Kašno kosilo za martinovo?

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. nov 2007 16:16

Ja jade mi tudi ne delamo nič posebnega, no mamo raco ali gos ovito v slanino, pa mlince pa zelje, ampak nekih raznoraznih narstkov, pa ajdovih zadev itd pa ne. Se mi zdi vse to bolj za božič ali silvestrovo. Martinovo pa se mi zdi neka tradicija ki jo je treba spoštovati-gos, zelje, mlinci. No pr nas je tako. ZAČETNICA

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

7. nov 2007 16:29

Jade tudi mi ne delamo kaj posebnega;naredim rdeče zelje spečem bederce ( piščančje) včasih pa zraven še mlince. mamazeljka

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

7. nov 2007 16:36

Na Koroškem ni trte in zato tudi ni evforičnega pitja in pojedin. Ker pa nekako "paše", saj martinovanju ponekod rečejo tudi "jesenski pust" - verjetno zaradi pretiravanju v pitju in jedači, tudi mi zadnja leta pripravimo kaj martinovega. Najbolj nam paše kurja juha, rdeče zelje z jabolki, mlinci, gos ali raca polnjena z ajdovo kašo, pečeno sadje in seveda kar kozarec sladkega mošta iz jabolk. Problem je samo v tem, da z možem zadnja leta samevava in skoraj ni koga, ki bi pojedel vse pripravljeno. Da ne govorim o kostanjevi potici, ki jo zadnja leta pečem skoraj v "minjon" varianti. Karkoli boste pripravile, lepo se imejte in lepo zalijte! Adijo! ovčka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. nov 2007 17:24

Ovčka si me pa nasmejala z minjon varianto! :-D ZAČETNICA

pika13  

član od: 27.10.2007

sporočila: 4

7. nov 2007 17:54

Kaj pa dušene hruške z malinovo omako zraven gosi, mlincev in rdečega zelja (gos seveda nadevana s sadjem) pika13

Jassy  

član od: 11.10.2007

sporočila: 25

7. nov 2007 18:41

Joj koliko predlogov, martinovo pa samo 1 na leto Ovčka ti ravno tako prihajaš iz Koroške, kot js? Lepo :) Jassy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. nov 2007 18:44

Mi obožujemo klasiko, ki si jo včasih tudi med letom privoščimo: lahka piščančja juha, pečena raca z mlinci, dinstano rdeče zelje z jabolki, pa kakšna sladica. To smo že v soboto naredili pri prijatelju v goricah, mogoče pa še ponovimo v nedeljo za kosilo, kaj pa vem, kaj me prime. Kyara

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2007 18:47

Svoj čas smo Martinovo praznovali pri stricu in je bila kmečka pojedina: pečenice, krvavice, dušeno kislo zelje, žganci, krompir v kosih. Za povrh pa še potica. Teta in njena mama sta se vedno zelo potrudili. marelica

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. nov 2007 19:17

Tudi pri nas ne delamo nič posebnega. Na Martinovo nedeljo se zberemo pri babici (cela"žlahta") in tam jemo vse samo mlincev in ostalih tradicionalnih reči ne. Pri nas tega nikoli ni bilo.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. nov 2007 20:14

Pri nas bo: lahka juha iz gosje drobovine + gobova juha, pečena gos filana s filo iz jetrc, pečena raca filana z jabolki, mlinci, ajdovi štruklji z orehi, rdeče zelje. Za posladek pa http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8236

Povabimo namreč berače in pripravimo tradicionalno martinovo pojedino.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti