Čistilec zraka

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

tema odprta - 5. nov 2007 10:37 | ogledi: 8.383 | odgovori: 4

Živjo, družba!

Pred dolgimi leti sem bil pri prijateljici, ki je imela v stanovanju čistilec zraka, pa je pohvalila, da ima poleg ostalih dobrih lastnosti (pobere pršice, z UV lučko uniči bakterije) tudi to, da iz stanovanja pobere praktično ves prah, ki se tako ne nabira več po pohištvu, vratih itd.

Zanima me, kakšne izkušnje imate s čistilci zraka vi - pa ne samo z ionizatorji, govorim o kompleksnem čistilcu zraka z elektrostatičnim in ogljenim filtrom, UV lučko, ionizatorjem (npr. Matrix ali Electrolux). Ponudniki seveda hvalijo, zdravnica tu pa pravi, da jih stroka ne priporoča. Izkušnje in še kakšno zdravstveno strokovno mnenje?

Lep pozdrav

dolenjcek

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

7. sep 2011 10:16

Zanima me če gdo ima kakšne izkušnje z tem čistilcem zraka

http://www.ideo.si/a/cistilnik_zraka_2261_BONECO[vprasanja]/0/

Alergična sem na prah in razmišljam o nakupu te naprave.Bila bi zelo  zahvalna če bi mi pomagali s svojimi iskušnjami.Lp

 

golubić

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

8. sep 2011 9:00

Zdravstvenega mnenja ne morem dati.Lahko pa povem svoje izkušnje.Mi imamo TherapyAir od Zepter-ja.Zrak resnično prefiltrira-očisti.Hčerkica tudi bolje spi.Najbolj se opazi,ko imam prižganega v kuhinji,ko npr.pečem ribe,saj ne smrdi več po celem stanovanju.Obnese se tudi v prostoru z vlago,kjer se posledično nabere plesen.Same pozitivne izkušnje.Ne vem pa zakaj ga stroka ne priporoča,saj se mi zdi,da je za alergike še posebej primeren.

paulina d

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

8. sep 2011 18:20

Kako je z filtrom?Nekateri čistilci imajo pralne filtre,drugim je treba zamenjati enkrat letno.

 

golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti