Kakšen odnos imate do pice?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2007 10:44

Sama pico vedno povezujem s študentskim življenjem - do faksa je bila najbližja picerija in potem smo pojedli ogromno pic in potem me kakih 10 let po koncu študija niso posebej mikale. Se mi pa zdi, da je pica nekaj, kar je dobro samo tam, kjer jih delajo masovno. Jaz sem po dveh poskusih domače izdelave odnehala (testo je bilo predebelo) in sem se raje vrgla v viško in bračko pogačo (mi je darling mamamia priskrbela recept), ki mi kar gresta. Za pico pa grem v picerijo. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 11:16

jasna in petkica, veliko sem že pisala o peki v picopeku, kako jo delam... in da mi je všeč morda bi lahko pluski pomagali najti tiste teme? hvala, katka

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

5. nov 2007 15:52

Skoraj vedno naročim morsko pico,jo obožujem,njami. SINEJA

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

5. nov 2007 16:15

na primorskem imamo (seveda po mojem mnenju) dve dobri pici kjer skoraj vedno jem morsko pico. doma pa jo naredim s tistim kar najdem v hladilniku ;) na sporedu pa je 1x tedensko nekako :) ycrna

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. nov 2007 18:59

Pi nas jo obožujemo. Vsi, od prvega do zadnjega. Ko sva bila še sama, sva hodila v pizzerije. Ko sva imela enega otročka je to postajala vse bolj čista eksotika in smo začeli pizzo občasno delati tudi doma. Sedaj pa jo delam izključno sama in včasih tudi 2 krat na teden. Včasih za malico, včasih za večerjo. Tudi za kosilo, zakaj pa ne. Testo naredim pretežno iz polnozrnate moke. Ko sem prvič namešala v testo še kaj drugega kot belo moko, sem pizzo kar malo strahoma servirala mojim zbirčnim metkam...rezultat: sploh več nočejo pizze, ki ni iz polnozrnate moke. Res je njama Ja, v tisti posodi, ki naj bi bila za peko pizz, pa se vse drugo boljše speče. Čeprav nam tudi pizza lepo uspe - prakticiramo na kempiranju. Najprej damo vanjo samo testo. Ko se spodaj zapeče ga obrnemo, obložimo in spečemo do konca. Sir se sicer samo stopi in ne zapeče, ampak za silo je.

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

5. nov 2007 19:19

Ja, Scorpy, seveda se spomnimo pizze v Parmi, zraven pa borovničev sok. To so bili "pizza časi", ko si poleg Parme dobil pizzo le še v Triglavu na Miklošičevi v Luknji), Pod lipo in v Kora baru! Takrat sem jo odkrila in je moja enih najljubših jedi! Vedno damo kaj drugačnega gor, iz druge moke, inpd. Hči je ljubezen do pice nasledila, sin in mož pa tako tako... V glavnem, jaz bi jo 2-3x na teden... juma

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. nov 2007 19:27

juma je napisal/a:
Ja, Scorpy, seveda se spomnimo pizze v Parmi, zraven pa borovničev sok. To so bili "pizza časi", ko si poleg Parme dobil pizzo le še v Triglavu na Miklošičevi v Luknji), Pod lipo in v Kora baru! Takrat sem jo odkrila in je moja enih najljubših jedi! Vedno damo kaj drugačnega gor, iz druge moke, inpd. Hči je ljubezen do pice nasledila, sin in mož pa tako tako... V glavnem, jaz bi jo 2-3x na teden... juma
Kora bar je bil pod Borzo??? Se kdo spomni picerije na Čopovi, tam kjer je sedaj McDonald"s? Tisti rumeni pulti in barski stoli so bili v mojem otroštvu zakon!!! In komaj si dobil prostor... veverica

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

5. nov 2007 19:29

Tudi meni pogosto zadiši, ampak jemo jo zelo poredko. Mogoče enkrat na mesec ali dva. Testo naredimo po Jamijevem receptu, obložimo jo pa poljubno, odvisno od "lušta". Takšno imamo celo rajši kot iz kakšne picerije. Drugače pa še pomnim študentske dni, ko smo jo jedli tudi po 2-3x na teden. Tunnel, Emonska klet, Parma,..... Lp, pikica82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti