Kaj se dela na tečaju kvašeno testo?

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 5. nov 2007 12:07 | ogledi: 3.548 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

tudi jaz pridno obiskujem Goljatove tečaje in me zato zanima kaj se dela na tečaju kvašeno testo in peka kruha in žemelj? Se splača iti? Kakšni so vaši vtisi?

Lp

CARLY

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 12:13

Na tečaj za kvašeno testo sem se šele prijavila. Vsekakor pa priporočam tečaj peka kruha in žemelj. Jaz sem bila obupana, ker mi noben kruh ni ratal, vedno je bil trd, zbit, se je drobil. Odkar sem bila na tečaju, sem se odločila, da bom skoraj vedno sama pekla kruh in to vedno druge sorte. Tudi žemljice sem že delala in so bile super. Skratka, kruh mi sedaj vedno uspe in še to, ne je ga samo mož (pred tečajem), ampak ga jemo vsi mijam

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

5. nov 2007 12:28

A ste ves kruh delali s kvašno emulzijo in samo sestavine menjali ali je pokazal še kakšne druge fore? Nam je to kako se ga naredi z emulzijo pokazal že na tečaju meso, omake, priloge in ga sedaj tudi jaz tako delam, zato pa sprašujem, da vidim če je še kaj drugega, da bi se mi splačalo iti, drugače raje ta denar porabim za kakšno njegovo knigo. CARLY

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 13:30

V glavnem smo delali z emulzijo. Nekaj pa tudi s kvasom, ampak ni nič kaj dosti drugače. Če hočeš zamesiti takoj, pa nimaš emulzije, zamesiš s kvasom. Samo kvas zmešaš z vodo (nič vzhajanja, nič kvasca) in zamesiš kot če delaš z emulzijo. Edino moraš pazit, da ne daš kvas pa sol zraven. Pri svežem kvasu, to ne smeš narest. Smo pa naredili več kot 10 vrst kruha... Ne vem, meni je bilo zanimivo in zelo poučno. Dejansko pa potem verjetno delaš samo nekaj vrst kruha... Jaz doma spečem sedaj (pol)ržen, (pol)koruzni in bel. Imam pa namen kdaj za posebne priložnosti narediti še kakšenega drugačnega... mijam

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

6. nov 2007 22:38

povejta kaj je emulzija,ali pa cel postopek priprave kruha,namreč nimam možnosti iti na tečaj. BISERKA55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti