Kaj pripraviti za novoletno večerjo s prijatelji?

kvatty  

član od: 1.6.2007

sporočila: 5

6. nov 2007 9:06

Zdej pa mam res že nekaj idej. Drugače naj bi imali zabavo dva ali trije pari tako da bo bolj mirno. Sprva sem načrtovala kako kosilo in kasneje samo se kaj za prigriznit. samo sem se pol odločila, ker naj bi gostje prisli bolj zvečer- da se ne naveličamo drug drugega, da bi naredila kak narezek.Samo mi je to res tako klasično. Mislim. da brez francosle res ne bo slo, sam bi pa se nekaj izvirnega. mam če manši problemček, da ena oseba ne je mesa, eni so pa nori na meso, tko da bo moralo res biti par različnih stvari, da bomo vsi zadovoljni. Prvič bom pripravila kaj takega in in bi se rada res izkazala. Lp kvatty

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. nov 2007 9:16

Vendelina jr., kako narediš golaž brez čebule??

 

Hvala za odgovor. 

Julija

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. nov 2007 10:50

To tudi mene zanima! Kako je potem z omakco???? galja

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. nov 2007 11:36

malo moke pa vode pa se zgosti :) ycrna

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

6. nov 2007 11:43

Ker smo že pri zgoščevanju,nikoli ne gostim z moko se spremeni okus, zato uporabljam krompirjev škrob,kako pa drugi zgostite jedi. LP Bogomira

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2007 12:21

Saj mislim, da sem o golažu brez čebule že pisala, finta je v tem, da namesto čebule uporabi posušene paradižnike, ki so preprariani z oljem in mletim česnom. Ergo, vzamem takšno maso paradižnikov kot je mesa. Posušene paradižnike še malo nasekljam (pa ne pretiravam, tudi enkrat čez multipraktik, pa gre), jih cmarim na oljčnem olju (uporabim kar tistega, v katerem so bili paradižniki) in se zadeva lepo razpusti, dodam meso, še malo gorčice, vmes malo zalijem z refoškom in če zadevo cmariš na blagem ognju ali pa še bolje, če daš lonec v pečico in imaš zadevo v pečici najmanj 6 ur na 80 stopinjah (pazite, ne višje temperature!), pride ven zelo džazen izdelek. Jaz dam pred serviranjem notri še malo trufate. Do te "inovacije" sem prišla slučajno, ko sem videla, da se iz mesa ne bo dalo narediti zrezkov in ko sem ugotovila, da tudi čebule nimam in je bilo treba dati nekaj v lonec in sem pač dala tisto, kar je bilo v hladilniku. Ker je imelo zanimiv okus in ker kuhinja ni smrdela po cmarjeni čebuli (ni ravno moj favorit pri vonjih), temveč je zelo vabljivo dišalo, od takrat naprej delam na ta način. 6 ur na 80 stopinjah, to sem pa videla v oddaji g. Veronika. Priznam, da tole s posušenimi paradižniki ni najbolj nizka cenovna varianta, vendar ima silno svečano aromo in je za kakih 10 porcij presek dobre arome/cene zelo ugoden (hočem reči, zgleda blazno nobl golaž...) Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. nov 2007 12:24

Sliši se slastno in ob priliki bom preizkusila recept. Bo že kakšna taka prilika, da se bo splačalo malo globje seči v žep. Julija

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

6. nov 2007 14:45

Ko so bili za novo leto pri nama prijatelji, smo dali na sredo mize fondi in smo pekli različne vrste mesa in hrenovke, jih pomakali v omakice in se imeli prav fletno. Priprava je enostavna, posode za pospravljat pa praktično nič:) mirca

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

6. nov 2007 16:06

Tudi pri nas je fondi za silvestrovo že stalnica. Jaz bi rada letos malo ustvarjala po kuhinji v smislu kakšne bolj svečane večerje, ampak so me odločno preglasovali. Vsi hočejo fondi. Zdaj pa ne vem ali naj bom tega vesela ali naj me bo sram. Pesnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2007 16:16

kvatty, za gosta, ki ne je mesa, je zelo korekten losos v testu in hrustljavi omaki (malo delam reklamo za svoj recept..).To s slastjo pojedo tudi mesodjeci. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti