Brušenje nožev

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

9. nov 2007 23:31

Dolgujem poročilo. Danes bila na tržnici v BTC-ju. Gospod mi je za 5 eur. nabrusil štiri nože. Zadovoljna ;-) Hvala.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

23. mar 2009 9:32

Ali je kaj novega na tem področju? Ali ste pridobila kakšne dobre izkušnje? Slabe me ne zanimajo, a me lahko vseeno z informacijami obranite pred slabimi izkušnjami. Iščem nekoga za brušenje škarij v Ljubljani – Center ali Vič.

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

23. mar 2009 10:22

Dobro da ste odprli to temo tudi sama imam večni problem z brušenjem nožev,nikoli ne vem kje jih lahko nabrusim zdaj ste pa nasule cel kup praktičnih nasvetov in bom vse po vrsti preizkusila pa se oglasim kateri nasvet je bil najboljši. mark5

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. mar 2009 10:48

Pomembno je, da imate dobre nože ... jaz sem totalno navdušena nad temi: http://www.guede.si/ imam cel komplet, v kratkem si bom omislila tudi pribor. Skoraj nikoli jih ni treba brusiti, če pa že, pa samo na kratko potegneš po brusilcu in reže kot nov. Čisto nekaj drugega je rezati s temi noži kot pa s katerimikoli "štancanimi" noži iz pločevine. Nož dobesedno pade skoz hrano. Če vam ga slučajno uspe uničiti (meni ga še ni;)), ga lahko pošljete nazaj in vam ga brezplačno popravijo oziroma nadomestijo z novim. s0ncek*

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

23. mar 2009 12:05

Hvala za link bom poskusila poklicat in si bom nabavila take nože če so res tako super. mark5

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. mar 2009 12:11

Upam, da tudi tebe navdušijo ;) prej sem imela WMF, Güde pa se mi zdijo še za "par lukenj" boljši sreča, da sem jih odkrila ravno v času ko sem menjala nože, ker drugače (če bi že kupila katere druge), jih še lep čas gotovo ne bi kupila. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 23. mar 2009 12:11:36

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. mar 2009 12:44

Ali ima kdo kaj izkupenj s keramičnimi noži?

 

Nasja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

23. mar 2009 12:59

jaz sem imel WMF nože, ki so totalno za nič, v parih letih so bili resnično za v smeti. Güde so res dobri noži, če ne najboljši, nisem vedel, da se jih dobi pri nas... imam enega, ročno kovanega, sem ga dobil za darilo in že 10 let dobro reže, s tem, da ga vsake toliko časa kot pravi sonchek, 2 ali 3x po brusu in reže kot nov (sicer pravijo, da je najboljše po vsaki rabi 1x po vsaki strani potegnit ampak potem so skoraj "preostri", je treba zelo pazit prste ;) ). niso pa poceni ampak je to življenska investicija. drugače priporočam tudi nože Wüsthof ali Zwilling. jaz imam Zwillingove in so super. enako kot Güde. profesionalno je potrebno nabrusit le nazobčan nož za kruh. cellnet

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. mar 2009 13:16

Ja, ne še dolgo, ampak zdaj jih imajo tudi pri nas. Poznam pa jih tudi jaz že dolgo in zdaj jih ne menjam več za nobene druge. Prste je pa res treba pazit bolj kot pa pri kakih drugih ;) Glede noža za kruh je pa tako ... meni so povedali pri Güdeju ko sem naročila nože, da če želim, mi ga lahko (kot vse ostale) vsake toliko časa nabrusijo oni. Ali pa to storim sama, in sicer tako, da po brusu potegnem samo z ravno stranjo noža (ne s tisto z valovčki). In tako tudi delam (čeprav skoraj ni treba, sem do zdaj 2x, pa reže kruh kot za stavo). Je super rezat kruh s tem nožem, se ne drobi in kruha ne zmečka, ampak lepo zdrsi skozi. s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti