Sataraš-pomoč

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

tema odprta - 7. nov 2007 13:42 | ogledi: 6.662 | odgovori: 10

Pozdrav! Zdaj bi vas pa še jaz prijazno prosila za nasvet...pri fantu imajo polno skrinjo že vnaprej (poleti) kuhanega sataraša...seveda še brez jajc in podobno.... Kadar sem jaz tam, tudi jaz kuham...vendar s satarašom ne znam kaj dosti narediti...torej, predlogi, recepti, kaj vse lahko skuham iz sataraša...???...da je lahko tudi za kosilo...in ne samo sataraš z jajčki...In da ne kupujem vedno vseh sestavim, ko pa je polna skrinja ozimnice...Hvala najlepša že vnaprej...

Majuscka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. nov 2007 13:48

Hmmm .. priznam, zame je sataraš vedno samo varianta z jajci za hitro poletno kosilo. Vem pa, da ga uporabljajo tudi kot prilogo recimo k zrezkom, po moje bi bil dober zmešan z rižem ali kakimi drobnimi testeninami. Ali kot osnova za omakco za testenine, pa potem dodaš notri še parmezan ali pa ricotto (ene vrste skuta, ki se jo dobi tudi pri nas), ali pa faširano meso in je to ene vrste bolj zelenjavni bolognez. Ali pa naložiš med liste lazanje, dodaš praženo mleto meso, ali pa plast špinače z ricotto in plast sataraša, vmes malo bešamela. Samo nekaj idej... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

7. nov 2007 13:49

Lahko ga porabiš prav za vse, samo domišljijo uporabi. S testeninami kot omako, v golažih, zrezkih z zelenjavno omako. Možnosti je veliko. Jaz sem naredila ajvar iz korenčka, recept je v bazi, pa mi je absolutno preveč česna padlo notri za naš okus in ga bom porabila ravno tako kot ti sataraš. Malčica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. nov 2007 14:01

To imaš verjetno že dušeno čebulo, papriko, paradajz... ter pospravljeno v vrečkah v skrinji.

Dokončaj - dodaj jajca in dobiš sataraš.

Dodajaj k raznim omakam, golažu, paprikašu...

 

Pozdravček!

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

7. nov 2007 14:13

Tudi jaz imam par vrečkic poleti kuhanega sataraša spravljenega za zimske lušte . V naši družini ga jem samo jaz, ga pa imam najrajši kar pogretega z žlico kisle smetane in toplimi lepinjami oziroma kruhom. Včasih ga zamešam h kuhanemu rižu in imam prilogo k mesu ali pa spečem krompir v pečici in ga 5-10 minut pred koncem prelijem s satarašem. Mnjami, kako je to dobro. Se mi že cedijo sline. Včasih pa dam kakšno žlico sataraša v omako za testenine, toliko da se spremeni okus. Pa dober tek blažkaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. nov 2007 14:20

Kakor jaz vem je sataraš ime končne jedi - paprika in paradižnik z jajci. Zato sem malo zmedena, kako je to zmrznjeno? Oziroma lahko poveš, kaj imaš točno zmrznjeno? sorry katka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. nov 2007 14:32

Katka, po moje je mislila samo na mešanico čebule, paprike in paradižnika, ki se nato pogreje in dodajo jajca. Jaz takšno mešanico uporabim tako, da jo vmešam v kuhane testenine, dodam še konzervo tunine in obilo parmezana. Poleg pa seveda solata. Dobro in hitro pripravljeno kosilo. LP katjushka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. nov 2007 15:01

Lahko tudi dodaš še grah in korenček,pa imaš zelenjavni riž(rizi bizi)

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

7. nov 2007 15:15

Malo omakice narediš z moko, pa kakšno smetano za kuhanje in pire krompir zraven... al pa kot je balonka napisala z rižem, ali pa na testenine gor.... titta=

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

7. nov 2007 15:59

Super, hvala. Z vsem bom poskusila. Blažkaa, tole s krompirjem bo pa prvo na vrsti...:) Dragička, ja, vem da se dodajo jajčka in je to sataraš, samo me je zanimal še kakšen drug način, brez jajčk. Zdaj vem, pa tudi domišlija bo upoštevana :) Katka lopatka, tudi jaz sem bila prepričana, da je sataraš jed z že dodanimi jajci, a zdaj me prepričujejo da to ni res, da gre le za "dušeno zelenjavo", ki pa se potem, med drugim dokonča z jajci. Hvala vsem še enkrat. Majuscka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2007 19:01

Enostavno to mešanico pogrej in ji dodaj kuhane testenine. S solato je zame to odlično kosilo. marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti