Zavitek iz bučk

pincom  

član od: 8.4.2002

sporočila: 8

tema odprta - 29. jul 2002 14:31 | ogledi: 15.532 | odgovori: 8

Slišala sem, da se iz jedilnih bučk naredi dober zavitek. Ali ima kdo izkušnje s pripravo?

Irena

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

29. jul 2002 15:27

Sama ga pripravljam tako, da pripravim vse isto kot za jabolčni zavitek, le da naribam bučke, malo bolj tanko kot jabolka. Dodam sok dveh limon, sladkor po okusu, cimet, lahko tudi rozine in mak, po želji. Vlečeno testo pokapam z margarino ali maslom ter dodam nekaj žlic kisle smetane. Dobro je tudi, če se doda tudi nekaj jabolk, vendar ni nujno. Preprosta zadeva pa še zelo poceni... LP Tanja

sanda  

član od: 16.1.2002

sporočila: 4

29. jul 2002 21:13

Zavitek iz buck bo se posebno dober, ce mu dodaste se mleti mak. sanda

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. jul 2002 21:54

mogoče se bo komu to vprašanje zdelo trapasto, pa vendar: a tukaj govorite o bučah (okroglih, oranžno-rumeno meso) a o bučkah (podolgovatih, zelenih)? Nekako si namreč ne predstavljam tegale zavitka.... maja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. jul 2002 5:40

Pri nas delamo zavitek iz jedilnih buck (lupina je svetlo zelenkasta, ki postane z zrelostjo rumena, z belim mesom), ki pa v poznem poletju mocno pridobijo na tezi in velikosti, tako da jim tezko recem bucke. Uporabim tudi tiste, ki imajo ze precej razvita semena. Razlika z prej opisanim receptom je, da jaz bucke naribam, nato pa na maslu podusim da izgubijo tekocino ter malo ohladim predno dam to maso na testo. Ostalo je pa vse enako kot pri jabolcnemu zavitku. LP, R.

sanda  

član od: 16.1.2002

sporočila: 4

31. jul 2002 18:56

Posiljam vam natancen recept za zavitek iz buck /cukette/ in maka. Napravimo vleceno testo. Nadev - 1 kg buck, 100 g mletega maka, sladkor po zelji. Bucke naribamo kot za repo, malo posolimo in pustimov cedilu, da spustijo malo vode. Nato jih ozamemo. Odcejene bucke potresemo po testu. Mleti mak in sladkor izmesamo in posujemo cez bucke. Zavijemo v zavitek, polozimo v pekac in prelijemo z jogurtom ali kislo smetano. sanda

sergeja  

član od: 26.7.2002

sporočila: 19

1. avg 2002 13:40

Jaz bučkin zavitek pripravim s skuto; bučke olupim, odstranim semenje in jih naribam. Malo solim, da spustijo vodo, potem jih ožamem; da spustijo vodo, jih včasih samo spražim. Bučkam dodam skuto, kislo smetano, če pripravim sladek zavitek, še vanilijev sladkor in sladkor, lahko tudi malo cimeta, rozine. Testo poškropim z oljem, posujem z drobtinami in razporedim nadev. Če pripravim slane, prav tako dodam skuto in kislo smetano. Moji obužujejo tako pripravljene zavitke! Pravijo, da so najboljši še malo mlačni, pa tudi hladnim se ne morejo upreti. Sergeja Sergeja Javornik

sergeja  

član od: 26.7.2002

sporočila: 19

1. avg 2002 13:42

Ja sem pozabila - pri sladkem nadevu dodam še malo naribane limonine lupinice. Sergeja Javornik

pincom  

član od: 8.4.2002

sporočila: 8

1. avg 2002 14:58

Vsem skupaj hvala za odgovore. Sem poskusila s pripravo po vaših nasvetih (kombinacija bučk+jabolka+mak) in moram priznati, da je izpadlo fantastično. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti