Kakšen odnos imate do pice?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 4. nov 2007 6:46 | ogledi: 6.202 | odgovori: 80

Naši imajo zelo radi pico, tudi za pripravo ni zahtevna, pride okusen obrok ampak:   meni se zdi isto, kot topli sendvič ali "burger", zato jo doma za glavni obrok namenoma pripravim bolj poredko. Me prav zanima, ali samo jaz to tako gledam, ali pa imam morda celo prav?

Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

4. nov 2007 7:15

Kot obrok jo nisem nikoli pripravljala. Sem jo pa velikokrat pekla "kar tako", ko je bila naša hiša in dvorišče zbirališče najstnikov in so prav z užitkom med igro ali učenjem posegli po njej. kobra 1

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. nov 2007 7:52

Mi jo imamo za kosilo, ampak bolj poredko. Včasih (1-2 na mesec) ko nam zadiši in če imam sestavine jo naredim doma, včasih si jo pa naročimo. marelica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. nov 2007 7:59

Jaz jo včasih naredim za kosilo! Moj sin jo obožuje. Ampak mora biti domače testo, sestavine za gor pa po trenutnem navdihu. Pačam pa tako velikanko, da bi se 6-8 ljudi najedlo. Najraje pa imam gor domačo paradižnikovo mezgo, domačo šunko, tisto pravo prekmursko, lahko tudi kakšna suha domača klobasa, pa česen, paprika, lisičke, siri.....

Za vsak dan ni, občasno pa še kako paše. Ko pa mladina navre na vrata, pa naredim s tistim, kar se najde v hladilniku, pa še radi pomagajo in ustvarjajo.....krasen prigrizek...tako malo vmes, preden gredo ven v "lajf", haha

Kyara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. nov 2007 8:06

Pri nas je enkrat na teden ali na dva za večerjo (ki pogosto nadomesti kosilo). zraven pripravim solato. do nedavnega sem razmišljala tako kot cila, potem sem spremenila mnenje. je sveže pripravljen obrok, ki mu ni dosti za očitati. testo zamesim sama, paradižnikovo omako imam domačo, torej je tudi brez konzervansov. pogosto jo pripravim ali s tuno in čebulo ali dam na "klasično" navrh še popečene bučke. na nek način bi jo lahko primerjal z lasanjo ali musako, proti katerima nihče nima pomisleka. mimika

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

4. nov 2007 8:39

Pri nas je na mizi maksimalno 1x mesečno, skupaj z veliko skledo solate. Vedno pa je iz polnozrnatega testa, domače paradižnikove mezge, obložena z zelenjavo (se pravi brez živalc v raznih oblikah) in z lahkim sirom. Čist hudo zdrava. Ninja24

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. nov 2007 8:40

Naredim zelenjavno pico (ker se prehranjujem ločevalno in mi klasična preveč obteži želodec).

 Domače testo in to kar iz moke 850 , na čebuli prepražen paradižnik z začimbami,  potem pa vso mogočo zelenjavo:  bučke , čebulo (obvezno in na vrhu), papriko,  koruzo(v zmrzovalniku imam eno vrečo kuhane ), grah,  olive, gobice iz slanice in kar pač imam v hladilniku.

  Nobene šunke,  nič sira , oz.tudi, toda  le  na  tisti polovici, ki je namenjena moji boljši polovici. Hči si da gor namesto sira malo kisle smetane, meni je pa zelo dobra brez. naredim jo pa poredko,ker se preprosto ne spomnim, oz. se mi ne zdi tisto pravo kosilo.

Aki

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. nov 2007 8:47

vidim, da nisem edina, ki delam testo iz moke 850. prijatelji me pogosto hecajo, kakšen revež je moj dragi, ko mora jesti pico iz črne moke. meni se zdi popolnoma vredu, pa še praktično je. zamesim testo, del ga uporabim za pico, drugi del za kruh. ravno zaradi domače peke kruha je pica zadnje čase pogosteje na meniju. mimika

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. nov 2007 8:51

Hmm... tudi jaz sem zadnič delala pico iz polnozrnate moke in je bila taaaakoooooooo dobra. Nanjo sem dala narezano rdečo papriko, narezano hrenavko, čebulo, sir in paradižnikovo mezgo. Joj se mi začnejo sline cedit ko samo pomislim nanjo. Delala sem pa kot veliko mojih predhodnic kar je bilo v hladilniku.

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

4. nov 2007 8:53

Pri nas je pizza večkrat na sporedu, ker jo imajo fantje zelo radi.  Ponavadi je domače izdelave, običajno ob nedeljah zvečer ali pa tudi kar tako, včasih med tednom.

Zame velja pizza za kompleten obrok, saj jo lahko obložimo poljubno in nisem mnenja, da spada med nezdravo prehrano.

emily

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

4. nov 2007 8:57

Pica zame ni "košta", moj oče pa jo ima rad in mu jo večkrat spečem. Seveda je bil hudo razočaran, ko jo je prvič dobil iz črne moke in z veliko zelenjave (seveda dam gor tudi šunko), sedaj pa pravi, da je taka najboljša. Ne morem se je navadit, čeprav glede na to da je iz samih dobrih stvari, ne more biti slaba. Sem stara šola, včasih je doma sploh nihče ni pekel, v lokalih pa je bil gor tudi ves sumljiv material, tudi sir, ki je že šel "na popoldan". Sedaj je drugače, če bi imela otroke, bi jim jo pekla. ovčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti