Proti kadilski zakon

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

7. nov 2007 7:36

Ja, pa res najbolj paše kavica pa cigaret. Sem kadilka, priznam, vendar po uvedbi tega zakona pač zjutraj malo bolj na hitro popijem kavico, ker nima več tako dobrega okusa, ker zraven ne smem prižgati. Je pa res žalostno, da moram pa pol na mrzlem stat, da hitro enga pokadim. Pa pljuvajte po meni, če želite. Ker sem sama v pisarni in nikogar ne motim, sem prej kar tam kakšnega prižgala, sedaj pa res ne več, pokadim manj. Moti pa me, da država ni dala možnosti manjšim kafičem da se sami odločijo, kakšen lokal želijo imeti, kadilski ali nekadilski. Opažam pa, da zmrzujejo na vrtovih kafičev pod "kurjimi" lučkami tudi nekadilci, zraven prijateljev. Ja, ja, pa je le bolje biti zraven kadilcev, menda majo več kaj za povedat. Pa brez zamere..

maritiva  

član od: 1.11.2007

sporočila: 12

7. nov 2007 16:32

Tam kjer se streže hrana ne bi pustila.V ta malih lokalih pa se naj sami odločijo ali se bo kadilo al pa ne.Malo je treba gledat tudi na študente,ki si služijo denar za študij. maritiva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. nov 2007 17:13

NANA je napisal/a:
Ja, ja, pa je le bolje biti zraven kadilcev, menda majo več kaj za povedat. Pa brez zamere.

No, pogled z druge strani medalje bi morda pokazal, da so samo bolj strpni tisti, ki zdaj zraven kadilcev zmrzujejo (saj so že vajeni, da obratno ni šlo). Pa brez zamere.

rimljanka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

8. nov 2007 19:51

Jaz pa mislim da so gostinci edini krivi za tak zakon, saj so prejšnji zakon (razen izjem) izigrali. Prejšnja ureditev prostorov za kadilce in nekadilce bi bila povsem uredu, če ne bi gostinci postavili v lokalu dveh rož in s tem "kao" ločili prostor za nekadilce. Ob takem ravnanju se mi prav nič ne smilijo sedaj ko jokajo da bodo propadli, sicer pa ...mogoče jih bo to prisililo, da popestrijo ponudbo, znižajo prenapihnjene cene (vsaj v centru LJ), itd... mala zelena

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

11. nov 2007 4:09

Čeprav sem bivši kadilec, protikadilski zakon podpiram. S kadilci pa večkrat hodim ven na čvek. Bojan121

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

11. nov 2007 11:13

Pijem, se drogiram in norim po cestah, važno je, da ne kadim!!!!!!!!

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. nov 2007 11:58

Iriiiiiiii! Sploh ti ne verjamem. Kdor se drogira in pije, ponavadi tudi kadi!! helgula

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. nov 2007 12:17

Pa kaj vam je? Saj je drogiranje in alkohol na cesti tudi prepovedano! problem je bil v tem, da je sicer res, da si prej šel lahko na kavico v slaščičarno, vendar pa ven plesat in žurat mladi nismo mogli nikamor, kjer se ne bi kadilo, pa rečite kar hočete! Zdaj pa upam bomo/bojo lahko... Veri

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

11. nov 2007 13:31

helgula je napisal/a:
Iriiiiiiii! Sploh ti ne verjamem. Kdor se drogira in pije, ponavadi tudi kadi!! helgula
izjema potrjuje pravilo

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

11. nov 2007 13:54

Najprej se nisem nameravala vključiti, pa se vseeno bom.

Protikadilski zakon se mi zdi fajn tam, kjer se je. Spomnim se enega praznovanja, ko so za sosednjo mizo v gostilni sedeli štirje kadilci, ki so neprestano kadili in to tako, da sem morala it bruhat (preverjeno ni bila kriva hrana), da ne govorim o "snežni slepoti" :)) Hrana pa itak za nas (same nekadilce) ni imela nobenega okusa, čeprav smo za predjed imeli pršut.

V kafičih, kjer se ne je, me kajenje ne moti.

Ker sem zaposlena v šoli, me je strašno motilo kajenje učiteljev po kabinetih. Pa čeprav je že prejšnji protikadilski zakon prepovedoval kajenje v javnih zavodih, ga pri nas ni nihče upošteval. Kot vestna razredničarka sem gnjavila in osveščala dijake kadilce o prednostih nekajenja, po hodnikih naše šole pa si lahko povsod vohal cigaretni dim. Seveda sem potem nehala preganjati uboge dijake kadilce, ker sem mnenja: če že velja, potem naj velja za vse.

Novi zakon je prinesel vsaj to, da učitelji vsaj ne kadijo več po kabinetih. Baje, da so si poiskali neko skrito kamro na podstrešju. Ne vem ... če se jim pa to ne zdi poniževanje samega sebe, potem pa naj kar z veseljem vlečejo! Veliko je pa takih, ki pravijo, da kljub statusu "strastnega kadilca" lahko komot zdržijo tistih 7 ali 8 ur brez. Pa še prišparajo baje.

Toliko.

 

 

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti