Kakšen odnos imate do pice?

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. nov 2007 22:50

Jasna, meni se isto dogaja. Po navodilih, ki so bila priložena picopeku, piše, da je treba za pečenje pice dat temperaturo na 5, pa je bilo testo črno kot oglje, sir se pa še stopil ni. Naslednjič sem jo dala na 1, je bilo precej bolje, ampak se je tudi pekla dlje. Zdaj jo raje pečem v pečici. petkica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. nov 2007 0:23

blažkaa je napisal/a:
elaphus je napisal/a:

Do pice imam požrešen odnos.

LP

cervus

Enako blažkaa

 

Še ena v klubu... zato jo raje ne začnem jesti, ker se jo napokam do daske in mi je potem žal, saj me vse tišči, da o žeji ne govorim. Na litre tekočine bi potem spila (drugače pa se moram vedno siliti, da ne "pozabim piti"). In potem sem sitna, da je kar hudo- ker sem vsa napihnjena.

Lep dan in veliko se smejte

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2007 7:33

Zunaj je navadno ne jem, oziroma jo naročim z mozzarello, ker so mi drugi siri vsi ptetežki in sem potem še pol dneva dežurna v WC  Drugače jo pa izredno rada pečem doma, po recepturah iz Sončne kuhinje, vedno z mozzarello. Se mi izredno dopadejo tiste italijanske, ki so samo z zelenjavo, npr. z bučkami je zame zakon. Ali pa samo s pelati, črnimi oljkami in baziliko. Ali pa s čebulo in tunino. Loni Makaroni

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. nov 2007 8:29

Loni, kakšno mozzarelo pa uporabljaš...v kosu ali tisto mehko, ki se dobi v vrečki? katjushka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. nov 2007 8:29

Sončna kuhinja je res zakon, a ne Loni!?

Ne samo za pice, tudi testenine so zakon!!

Tehtnica pa

jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2007 8:37

Zakon, zakon, od prve do zadnje strani.

Uporabljam pa mozzarello v kroglicah, jo kar naribam, pa je. Tiste v kosu moj želodec tudi ne mara.

Loni Makaroni

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

5. nov 2007 8:45

Moja mami jo večkrat naredi za kosilo, en pladenj z mletim mesom in enega s klobasami. Gor nadeva veliko zelenjave, predvsem papriko. Zraven pa zeleno solato. To imamo vsi radi. kordelina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. nov 2007 8:55

men je pica ok. ne jem je prevečkrat da bi se je naveličala. za kosilo je doma zelo redko. jo pa jem pogosteje na bone. jah, je ena zlo nasitna stvar ;) bannanna

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

5. nov 2007 9:57

Mi doma jo imamo zelo radi, tako domačo ali v piceriji. Za kosilo jo naredim morda tri, štirikrat na leto.Zelo so mi dobre tudi mini pice iz baze. Tudi te naredim ene trikrat na leto. Meni pred pico zelo paše kakšna redka juhica, če pa te ni pa vsaj skleda solate. buča

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

5. nov 2007 10:36

imam zelo rada. samo ne sme bit pretanko testo, ko ga na sredini že skoraj ni, nadeva je pa preveč.

Všeč so mi bolj "puhaste" pice npr. če kdo ve kakšne so (bile) v Parmi v Ljubljani. Všeč mi je s suho salamo, sama jo po moje premalokrat delam, saj se mi zdi čisto uravnotežen obrok, če zraven ješ še solato - seveda pa ni za več kot 1-2x na mesec.

 

Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti