Kašno kosilo za martinovo?

Jassy  

član od: 11.10.2007

sporočila: 25

tema odprta - 7. nov 2007 12:35 | ogledi: 15.965 | odgovori: 27

Mene pa zanima, kaj se poleg tradicionalne martinove gosi, zelja, ter mlincev, še lahko naredi za martinovo kosilo?

Jassy

Temo je spremenil(a) Jassy dne 07. nov 2007 12:36:59

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. nov 2007 12:50

Kostanjev pire je taka jesenska jed. Jelenckova

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. nov 2007 12:51

Jaz pa ne bom nič premišljevala, bom kar ostala na rdečem zelju, mlincih in raci ali gosi (odvisno kaj bom dobila), pa še zapečene sirove palačinke bomo imeli. A-ja, pa še kakšen kozarček vina. Saj bom imela dva člana volilne komisije na kosilu.

 

Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. nov 2007 12:54

Zakaj mi na koncu teksta teli znakci in številka? Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. nov 2007 13:00

Karkoli ti srce poželi, ampak šalo na stran...

 

Evo, une skodelice iz tortilij, pa noter potenstano repo in zelje, kakšen kostanj gor. Za predjed recimo...

 

Glavna jed: Meso, piščanec z medom, pomarančami... Svinjska ribica s suhimi slivami, marelicami ali kaj v tem stilu...

Kruhovi cmoki, prata... Ali pa žličniki z žajbljem, sem jih zadnjič v obari naredila in so bili fantastični... Tenstan krompir. Matevž!!! Milici, ki jih spečemo doma, lahko iz polnozrnate moke, da je malo drugače. Testeninski narastek. Testeninska zloženka z zelenjavo. Lahko tudi pečen krpomir iz pečice, v foliji, pire krompir. Uha, ali pa pire krompir z zelenjavo, z bučo hokaido recimo?

Dušeno rdeče zelje z jabolki ali pa s kostanjem, fajn začinjeno. Repa, zelje. Ajdova kaša, lahko z zelenjavo, gobicami. Štruklji, skutini, zelenjavni, gluhi... Izbire je nešteto. Lahko tudi kaka riževa zloženka, z zelenjavo? ... s suhimi paradižniki?

 

Sladica: kostanjeva torta, čokoladna pita, pita iz bele čokoladne kreme z rožmarinom.

 

Tkole imam jaz nekako v planu. Sicer ne bom naredila čisto vseeega, ker bi bilo preveč. Pa del jedi bom skuhala doma, pa jih nesla k mami. Sladice, priloge, predjed... Ona ima bolj meso na čez...

 

Dobro kuhajte...

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. nov 2007 13:07

Kosilo bo pri mojih starših in bo šlo najbrž takole: - belo meso neke perjadi z balzamičnim kisom in pršutom (mama reinterpretira moj recept za piščanca) - mlinci bodo sotirani na vročem maslu z makom - sladko rdeče zelje z jabolki Jaz moram pa narediti halvo. Ker je že nekaj časa nisem delala, sem včeraj že začela z vajo. Prvi poskus seveda ni uspel, tako kot sem si zamislila, kar pomeni, da bom danes spet vadila... Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. nov 2007 13:16

Dodala bi pečeno mešanico jabolk, kutin in izabele.  Pečeni mešanici sadja lahko primešaš olupljene kuhane kostanje. Pa seveda brusnično marmelado, postreženo posebej, da ne bo pomote.

Rdeče zelje po spodnjem receptu (no ja, delam precej podobno): http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3021

 

rimljanka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. nov 2007 13:28

Pri nas bo predjed v smislu testenih in tortiljastih skodelic z nadevi tudi za vegetarijance, glavna jed poleg klasike (gos, mlinci, rdeče zelje) še piščanec, nadevan s kruhovim nadevom, svinjska pečenka, namazana z mešanico narezanega kuhanega kostanja, suhih sliv in malo medu ter zavita v mreno (pečko), z "dodelano" omako, ki se bo natekla pri peki, kostanjevo-ajdovi štruklji in ajdov kruh z orehi. Popoldne pa domač narezek...ja, nas bo 18.  

LP, V.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. nov 2007 13:48

Jaz pa razmišljam še o kruhu z refoškom in suhimi slivami...

Vilma, hvala za nasvet o tistih košaricah, zdaj bojo za predjed tudi pri nas!

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 07. nov 2007 13:50:23

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. nov 2007 15:11

Joj, joj.. - mnjami Še dobro, da moj tega ne vidi. Je na "dvanajsternikovi" dieti. Še dobro, da bo najmanj pol dneva na volišču . Pri nas bo, upam, svakinja imela glavno fešto z zeljem, račko, janjcem in potico. Jaz bom le mojega "posebkala". Tina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. nov 2007 16:02

Ali smo mi edini, ki nikoli ne kuhamo kaj posebnega za martinovo? jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti