Recepti iz tečaja torte, rolade, kremne rezine, gibanica mojstra goljata

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 13:30

balonka, na tejle strani so razpisani tečaji (kar je še prosto) http://www.kulinarikagoljat.si/index.php?page_id=6 če te kaj resno zanima, ga po moje lahko pokličeš in ga naprosiš...je zelo prijazen gospod (ki je pripravljen priti celo iskat z avtom na železniško postajo v ŠL. če nimaš prevoza...) katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 13:36

ljudje, imate srečo, da hitro tipkam ... katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 03. nov 2007 13:36:26 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 03. nov 2007 13:37:15

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 13:44

Aja, jutri delam črni gozdiček, zato sem danes nabavila pol litrski tekoči sadni jogurt v plastični steklenički. Ni mi dalo miru, sem že preluknjala pokrovček in "tuš" dela izvrstno! katka

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

3. nov 2007 13:47

Katka lopatka, hvala za posredovane recepte. Imam pa takoj eno vprašanje. Rada bi delala mandljeve kupčke, pa se mi je zataknilo pri sladkornem sirupu. Iz koliko sestavin se ga pripravi in kako. Prisrčna hvala za odgovor.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. nov 2007 14:05

Katka sem pogledala navodila in bi lepo prosila, če mi malo bolj nazorno opišeš tisto pri Lešnikovi roladi. Kako to misliš prepognil peki papir in potegnil? Kako je imel rolado postavljeno? Kaj pa tisto valjanje v lešnikih. Kako lahko rolado že namazano s smetano povaljaš? A se ne vse razpaca?

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

3. nov 2007 14:35

Mislim, super Katka, kot naročeno, danes nekaj že cel dan praskam in pečem( ker je imel včeraj moj roj. dan in bomo danes malo praznovali) in mi je tole zdajle ,kot naročeno. Super, hvala, pa še kdaj ! LP Rmeli Rmeli

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 14:40

sabrina, točnih sestavin za sladkorni sirup ni napisanih v receptu, niti ni povedal kaj bolj točno. Moram pa priznat, da ga tudi nobena ni vprašala. Pač narediš sladko vodo , ni kaj komplicirati, recimo 3 dl vode in notri vsuješ 10 dag sladkorja in zavreš. Po moje ne moreš kaj falit s tem, le pogumno! Sigurno ti bo uspelo... Etka, glede rolade pa res, tako kot sem napisala, hecno ne No rolado je namazal, nato pa s kosom peki papirja enostavno potegnil (no ne smeš glih zelo pritiskat) po celi dolžini rolade z eno potezo, imel je postavljeno lepo na pultu. Tu smo kar zevnile in zadonel je globok aaaaa...ker je bila res gladka, lahko jo sploh ne bi posuvali. Veš, te njegove smetane oz. maslene kreme so zelo kompaktne, ker jih utrdi (zmeraj sem se spraševala, kako jim to rata v slaščičarnah...). Nato je mlete orehe enostavno potresel na papir, rolado dvignil in se ni nič pacalo (ja, on te torte in biskvite kar dviguje in preneša, nič se ne packa), jo dal na papir z orehi, papir z ene strani pritisnil na površino rolade in jo še kar malo parkrat obrnil Upam, da razumeš in da ti bo kaj bolj jasno :) katka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

3. nov 2007 15:13

*Etka, Katka lopatka ti je vse zelo razumljivo opisala. Meni so bili tečaji pri Goljatu všeč zato, ker si tam spoznal kako je kuhanje enostavno. Priznam, da sem ugotovila, da vse preveč kompliciram - pa najbrž tudi druge, ker je bilo veliko takih globokih aaaaaaaaa na tečajih kot jih je omenila katka - in si sama grenim in kompliciram življenje. Ko pa pokaže mojster, pa je tako simpl. Skratka ti tečaji so bili za mene enkratna naložba.

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

3. nov 2007 15:20

Katka lopatka hvala za posredovane recepte, predvsem pa za tvoj trud in čas, ki si porabila za oblikovanje tvojega albuma. aknelab

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. nov 2007 15:20

Ja zdaj mi je jasno......jasno, da pri meni stvari ne bi nič kaj enostavno zgledale. Po mojem bi bil pravi kremni kaos

Hodim na njegve tečaje in vem kako pri njem vse to enostavno zgleda...doma pa

So pa super tečaji res. No mogoče se malo zgubim pri vseh tistih piskrih in sploh ne vem več kaj se kje kuha, ker toliko stvari naenkrat dela...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti