Kakšen odnos imate do pice?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. nov 2007 19:40

Kaj pa vam je to " sončna kuhinja". ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. nov 2007 20:26

veverica je napisal/a:
Se kdo spomni picerije na Čopovi, tam kjer je sedaj McDonald's? Tisti rumeni pulti in barski stoli so bili v mojem otroštvu zakon!!! In komaj si dobil prostor... veverica

Tam so bile pa meni takooo dobre pice, čisto drugačne od tistih, ki so jih takrat pekli tu pri nas. 

Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. nov 2007 20:28

ežoj je napisal/a:
Kaj pa vam je to " sončna kuhinja". ežoj

odgrneš fernke ko sije sonček...in evo ti sončne kuhinje, pa še prah se lepo vidi in lahko kakšnega sončka narišem na npr. okensko poličko, pa še marsikam. No, na jezik ne, ker se mi tam nikdar prah ne  nabere

Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 05. nov 2007 20:30:20

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

5. nov 2007 20:34

V ko sem šla v Parmo nekaj let nazaj je bila zelo dobra in borovničev sok .

Kora-bar je (bil) tam pod Borzo, Elektrom in Avtotehno. Ne vem, ali še obstaja. Nazadnje sem bila tam, če se prav spomnim cca 12-15 let nazaj. In takrat so imeli zelo dobre pice.

V našem kraju-vasi imamo gostišče, ki peče tudi pice. Pečejo pa tudi česnov kruh. Kako je dober. Je kot pica s česnom in veliko sira, morda je še kaj drugega gor.

Sicer pa je najbojša pica domača z veliko testa in paradižnikove mezge. Ja pa mož ima po kupljenih vedno težave s prebavo, po domači pa nikoli. Verjetno bo problem v siru ali pa omakici.

marelica

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

5. nov 2007 20:51

Po moje je Sončna kuhinja knjiga s podnaslovom Testenine, pizze in pogače. Vsekakor ena boljših kuharskih knjig za ljubitelje testenin in pizze. Pesnica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 21:25

Noa, jaz sem pisala v tistih linkih, da je nam dobra tudi v picopeku, ko sem pogruntala, kako jo speči. Ampak spet je to stvar okusa in mogoče drugim ne bi bila taka všeč. Veverica, tista picerija na Čopovi je bila zakon, reklo se je Konditor, imeli so tudi slaščičarno, pa tisti rumeni plastični stoli uuuu !! Po celi čopovi je dišalo po prav osebnem vonju pice, tega ni nikjer več...Ja, pa Kora-bar, tam so bile pice z debelim testom, tega tudi ni več. Prva generacija bolj fancy pic pa seveda Vija-Vaja z značilno rdečo telefonsko govorilnico spredaj, prostor zdaj neslavno sameva... katka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. nov 2007 21:31

Pesnica je napisal/a:
Po moje je Sončna kuhinja knjiga s podnaslovom Testenine, pizze in pogače. Vsekakor ena boljših kuharskih knjig za ljubitelje testenin in pizze. Pesnica
Sončna kuhinja je res ena zelo dobra kuharska knjiga z italijansko hrano. Meni ima Parma dobre pizze, samo take male so,...jaz 2x ugriznem, pa je ni več,... Jelenckova

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. nov 2007 21:35

Pesnica, tiho bod, kaj boš ti govorila kaj je sončna kuhinja, ognjič že ve.

Fernke mi ni treba odgrnt, da se prah vidi ( to mi lahko verjameš na besedo ), čeprav se mi nekak zdi, da ni povdarek na prahu. 

A ja: najdi.si ne da nazaj nobene knjige.

ežoj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. nov 2007 13:33

Ežoj, ne morem verjet, da imam eno knjigo, ki je ti nimaš...

Če želiš, ti jo fotokopiram in pošljem. Res je dobra.

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti