Ali ste vedeli zakaj ne hujšate kljub temu da jeste zelo malo?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2007 17:11

Nekaj je v glavi, nekaj v genih, nekaj v presnovi, še več v načinu življenja n prehranjevalnih navadih.

Kar je napisala kordelina ni čisto nič novega, samo spomnila je koga na kakšno stavr.

Se pa strinjam z vendelino - se je v glavi, tudi to, da potem kile obdržiš, kot je napisala vida70, ker se hraniš tako, kot ti ustreza. To pa je stavr glave.

 V moji trenutno nekaj ne štima in je šlo nekaj kg gor, zdaj pa moram spet ukrepat zaradi zdravja....

 

Mamamia

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2007 17:38

Samo geni so nam dani in tu se ne da nič narediti (hvala bogu). Eni bodo vedno bolj suhljati, eni bodo imeli vedno malo bolj okroglo konstitucijo ob idealno korektni prehrani. Kakšen odstoek od idealne teže ni nobenemu skrajšal življenja. Ampak s stalnim prevelikim prehranjevanjem se bodo tudi suhljati ljudje poredili čez mejo pametnega in se bodo morali vprašati, zakaj to počnejo. Vida, jaz ti čestitam za uspeh pri hujšanju. In verjamem, da nisi edina, ki je enkrat obilno shujšala in tam tudi obstala. Predvidevam, da svojo idealno težo ohranjaš tako, da ob misli, da bi nekaj pojedla, ker so oči lačne, telo pa v bistvu ni, premisliš, če si ravno pri volji, da bi potem spet en teden štela kalorije in ker ponavadi nisi, tistega posladka ne poješ in zate je zadeva končana. Glava je odprocesirala in če ravno hrana ni pred očmi in te vizualno ne draži, so misli verjetno že kje drugje. Ljudje s stalno preveliko težo pa si hrano kličejo pred oči ves čas in to tudi takrat, kadar sploh niso lačni, ker jim glava tako "dela". In jaz ne verjamem, da si človek, ki si stalno v misli vabi hrano in razmišlja, kaj in kako bi jedel (pa je obedoval pred dvema urama in po nobenem fizičnem kriteriju ni lačen) lahko zgolj s prepovedjo "NE jesti" trajno sam pomaga. Ne verjamem, ker še nisem ne videla in ne prebrala. Sem pa videla precej ljudi, ki trpijo zaradi tega. In jih je sram, da imajo ta problem s hrano in se še bolj zapirajo vase in se tolažijo s hrano. Za te nesrečnike je potrošniški svet izumil stalno proizvodnjo novih diet in pravil, ki evidentno ne učinkujejo (vse več je pretežkih ljudi), razen da povečujejo honorarje avtorjem diet. Kar pomeni, da se je treba zadeve nekje drugje lotiti. In povedati jasno in glasno, da tisti, ki že drugič zbija svojih 30 kil preveč (pa jih ni dobil zaradi kake bolezni, ležanja ipd in tudi noseča ni bila....), da naj najprej odkrije razloge (in da iskanje razlogov in brskanje po psihi ni nič sramotnega, nasprotno, je sestavni del osebne higiene), zakaj to počne že drugič (ali pa n-tič), ker če tega ne bo storil, bo kile zbijal še mnogokrat. Vendelina jr.

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

5. nov 2007 18:22

Meni se zdi problem predvsem tisto v zvezi z iskazovanjem naklonjenosti, topline, ljubezni s hrano...Tudi moji najlepši spomini se nanašajo na mamino toplo dišečo kuhinjo, na "brbotanje" v loncih, dober štrudelček v pečici...Mjjammmi...In sama sem seveda prevzela isti vzorec-ob tem, da imam vse življenje probleme s kg, po treh porodih jih je vsaj 10-12 preveč. Ampak tudi jaz tako rada kaj spečem svojim otrokom, jim skuham najljubšo jed..in sedaj vse te prehranjevalne navade-in težave s kg-prevzema moja hčerkica. Tudi ona strašno rada peče in kuha, je skoraj zasvojena s Kulinariko in novimi recepti...Ne pomaga, da ji skušava s partnerjem ljubezen izkazovati na cel kup drugih načinov...meni se ne zdi največji problem, kako bom sama zbila kg-tudi če jih imam malo preveč, dokler je zdravje vredu...ampak to, da svoje slabe navade nehote preneseš na svoje potomce, to je pa slabo. Najprej se tega sploh ne zavedaš, ko pa se zaveš, je pa stvar presneto težko popraviti. Lp Pika Nogavička

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

5. nov 2007 18:52

Pri nas zelo radi jemo sladko,kot pravi Pika Nogavička v hrani je poseben čar, predvsem peciva, zato nimamo namena se temu povsem odpovedati. Voditeljica je mami rekla da ona dela tako da se med tednom strogo drži, ob nedeljah pa poje tudi sladico in čez praznike ne gleda na kalorije, ampak v ponedeljek pa mora biti spet vse po starem. Zavedati se je treba da nam sladkor iz sladkarij ni potreben, ker ga je dovolj v sadju, ker pa je treba tudi uživati in jaz rečem da se mi ne bo film strgal si bom občasno privoščila tudi sladico. kordelina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. nov 2007 21:24

Vse je v glavi se strinjam. Seveda tudi v genih. Moja prijateljica je močna. Pač ima kar nekaj kg preveč. Tega se zaveda, ampak ona si ne more pomagati, ker vedno kadar kuha špagete, jih strese celo vrečko v vodo, pa ve, da tega ne sme. Ve in se ne more premagati. Torej, res je veeliko v glavi. Pač, je treba met močno voljo. Jelenckova

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

5. nov 2007 22:00

Jelenčkova, si me pa nasmejala. Namreč, samo od prevelike doze špagetov, tvoja prijateljica pač ne more biti močna. Tu je še vse kaj drugega vzrok in razlog. jessy6

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. nov 2007 8:47

Z Vendelino se nisem strinjala samo v tem, da se dosezene kilaze ne obdrzi. No hvalabogu smo vse ugotovile, da je vse v nasih glavah. Jem takrat ko sem lacna , predvsem pa ne jem med obroki. Saj veste en piskotek, pa en bonboncek, pa malo arasidov, pa koscek cokolade.....ojej, to je ze en obrok. Lacna sem pa veckrat. Tu 10x na dan ce je treba. Vendar so ti moji obroki mali, zdravi in kar je najpomembneje, ne prinasajo mi slabe vesti. vida70

neznan uporabnik

7. nov 2007 18:59

človeško telo ima eno zaščitno lastnost,zaradi te so ljudje v dachawu preživeli.ko zmanjšamo vnos hrane začne telo to avtomatsko bolj temeljito iskoriščati,to je past shujševalnih dijet. če želimo shujšati pomaga samo eno ::čim več rekreativnega gibanja npr.nordijska hoja primerna za vse starostne skupine,in spremeniti način prehranjevanja ...........ZA VEDNO.........čim več zelenjave.meso samo enkrat tedensko,testenine brez mesnih polivov,pa ša pa še je tega v glavnem pa tako to mi vsi vemo...če se odločite začnite z zeljem,dobro je ,odvaja vodo in čisti kri.celo glavo razrežite na večje kose skuhajte,naj ostane čvrsto,odcedite vodo in začinite z vegeto trobarvnim poprom in česnom.ponudite kot samostojno jed z tatarsko omako.lahko pa tudi kot prilogo k mesnim jedem.menda ne bo spet kdo užaljen.lahko pa kaj vprašate o zdravi prehrani,pa dober tek. wran

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. nov 2007 19:11

Me prav gane, ko si tolk zaskrbljen, da ne bi spet koga užalil. Da ti na pamet ne pade še v koga renčat, si jih že dovolj odgnal stran. In, če že propagiraš Cindi...tam tatarska odpade, načeloma se lahko sicer je vse, poanta pa je na tem, da potem tisto, kar preveč pojemo, tudi pokurimo. Odvaja pa še marsikaj, ne samo zelje!!! Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti