Proti kadilski zakon

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2007 14:06

Uf, anja27, saj je ja minilo wne 10, 15 let od onega zakona. Pri nas se ni kadilo od takrat, zdaj se pa tudi na dvorišču ne več. Postavajo zunaj na pločniku, obe "strani" seveda. rimljanka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

11. nov 2007 15:54

Ja, rimljanka, saj pravim.

Pri nas tudi dijaki zdaj stojijo na drugi strani pločnika stran od šole. Eni učitelji pa še vedno na skrivaj kadijo tam zgoraj nekje. Jaz se že ne mislim kregat z njimi zaradi cigaret.

Sicer v našem kolektivu ne kadi noben učitelj, je pa hudič, ker smo na centru štiri različne šole, pa štirje različni šefi z različnimi pogledi, vrh vsega pa še taveliki šef, ki je vedno imel za prejšnji kadilski zakon izgovor, da je bil sprejet skozi šivankino uho (pa da je kajenje zato opravičljivo).

Bah, ne bom se z nobenim prepirala ne zaradi cigaret ne zaradi alkohola. Vsak učitelj je pri svojih letih pa res dovolj zrel, da ve, kako naj se obnaša, da bo lahko zgled dijakom. Če pa ne ve, je pa za to kompetenten šef, da mu razloži.

Anja

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

11. nov 2007 17:31

Živ, menim, da je tole jamranje lastnikov lokalov le eno brezvezno nakladanje. Blizu nas je en lokal, v katerem je od nekdaj prepovedano kajenje. Ne boste verjeli, ampak lokal je vedno nabito poln. Tako kadilcev (ki tu pač ne kadijo) kot nekadilcev. Če je lokal prijeten, z dobro ponudbo, potem ne bo nikoli prazen. Sem nekaidlka in priznam, da me cigaretni dim moti. In zelo mi je všeč, da je kajenje v lokalih prepovedano. Lahko vsaj v miru poješ kosilo, ne da bi smrdel kot prekajenec. LP, Pija. Pingvin

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

11. nov 2007 18:13

Sorry, če sem koga užalila, nikakor nisem imela tega namena. Ful dobro se mi zdi, da se ne sme kaditi v lokalih. Ne bi me motili tudi kadilci, če bi imeli ločene prostore za kadilce. Zelo me je pa motilo, ker so bili v večini lokalov prostori namenjeni nekadilcem manjši in slabši kot za kadilce. Enkrat sva šla z možem v eno kavarno. Notri je bilo tako zakajeno, da si skozi dim komaj videl torte v vitrini. Ko sva vprašala, kje imajo prostor za nekadilce, so nama pokazali eno samo mizo na hodniku, pred vrati v wc. Seveda naju tam niso nikoli več videli. Sicer pa proti kadilcem nimam nič. Nasprotno. Pomenijo večino mojega vsakdanjega kruha, ker delam v bolnišnici. Pesnica

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

11. nov 2007 18:42

Pesnica je napisal/a:
S Sicer pa proti kadilcem nimam nič. Nasprotno. Pomenijo večino mojega vsakdanjega kruha, ker delam v bolnišnici. Pesnica
Črni humor!

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. nov 2007 20:41

Sedaj pa se nekaj govori o tem, da naj bi se lahko ponovno kadilo v lokalih. V tistih, ki imajo 100 kvadratnih metrov in več blažkaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2007 20:43

blažkaa, to je samo predlog, kje je še relanost. No, upam, da je ne bo. rimljanka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. nov 2007 20:49

Uh, hvala Bogu... blažkaa

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

18. nov 2007 17:23

Ali veste, da se v Italiji borijo za to, da se tudi v parkih ne bi kadilo? daga

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 9:42

Proti kadilcem sicer nimam nič,vendar najbolj se razburjajo tisti,ki doma zjutraj pred službo ali pa po nje ne smejo kaditi,na balkonu mu je premraz,pred blokom ga je sram,tako pa kadi v lokalu.Doma pa v jedilnici ali dnevni ne kadi zato,da si ne bi zasmradil stanovanja. Če pa so lastniki prikrajšani za nekaj dobička nič zato,mogoče si bodo potem nabavili malo cenejši avto brez kratic gt,gtl dddl,....turbo,...Mogoče bo kakšna natakarica zaradi zakona prikrajšana pri pljučnem raku,je pa tudi to nekaj a ne. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti