Melancani

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 6. nov 2007 17:03 | ogledi: 5.326 | odgovori: 29

Kupila sem zelo lepe melancane (pakirani po tri), sedaj pa me muči kako jih uporabiti za jutrišnje kosilo. Ponavadi jih spoham, popečem ali pa napolnim. Kaj pa vi "ustvarjate" iz njih?

Lep preostanek dneva vam želim

blažkaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2007 17:17

Neolupljene narežem na kocke (pribl 2 do tri sm), opečem na olivnem olju, da lepo porjavijo, dolijem sojino omako, malo kisa ali vina, potresem z malo sladkorja. Ko prvič zavre, zmanjšam ogenj in dodam strt česen ter še malo premešam. Postrežem jih kot toplo prilogo, lahko se pa jedo tudi hladni, kot solata. Tudi sesekljan koriander gre lepo zraven, lahko pa namesto koriandra brez nadaljnjega daš sesekljan peteršilj.

 

Ali pa jih napolnim samo z zelenjavo (čebula, čsesen, paprika, izdolbeno meso melancanov, paradižnik - vse to prepražim naolivnem olju, dodam pa cimet kot začimbo).- V tem primeru izdolbene polovice jajčevcev kuham v malo vode in vina, da s ezmehčajo, potem pa jih napolnjene potresem s sirom in zapečem v pečici.

 

Mamamia

mamamia

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

6. nov 2007 17:53

Recept iz LISE: Nežni zvitki iz jajčevcev 2 jajčevca, sol, 125 g riža, 2 čebuli, 3 stroke česna, majaro, bazilika,100 g češnjevega paradižnika,150 g sesekljanega mesa, 5 žlic olja, poper, 3 žlice skute, 2 žlici krušnih drobtin, 100 ml belega vina. Jajčevce po dolgem nareži na tanke rezine, potresi s soljo in pusti stati 20 minut.Riž skuhaj v vreli salni vodi. Čebulo in česen ter sveža zelišča sesekljaj, paradižnik olupi in nareži na krhlje. Čebulo, česen in mleto meso popeci, začini in vmešaj odcejen riž, skuto in zelišča. Pečico segrej na 200° Jajčevce osuši, obloži s paradižniki in mesno maso, zvij, zapni in položi v namščen pekač. Dodaj parmezan, drobtinice in vino in peci približno 15 minut. Kristalka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2007 18:42

Kot ljubitelj melancanov ( jaz pravzaprav vse imam rad, razen zateženih ljudi ) pripomnil bi: pri praženju melancanov, olje mora bit zelo vroče, in na vroče olje se dajo " nakockani " melancani. Problem je če delate večjo količino, da, ko date melancane na olje, temperatura pade. Rezultat  tega je, da se melancani preveč " napijejo " olja.  Zaradi tega, če delate  večjo količino se priporoča, peči  večkrat.

Priporočam (  če še nisi poskusila )  imamove vzdihe ( ali pa po drugem prevodu: omedlevajoč imam ), v turčšini ( to ti bo veliko pomenilo )  Imam Bayildi ( po angleško: Swooning imam ).  Zgodba gre takole:  Ko se imam  ( nekakšen muslimanski duhovnik mal višjaga čina, recimo škof ) vrne domov iz mošeje, žena ( kaže, da pri njih ni celibata )  mu pripravi to jed. Ko poskusi, omedli. Nekateri pravijo, da zato, ker je bil  navdušen nad jedjo,  drugi pa pravijo, da zaradi visoke cene sestavin ( predvsem olivnega olja ).

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2007 18:44

A ja, Kristalka, kako si dala tole tvojo slikico gor, kje pa jo imaš? ežoj

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

6. nov 2007 19:14

ežoj, če želim preskusiti ali bo moj dragi res omedlel, potrebujem recept. Torej blažkaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2007 19:22

ežoj, prevedemo lahko tudi Imama je vrglo, kaj praviš? (To ni moj izum, pod tem imenom sem namreč prvič prebrala recept za to jed, in odkar sem jo prvič delala, jo moram vsake toliko časa zopet, ker je mož nor na kombinacije s cimetom....)

Blažka, ga bo vrglo, verjemi. Mamamia

http://recipes.epicurean.com/recipe/2241/imam-bayildi.html

 

tiste zvezdice, ki manjkajo, pa pomenijo ************. Najdeš tudi preko najdi.si. mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 06. nov 2007 19:28:30

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2007 19:47

blažkaa,

mamamia ti je dala link s receptom ( pa tudi zgodba o imenu jedi je drugačna  ) če rabiš pomoč zaradi angleščine vprašaj. 

ežoj

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

6. nov 2007 20:07

Mi imamo radi polnjene malencane. Uporabljam manse melancene. Izdolbljene ocvrem v olju. Malo jih obrnes ,da so popeceni z vseh strani. Za polnjenje pripravim maso z rizem in mesom,kot za polnjene paprike. Lahko pripravis nadev z rizem in zelenjavo. Nadevenae nalozim zelo skupaj v pekac in polijem z razredceno paradiznikovo omako.Tekocina naj prekrije vse melancane. Peces jih v pecici okrog 1 ure . Po pecenju ostane le malo omakice. daabul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti