Kako narediti dobro skuto

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

20. jun 2018 9:10

Po mojih izkušnjah je bolje (recept imam za kravje mleko, ne vem, kako reagira kozje mleko), da mleko  segreješ na 38*C, premešaš, pustiš, da se ohladi in  precediš na gostem situ. Sem pa ravno včeraj gledala oddajo o kozjem mleku in je gospodinja delala skuto iz kozjega mleka, ki ga je segrela in dala v mleko jabolčni kis. To, da bi dala jabolčni kis kar v mleko, ki ni segreto in pustila čez noč, po mojem ni OK. Malo bolj preglej recepte, saj obstajajo na spletu. Jaz skute iz kravjega mleka narejeno iz kisa ne maram, ker imam občutek, ko jem to skuto, da mi škripje pod zobmi, medtem, ko je moja rahla in nič zbita.

malaga

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

20. jun 2018 9:14

Hvala! Mogoče je dobro, da bi uporabila kar kulture iz navadne skute, da bi dala recimo eno žlico skute v mleko, ki je bilo prej segreto in počakala kakšen dan? 

Vanesa84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti