Kus kus

maychy02  

član od: 1.2.2007

sporočila: 1

tema odprta - 5. nov 2007 14:13 | ogledi: 12.060 | odgovori: 12

Zanimajo me recepti za kus kus kot glavna jed in priloga. V Franciji sem videla da ga uporabljajo na 1000 načinov samo domov pa sem prinesla le škatljo kus kusa ki bi ga rada stestirala tudi doma. Če kdo ve kako pripraviti naj mi prosim svetuje.

LP mm

maychy02

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2007 14:19

Lahko ga nadomestiš v vseh tistih jedeh, kamor daješ pšenični zdrob. Lahko ga dodaš k pikantni zelenjavi (opečeš zelenjavo in potem daš zraven skuhan kus-kus). Zelo dober je v kombinaciji z rdečo papriko in zraven opečeni koščki piščančjega mesa, ki je bilo marinirano v balzamičnem kisu. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. nov 2007 16:21

Kako se pa obnesejo morski sadeži (ni nujno, da je ravno mešanica iz trgovine, mislim pač na hrano "iz morja" na splošno) v kombinaciji s kus kusom? Jaz sem ga do sedaj uporabljala le kot nadomestek riža (res je zelo okusen v primerjavi s papriko) in za zgostitev raznih juh. katjushka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

5. nov 2007 22:26

Meni je zelo dobro, če samo popražim čebulo, potem dam na čebulo paradižnik, papriko, por,... in malo popečem. Na koncu pa na vse to vržem kuskus in premešam, ter postrežem. Zelo dober je kuskus zraven kakšnih pikantnih omakic (naprimer piščanec v pekoči paradižnikovi). Aja, obvezno moraš sprobati paradižnike polnjenje s kuskusom! http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6994 Urša Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 05. nov 2007 22:26:36

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

5. nov 2007 23:25

Problem kus kusa je le v tem, da ga je v začetku, dokler ne pridobiš izkušenj, težko pravilno pripraviti tako, da je še vedno sipek in prhek, čeprav je kuhan (ali parjen!). Jaz sem se kus kus naučila uporabljati v Franciji, kjer sem nekaj časa živela in sem ga prinesla še "domov", tako da ga na različne načine (taboulé, z jedmi, pripravljenimi v posodi tajine, z ratatouillem - praženo mešanico paradižnika, paprike, bučk in jajčevcev, v solatah, kot prikuha h golažu, itd.) pripravljamo in jemo prav vsi. Mi je pa nečakinja prav razočarano povedala, da v vrtcu rečejo kus kus tudi pire krompirju, ki je zanič okusa in da sploh ne vejo, kaj je pravi kus kus. Nekaj časa kasneje in po več tovrstnih pritoževanjih smo ugotovili, da kuharica res pripravi kus kus, ampak ga zalije spreveč vode in nastane "pire krompir"... Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 05. nov 2007 23:26:02 Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 05. nov 2007 23:26:35

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. nov 2007 0:46

Sasenka, kako pa ti pripravljas taboule? Sem ze pod svojim receptom videla tvoj komentar, pa sem potem pozabila vprasat. lp, proxima

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. nov 2007 6:59

Na Korziki smo ga jedli tudi namesto sladice z orehi, rozinami in medom. Zaznati je bilo še nekaj ukusov, vendar smo ves čas samo ugibali.Za cimet vem da je bil. kobra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2007 9:41

Kus kus je vsestransko uporaben, zelo dobro se obnese se v raznih mesno-zelenjavnih omakah, ki jih s kus kusom kombinirajo predvsem v deželah Magreba. Še posebej z jagnjetino zna biti jed izjemno zanimivega okusa.

Dober je tudi kot priloga, z zelenjavo ali brez. 

 

Če te zanima kak recept, sporoči, pa ti napišem.

 

Mamamia

mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. nov 2007 10:50

Mamamia, prosim, napiši kakšen recept. Sama se namreč trenutno ukvarjam z dietno kuharijo - rana na dvanajsterniku in iščem ideje za popestritev jedilnika. Ker vem, da si imela tudi ti podobno zadevo (nič mastnega, zažganega, ocvrtega (bog ne daj), surovega, brez čebule, česna - le dušene in kuhane zadeve), prosim, z idejami na plano. Hvala Tina

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

6. nov 2007 11:39

Mmmmm kus kus je zelo dober in tudi zelooo zdrav ... pobrskam za recepti in jih kamlu sporočim .. vem pa da smo ga meli na krožniku že kot narastek in tudi kot prilogo .... maserka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. nov 2007 13:16

Sasenka, kako pa se potem pripravi kuskus, da je dober? Hvala! Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti