Kaj pripraviti za novoletno večerjo s prijatelji?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2007 16:28

Pri nas je pa vse odvisno od tega, koliko nas je. Kakšno leto ne naredimo za večjo družbo (to pri nas pomeni nad 20 ljudi) in potemimamo fondi, pa žar na mizi, malo hladno - toplih jedi. svečane, a enostavne variante, ker mi ni, da bo dol padla od utrujenosti, ko pridwejo gostje.

 

Če pa je čaga, torej 20 do 40 ljudi, potem je pa dela za tri. Se zmenimo trije in naredimo hladno - topli bife.

 

Kakšno kislo zelje, sarma in to odpade, ker to jemo vedno 1. prvega januarja, ne pa na silvestrovo.

 

So pa na pladnjih razne vrste mesa, meso v omaki je posodah, ki ohranijo toploto, so tudi narezki - pršut seveda, pa prekajen losos in kakšna druga delikatesna reč, kar precej sirov, zelenjave, testeninskih solat, morskih zadev, obvezno žolca z bučnim oljem, marinirane sardele in hladna marinirana perutnina po provansalsko, nekaj eksotike (ribje tortice na primer, solata z meltim mesom, rakci in steklenimi rezanci),

pa drobno pecivo in ob štirih, petih zjutraj seveda kisla juha.

 

mamamia

mamamia

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. nov 2007 18:28

Pri nas je pa v navadi, da na silvestrovo jemo morsko hrano. Začnemo že z kosilom. To je ponavadi ribja juha. Za večerjo pa pripravim kakšno večjo ribo, ki jo spečem v pečici in obvezno jadranske škampe za predjed. Za kasneje pa se oborožim z narezkom, francosko solato in tatarskim biftkom, pa še sladkarij je na kupe na zalogi, tako da se imamo fino, ja pa na srebrno radgonsko penino, ki jo pijemo ta večer ne smem pozabiti.

Mi nismo nič izvirni za silvestrovo, a to imamo radi.

JORDI

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2007 18:55

Pa kaj že tečnarite s tem silvestrovanjem, jaz se še od lanskega pijančevanja in razvrata nisem oporavil.

Drugač: golaž je po definiciji jed narejena iz govejega mesa, čebule in paprike ( enaka količina čebule in mesa ). Golaž brez čebule je kot sex brez....... 

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2007 19:44

ežoj, golaž brez čebule je....kot bi oni seks kaj že...bez one stvari išao na svadbu, jelte???

 

Da ne govoirmo, kako je s kondomom...kot da bi govejo juhico papal skozi šipo....

 

Ma glej, ga ežoja, komaj se pojavi na forumu po nekem času, že vse opletamo tu okoli njega....Ježešna, ali kako že pravi ena najhujših slovenskih kletvic...(poleg tristo kosmatih, jasno).

 

Mamamia

mamamia

kvatty  

član od: 1.6.2007

sporočila: 5

8. nov 2007 9:37

no, vidm da ni vec idej tko da najbrz lahk zaklucmo to temo, Sej priblizno mam v glavi. Ful se bom potrudila pri dekoraciji, drugace pa bom naredila ene par namazov (tunin, avokadov, ....), pa nadevala bom francosko štrucko, v bistvu si predstavljam en tak hud hladni bife! no to je moja trenutna ideja, ki pa bo najbrz dozivela se kako spremebo. Lep pozravcek vsem kvatty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti