Recepti iz tečaja torte, rolade, kremne rezine, gibanica mojstra goljata

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. nov 2007 7:27

Meni je še najbolj všeč listnato testo blagovne znamke Mercator, se mi zdi, da se še najmanj skrči. Ognjič

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. nov 2007 10:20

mijam, saj lahko pogledaš na link, imam prepisano z lista... katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. nov 2007 17:38

To vam moram povedati! Sem se pravkar vrnila z obiska pri moji svakinji in ker imam navado,da nesem kaksno malenkost, sem danes nesla tiramisu po Katkinem ( Goljatovem ) receptu. Tako lepo je izgledal( dala sem kremo od princesk za zgostitev, sicer pa tocno po receptu), da je moj svak izjavil, da bo verjetno konec sveta, ker sedaj Slovenci delajo lepsi in boljsi tiramisu kot Italijani! Me je skoraj razneslo od ponosa! Hvala Katka(ali g.Goljat,kaj pa vem) lucka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. nov 2007 19:06

lucka52, me veseli! Si tudi zvezdasto nabrizgala kremo? Ja, res izgleda lepo, sicer pa to ni nič na mojem zelniku zraslo, zahvali se mojstru. Veš, priznam da je meni tudi že parkrat zrasel greben , ko sem delala po teh receptih, ker ni le lepo na izgled ampak tudi izreeedno dobrega okusa (vsaj zame) katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. nov 2007 20:47

Seveda, z zvezdastim nastavkom! Hec je bil, ker moja svakinja zmeraj naredi- sicer dober- na pogled nic kaj vabljiv tiramisu," pocast" -ga je treba z zlico jesti- pa se prikazem s to umetnijo... Jo je skoraj kap! Resnici na ljubo sem bila rahlo v dvomih, da ne bo dober-pa je res odlicen! Bom pa malo zleht in jim se nekaj casa ne bom dala recepta,haha!Mogoce za Bozic,ce bodo pridni! lucka

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

18. nov 2007 21:09

Glede na to, da sem tole zastavila pri narobni temi, bom tukaj zastavila vprašanje še enkrat. Katka mi je že nekaj odgovorila vendar če je katera že delala po tem receptu prosim za pomoč. 

Imam nekaj vprašanj glede kremšnit (ker jih še nisem pekla, bi prej rada odgovore, da se slučajno ne zgodi, da ne bi ratale)

"Pečemo ga na narobe obrnjenem pekaču, nanj pa položimo še en pekač" (a dobesedno tako al kaj), a se dlje peče, če je testo čistro pokrito?

 

" ...kremo kuhaš toliko časa, da postane čimbolj redka (to pomeni, da mora zavreti vsaj trikrat) " - koliko časa se priblično to kuha, ne razumem kako je mišljeno trikrat, a ne vre skozi, ko se kuha. Je potrebno kremo mešati ane, ko se kuha.

SILVA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2007 21:39

tisdno, sem ti napisala na drugi forum. Loni Makaroni

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

9. dec 2009 14:31

katka lopatka, sem prav vesela, da sem našla tole temo. Čeprav je stara mi zelo prav pride. Letos sem tudi sama obiskala Tečaj tort, kremnih rezin, rolad. Bila sem navdušena nad biskvitom, ki ga je spekel mojster Goljat brez pecilnega praška. Me pa nekaj bega oz imam eno vprašanje. V gradivu, ki smo ga na tečaju dobili, je osnovni recept za biskvit 1 jajce, 2 dkg sladkorja in 2 dkg moke. Kako pa to količino povečamo za eno torto? Recimo, moje mišljenje, če uporabimo 6 jajc, sladkor in moko kar pomnožimo? Torej 6 jajc ,12 dkg sladkorja in 12 dkg moke? Hvala za pomoč. Čestitke za zelo lepo in dobro pripravljeno foto reportažo iz tečaja. girica Sporočilo je spremenil(a) girica dne 09.dec 2009 14:33

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

9. dec 2009 15:46

katka lopatka je napisal/a:

Girica, tole je že pošteno zaprašeno. Točno tako pa je, kot si napisala.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 09.dec 2009 15:07
Hihi .. vendar zmeraj aktualna tema Hvala za hiter odgovor. girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti