Kašno kosilo za martinovo?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. nov 2007 9:47

Mi se za Martinovo vedno zelooo potrudimo, pa skoraj noben ne pije alkohola in ga ne praznujemo vinu v čast. Pa po moje se še bolj potrudimo, kot za Božič, saj je zdaj taka paleta svežih jedi še ne izboru... Ne vem niti zakaj se vsako Martinovo tkole dobivamo... Ker je izgovor za mal bolj ornk jedlinik? Potem naslednji je res šele konec decembra...

Potem so pa rojstni dnevi, kar spet ni tko domače, saj je drugačna torta, pa vse rabi bit in za otroke in tko... Potem je Velika noč, Prvi maj, poletje, ko je zatišje pa pikniki, potm spet Martinovo...

Sicer pa jaz itak večino jedi delam že tko ali tko doma, mi sploh ni problem. Zdajle je pa za dva dni pasulj brez mesa, čist nič posebnega.

lidka

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

9. nov 2007 10:14

Pri nas pa za martinovo ni bilo nikoli tradicionalne pojedine in tudi dobivali se nismo... Bom pa letos pripravila mlince (ali pa kar pire krompir, ker moj mlincev ravno ne obožuje...) pa polnjeno raco http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8336 (po tem receptu) in moje rdeče zelje... Mogoče še kakšna sladica- še ne vem... LP;) a1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2007 10:16

Jade, nisite edini, jaz sem Martinovo perje že porabila za slovesno kosilo, ko smo šli po Matica v porodnišnico - že v avgustu. Loni Makaroni

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

9. nov 2007 10:54

Jaz bom pa spekla nadevanga piščanca in rdečo zelje. Kaj bi pa namesto mlincov? Zdi se mi da ne pašejo zraven nadevanega piščanca. Prosim za predlog. Lp Breskva breskva

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. nov 2007 10:54

lidka je napisal/a:

Mi se za Martinovo vedno zelooo potrudimo, pa skoraj noben ne pije alkohola in ga ne praznujemo vinu v čast. lidka

In mi se potrudimo, lidka, že zato, ker imamo dva Martina in pride na kosilo vsa ožja žlahta. No, pod drugi del tvojega stavka pa bi se podpisalo mogoče le pol povabljenih.

Praznovanja si pač izbiramo po svoje- eni Martinov god in Gregorjevo, drugi halloween in Valentine's day, nekateri pa kar vse... pomembno je, da se družimo tudi v živo, ne samo po telefonih in preko spleta. Če pa se še kaj dobrega poje, pa toliko bolje

LP, V.

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

9. nov 2007 11:55

Jade, tudi pri nas nimamo nič posebnega. Res je, da smo z Gorenjske, ampak se nam je enkrat to kosilo malo ponesrečilo in od takrat mlincev ni več, gos je pa nadomestil kos puran. Pri nas bo čisto običajno kosilo, kljub temu, da ima en član na Martinovo god. teacher

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. nov 2007 13:22

Ko vas tukaj berem, se sliši vse slastno, a žal pri meni v praksi ni tako. Že nekajkrat sem se mučila z rdečim zeljem, delala vse po receptu, pa nam na koncu ni in ni šlo po grlu. Kateri recept predlagate, naj poskusim? Prvič bom letos delala gos ali raco - na kaj naj bom pozorna? Ali bi se obnesla gos, pečena na soli? Mlinci - na našem koncu (Goriška) niso ravno priljubljeni, bi jih pa vseeno preizkusila. Kateri kupljeni se najbolje obnesejo? Če se mi zelje ne posreči, kaj najbolj paše h gosi? Vem, kup vprašanj, ampak martinovo je pri nas predvsem v znamenju domačih klobas, pršuta in podobnega mesovja, pa sveže zelenjave, praženega ali ocvrtega krompirja oz. popečene polente, zato bi rada poizkusila nekaj popolnoma drugega.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti