Kaj pripraviti za novoletno večerjo s prijatelji?

kvatty  

član od: 1.6.2007

sporočila: 5

tema odprta - 5. nov 2007 11:57 | ogledi: 15.938 | odgovori: 25

Tokrat smo se odločila, da bomo Novo leto praznovali doma v mali družbi. Rda bi pripravila nekaj za na mizo. Pojma nimam ali kaj tooplega ali samo kaksne hladne jedi!Mogoče mi lahko kdo predlaga kaj bi bilo dobro pripraviti za najdalšo noc. Hvala vsem!!

kvatty

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

5. nov 2007 12:07

Če bi bila jaz tvoja gostja, bi potiho upala na francosko solato. (Spomini iz otroštva.) smrketa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. nov 2007 12:19

Osebno mislim, da najlepše izgleda večerja, po kateri imaš sicer lahko pladenj slanih in pladenj sladkih prigrizkov, a prostori kjer se s prijatelji zabavaš, niso polni napol praznih pladnjev, skled, krožnikov in vonja po postani hrani. Za po polnoči imaš pa tako pripravljen lonec z "nečem". Z večerjo - priprava mize, dekoracija, tvoje kuharske specialitete (izbereš take, da čim več pripraviš prejšnji dan, zadnji dan samo še dodelaš) - lahko narediš super vtis in daš poudarek zabavi. Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. nov 2007 12:41

ja pa še nekaj - super je, če izbereš neko temo - recimo italijansko, mehiško, grško, ali starinsko, makrobiotično, vzhodnjaško...pač po navadah in željah družbe in temu prilagodiš okrasje in hrano. Prednost večerje, ki v takih razmerah in stilu traja kar nekaj časa je tudi to, da do polnoči skoraj ni možnosti za kakšno dolgočasje, ali formiranje grup in drugih zelo nezaželinih situacij. Lisa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 12:46

kvatty, poglej na ZS. katka

kvatty  

član od: 1.6.2007

sporočila: 5

5. nov 2007 13:23

Katka lopatka, oprosti sm bl nova na tem forumu in res ne vem kaj je to ZS.In kje naj to pogladam!! Drugac pa vseeno hvala za ideje. Lp kvatty

merrii  

član od: 27.12.2006

sporočila: 49

5. nov 2007 13:24

Če ostanejo čez noč, bi sigurbno pasale Sarme, če ne jim jih lahko zapakiraš za domov, bojo sigurno veseli. Drugače pa kako lahko večerjo, po moje bolj prigrizki, mini pizze (iz baze), francoska solata, kakšni namazi, narezek, popečeni toast kruhki, mogoče tatarski biftek, pa seveda jajčni liker (iz baze),... lp merrii

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. nov 2007 13:27

kvatty, ZS je zasebno sporočilo. Na desni strani imaš rubriko MOJA BELEŽKA in takoj pod tem ZASEBNA SPOROČILA. Klikni tja, pa se ti bo odprlo. Issi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2007 14:29

Pri novoletnih žurkah v domači izvedbi je vedno tako, da je hrane preveč in se vsi na koncu bašejo. Ker se vsi bojimo, da bo, v primeru, da bo hrane ravno dovolj, na koncu izpadlo, da je je premalo. Vsekakor pa se ne splača mučiti z jedilnikom z n-hodi, ker potem ne boš imela nič od praznovanja. Jaz sem zadevo vedno reševala tako, da sem naredila za predjed različne kruhke, ki sem jih še malo pogrela v pečici. Za glavno jed sem pripravila moj džazni golaž brez čebule, ki sem ga skuhala en dan prej in je potem v velikem loncu čakal na balkonu, tako da je bilo treba skuahti samo še fuže in pogreti golaž in je bila stvar rešena. Za desert je bilo itak še preveč potice in čokolade od prej in se s tem nisem obremenjevala, sem pa naredila kar nekaj litrov vitaminske bombe (recept je v bazi) z mangom, papajo, ananasom, kivijem, banano in rdečo grenivko. Plus, vsak gost je imel še kakšno nalogo: eden je moral prinesti vino, kdo drug je moral narediti francosko solato (jaz je ne jem in je zato tudi ne znam posebej dobro narediti)... Malo poalociraj naloge še na druge, pa bo šlo. Vendelina jr.

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

5. nov 2007 16:54

Meni pa je všeč taka prava domača hrana. Jaz bi na primer pripravila kakšno kislo zelje dušeno, kislo repo, krompirjevo solato, prekajeno vratovino, pa pečenice, mogoče še kakšnega matevža, skratka za vsakega nekaj. Sicer pa je čisto odvisno, kakšne goste boš imela in kaj pričakujejo. V vsakem primeru vam želim prijetno praznovanje. Desire

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. nov 2007 18:02

presneto vam zavidam mlade, zrave želodčke! Če bi si jaz za večerjo pripravila suho meso, klobase in zelje, pa še matevža navrh......no ja, do svetih kraljev bi ravno prišla k sebi. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti