Zaprtost

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

tema odprta - 3. nov 2007 11:26 | ogledi: 14.821 | odgovori: 41

Pozdravljene/i!

Potrebujem nasvet. Sestra je v 5. mesecu rizične nosečnosti in mora večino časa počivati. Največji problem je, da ima težave s prebavo in z zaprtostjo. Poskusila je že vse: Donat (tudi topel), češplje, marelice, razne kompote, sadje, čokolino,....vse kar pri nas velja kot odvajalo. Vendar vse brez uspeha. Kaj lahko še poskusi? Če bi se vsaj lahko več gibala, bi se tudi prebava pospešila, pa se žal ne sme. Hvala za predloge!

saš

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. nov 2007 12:19

Spagon, kaj pa s surovim kislim zeljem je že poskusila, pa z raznimi kosmiči (ne musli) namočenimi v mleku, fige namočene v vodi čez noč, da o suhih slivah ne govorim, vse to je meni dobro delo tej nadlogi. Upam, da bo tudi njen, pa še zelo zdravo je. Uživanje večje količine sadja tudi meni ni bogvekaj pomagalo, posebno hrušk in banan se naj izogiba, pa tudi za čokolino bi rekla, da ima ravno nasprotni učinek. Veliko sreče in prijetnih dni v pričakovanju dojenčka ji želim. lp oliva

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. nov 2007 12:29

Hvala Oliva! Ja slive in fige namočene je že poskusila, tudi laneno seme namočeno v vodi, jogurtu, mleku in bogve kje še...ji bom rekla za tole z zeljem.. hvala! saš spagon

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. nov 2007 12:55

Naj proba Granilax. Sigurno pomaga pri še tako hudi zaprtosti. Pa ne povzroča krčev in napenjanja, ker je popolnoma rastlinski, iz rožic. Kyara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2007 13:16

pomagajo 4 žlice lanenega semena in čez pol litra tople vode bannanna

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

3. nov 2007 13:42

Naj si v jogurt ali mleko zmeša čim več semen, laneno, sončično, sezam,otrobe,...Meni skodelica take mešanice zvečer pomaga. jezek

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. nov 2007 13:45

Odkar se dobi kaki, imam občutno boljšo prebavo. Pojem pa dva na tešče.mmmmmmmmmm pa še božanski so. Aki

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

3. nov 2007 13:51

Če se bo preveč filala z raznimi odvajali, bo učinek kvečjemu nasproten. Malo naj počaka, potem pa naj počasi spet poskusi s kakšnim odvajalom. Najboljša je res t.i. češpljeva voda, kosmiči in ostale zadeve, ampak kaj, če ne pomagajo ... Meni zelo pomaga, če zjutraj počakam kakih 15 minut, da mi začne kruliti v želodcu, potem pa na tešče pojem eno jabolko. Enako z grozdjem s peškami vred. In seveda nič prepečenca, bobi palčk in teh zadev, čim manj kruha, banan, krompirja, stvari, ki se kar usedejo v želodec, pa čim več "prebavljene" hrane - pire, dušena zelenjava, solata, čokolino, jogurti ... Morda mleko z medom pred spanjem? LP in čim prejšnje okrevanje Muffsy

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2007 13:56

čokolino vsebuje čokolado, ki pa ima ravno nasprotni učinek. bannanna

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. nov 2007 14:08

Veliko boljšo prebavo imam, kadar pojem dnevno vsaj eno od navedenih jedi:

- solato iz radiča, veliko porcijo, lahko s krompirjem ali brez

- solato iz regrata - ta, ki se sedaj dobi ob njivah in na travnikih ni nič slabši od radiča, pripravljen enako kot radič. Ti dve solati jemo kot prilogo pri kosilu (juha+meso+solata, nič drugega)

- za dopoldansko in popoldansko malico jabolka

- ali kakije, namesto jabolk

- zvečer, kaki 2 uri po zadnjem obroku, 2 dl doma narejenega kefirja. Če se mi ne izide, ga spijem zjutraj na tešče.

Vse se mi pa sesuje, če jem čokolado, banane ali kakšno i kalorično hrano, ki nasiti že v majnih količinah.

Zaenkrat mi še ni bilo treba vzeti kakšnih dodatnih odvajalnih pripomočkov. Ni rečeno, da bi to pomagalo tudi tvoji sestri, poskusiti pa ne škodi.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti