Proti kadilski zakon

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2007 21:51

Veliki pohod se začne s prvim korakom!

Mao Ce Tung

A ja, sem nekadilc. 

ežoj

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

4. nov 2007 21:57

Končno pameten zakon. Vsak kadilec lahko še vedno kadi če želi, vendar tako, da nas nekadilcev ne zastruplja. Gostiln in raznih barov pa je že tako preveč in ne bo nobene škode, če bo kakšen manj. LENČA

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

4. nov 2007 22:12

Mogoče še en zanimiv podatek. Vem za podjetje, ki je ukinilo kajenje na celem svojem območju 8 nič kadilnic in kajenja zunaj ), ampak moraš za cigareto vzeti kartico (službeno), se štempljati in pred tovarno pokaditi cigareto. Pa mislite, da so uslužbenci dali odpovedi oz. firma propada? NE!!!! nana1

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

4. nov 2007 22:32

No,se zavedam da me boste sedaj vsi poluvali.Ampak stveri bi morali drugače speljati.To da se na kadi na vseh javnih mestih to je prav .Vedeti pa moremo da od cigaretov gre veliko v državno blagajno. Pa sem nekadilka.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. nov 2007 22:41

sem nekadilka in obožujem svež zrak v lokalih, vendar moram pritrditi ežoju. se vam ne zdi, da nam v počasnih in premišljenih korakih kratijo svobodo. v mislih imam referendum o umetnih oploditvah, prepoved prodaje alkohola po določeni uri, potem na srečo propadla ideja o plačljivem splavu, pa govorice o višjih zavarovalnih premijah za "adrenalinske" športnike, pa verjetno še kaj. ta ideja mi ni všeč. še malo in bo tako kot v zda, kanadi in avstraliji, ko na ulici ne boš smel več piti alkohola kot tudi ne na avtobusu z izletniki. ne zagovarjam ne kajenja in ne popivanja, vendar se mi zdi, da s tovrstnimi zakoni ne bomo zmanjšali ne enega ne drugega. v bistvu država sploh ni zainteresirana, da bi, saj živi od visokih trošarin. je kdo pomislil, da so sedaj otroci v večji meri izpostavljeni kajenju, ker starši kadijo doma? s kakšnim zakonom bomo zaščitili ljudi, ki so si pred desetletji postavili hišo ob mirni vaški cesti, ki je danes tranzitna pot? v eu je zakon uspel zgolj na irskem. v italiji je padel in s 1. 1. 2008 bo v lokalih dovoljeno kaditi (informacija bratovega poslovnega partnerja), v avstriji so njegovo uvedbo prestavili. stvar ni enoznačna; vidim jo zlasti v kontekstu obče družbenih trendov in ti mi niso všečni. mimika

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. nov 2007 22:55

Ok, takoj priznam da sem kadilka, torej me lahko takoj napadete po mili volji! Tale zakon se mi zdi nesmisel, ki je sicer dobro zamišljem, ampak nahitro skupaj spacan. Če se postavim v vlogo lastnika lokala; kdo razen mene mi ima pravico narekovat, ali se pri meni kadi ali ne? Moj lokal je zasebna lastnina! Če komu ne paše hoditi k meni (pa naj bodo to kadilci ali nekadilci) nAj pač ne hodijo! Absolutno se strinjam s tem, da se se v lokalih, kjer se streže hrana (pa sem kadilka!!!) ne kadi. Ampak lokali, ki so namenjeni kavici " na hitro"?!? Neumnost! In uredba, po kateri se ne sme kaditi v prostorih, ki imajo streho in tri stranice, pri čemer se živa meja (ograja iz rastlin) šteje za stranico????!!!???? Neumnost brez primere! Kot sem rekla; na hitro spacan zakon, samo da nas Evropa ne bi "tepla". In oprostite nekadilci, ampak ne morem da ne bi vprašala: večkrat v tem poznem poletju in jeseni sem imela priložnost sedeti zvečer na vrtu lokala, kjer smo kljunb dežju sedele družbice, se stiskale pod marelami in klepetale. Ko sem šla na wc, sem videla, da v notranjosti lokala sedi en ali največ dva gosta. Kje za vraga ste zdaj vsi nekadilci, ki se tako radi oglašate na vseh mogočih forumih na temo tega zakona??? Issi

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

4. nov 2007 22:56

To, kar se sedaj zaradi omenjenega zakona dogaja doma, je pa čista stvar izbire posameznika. Če se pa kadilci zaradi protikadilskega zakona izživljajo s cigaretnim dimom nad lastnimi otroki, je pa sramota. Mislim, da bi si taki morali poiskati pomoč. In da ne morejo v miru v lokalu popiti kave brez cigarete, se mi pa tudi ne zdi normalno. Dalo bi se tudi kaj povedati o sloganu KADILO SE BO. Ne vem, kaj je sploh treba zganjat tak cirkus okrog tega; kršenje pravic gor ali dol. Tudi nekadilci imamo pravico živeti v čistem okolju, pa nam je ta pravica odvzeta v trenutku, ko nekdo v neposredni bližini prižge cigareto. Dana

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. nov 2007 22:58

Sama sem nekadilka, pa mi je prav fino, ko iz lokala ne prismrdim domov. Ampak pogled na "zasvojenčke" v komorah mi je pa prav grozljiv. Izgledajo kot talci v plinskih celicah. petkica

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

4. nov 2007 22:59

"Kje za vraga ste zdaj vsi nekadilci, ki se tako radi oglašate na vseh mogočih forumih na temo tega zakona???" - poleti smo tudi mi zunaj; normalno, ker imamo po navadi ljudje radi svež zrak. In ne maramo zatohlega zraka, ki bi ga lahko rezal ter smrdečih cunj - pozimi. Dana

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

4. nov 2007 23:05

nana1 je napisal/a:
Vem za podjetje, ki je ukinilo kajenje na celem svojem območju (nič kadilnic in kajenja zunaj), ampak moraš za cigareto vzeti kartico (službeno), se štempljati in pred tovarno pokaditi cigareto.
Ah, pri nas je tako že od nekdaj, pa nismo proizvodno podjetje. Kdor hoče kaditi, naj se šemplja. Edino pravično do sodelavcev nekadilcev, ki si teh pavz ne jemljejo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti