Recepti iz tečaja torte, rolade, kremne rezine, gibanica mojstra goljata

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 17:37

mijam, odgovarjam... Ja, daš 5 dag gustina ali pudinga, meni so všeč ravno kremšnite z vanilijevim okusom, kar redko dobiš, vsaj v LJ. Meni so zato tako dobre blejske, ampak ne od Šmona, ki nimajo vanilijevega okusa, ampak od Jezera. Zato bi jaz dala kar puding in ne gustina, ampak to je odvisno od okusa. Glede tiramisuja pa ja, mojster je rekel, da daš pač instant kremo, ki se zgosti, ko jo miksaš in da je lahko Galetta oz. kakšna druga na ta stil. Prav v tem je štos, da je bila ta njegova krema res trdna in zato se je tako lepo brizgala iz dresirne vrečke in zato tudi ni bilo treba čakati s tiramisujem par ur v hladilniku... No, včeraj pa sem delala schwarzwaldsko torto, upoštevajoč vse nasvete in je res fenomenalna, rahla in ne preveč sladka. LP katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. nov 2007 17:38:10 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. nov 2007 17:38:54

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 18:32

hvala za ta nasvet! Veliko željo imam, da naredim prave kremšnite. Moram ti pa reči, da ti je torta krasno uspela Tudi sama bom enkrat poskusila. Pri meni gre to bolj počasi, ker skoraj nihče doma noče tega jest, jaz bi pa pekla in pekla... Če mi kaj ne bo jasno (da bom kaj pozabila), se bom obrnila kar nate... Si dala višnje in jagode v torto? In temne biskvite? Tudi tri, tako kot je on naredil? Tiramisu mi pa ni uspelo niti probat. Je izginilo čez noč iz hladilnika Edino kar mi ni preveč všeč je, da je v teh pecivih preveč želatine. Takrat je dal še več želatine zaradi transporta. Verjetno bom poskušala s kremfixom, vendar ne vem pa, če bo taka trdnost. Bom še videla. LP! mijam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 18:40

V tortico sem dala jagode in češnje, višenj noben ne mara, biskvita pa dva, za zgoraj in spodaj lešnikovega, v sredini pa navadnega čokoladnega. Nekateri ne marajo želatine, meni je pa kar OK, še posebej za transport, kot je bil v mojem primeru (služba). kremšnite pa sem jaz že delala po receptu iz baze in so bile dobre, le da krema ni bila tako trda, sedaj pa bom poskusila še po tem iz tečaja, katka

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 18:51

Tudi jaz jih bom kmalu pripravila. Sem si pa želela kupiti v Lidlu tisti okvir ravno za kremšnite, pa jij je zmanjkalo pred prazniki. Ti imaš tak okvir kot je imel Goljat ali si jih delala kar v malo višjem pekaču? Katero listnato testo boš pa uporabila? Rekel je, da je treba uporabit boljšega. Kateri je boljši? Jaz običajno uporabim kar Mercatorjevega. Ampak se res precej skrči. Razmišljam malo, da bi se opogumila in ga sama naredila. Ampak ali se testo iz 1 kg masla res porabi samo za 1x? Ali sem spet kaj preslišala? mijam

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. nov 2007 18:52

mijam je napisal/a:
..................................................................................................................

..........................................................................................................................................

Pri meni gre to bolj počasi, ker skoraj nihče doma noče tega jest, jaz bi pa pekla in pekla...  .......................................................................................................................................... mijam

Ja madona, saj smo na kulinariki, da si pomagamo, povej kje si doma, si bom čas našel........................

ali, pa, če je to morda nerodno, ti pošljem naslov na katerega lahko pošlješ izdelke na ocenjevanje...... 

ežoj

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

5. nov 2007 19:47

no saj ne rečem, da nimam dovolj ostalih ocenjevalcev (beri bližnjih žlahtnikov) mijam

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 21:16

ežoj a je to košarica? :) mijam, imam okvir, sicer raztegljivega, kupila sem ga v sveisvaštam, on mislim da ima navadnega (kakor sem videla od daleč:))) Glede listnatega testa pa kupit Pečjakovega ali pa recimo pri gospeh v pokriti tržnici (moram pokukat tja). Za testo naredit ne vem, ker imam pač samo napisan recept (v katerem ne vidim 1 kg masla???), ker je imel že narejenega, ampak bilo je res dobro, debelejše in mehkejše od kupljenega, tudi rezalo se je tik-tak. Pečeš ga pa itak med dvemi plehi. katka

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

5. nov 2007 21:28

Kako, med dvemi plehi? Lahko razložiš, prosim! londonska rezina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 21:52

Testo pečemo na narobe obrnjenem pekaču, nanj pa položimo še en pekač, da ga obtežimo, tako res ne vzvalovi in se ne napihuje. Pečenega izrežemo s pravokotnim obodom in ga dobro osušimo! http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka katka

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

6. nov 2007 6:46

Bom naslednjič probala Pečjakovega. Čeprav se mi zdi, da sem ga enkrat že imela in se je tako skrčil, da sem rekla da ga ne bom več kupila. Ampak nisem več prepričana, da je bil res Pečjakov. A se vam tudi tako skrči testo pri peki?! Meni se je ravno pri tem testu skrčil na pol pekača pa imam že itak bolj ozko pečico. Tako, da je bilo bolj "švoh" s kremšnitami takrat. No, so bile pa bolj visoke Vsaka stvar za nekaj dobra Glede kile masla v testu, moram pa še enkrat preverit na Goljatove liste s tečaja - nimam jih sedaj pri sebi, morda uspem zvečer pogledat... Ežoj, sorry, ker res zgleda kot košarica... sem bolj sramežljive sorte in se morda kdaj kakšnih ponudb prehitro "ustrašim"... brez zamere, nič slabega ne mislim... no, morda ti bom res kdaj kaj poslala na pokušino mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti