Sezam

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

tema odprta - 2. nov 2007 14:07 | ogledi: 4.448 | odgovori: 11

ŽIVJO!A SE DOBI V TRGOVINI SEZAM,ALI OBSTAJAJO KAKŠNI SEZAMOVI PIŠKOTI.HVALA

jabolčna pita

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

2. nov 2007 14:11

Sezam se dobi v vsaki večji trgovini. Ponavadi je na oddelku za zdravo prehrano, kjer dobiš tudi ostala semena za kruh. Za piškote pa še nisem slišala. Poznam le sezamove palčke - grisine. LP teacher

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2007 14:20

Ena od možnosti so one papirnate vrečke od firme BIOTOP:

 V tejle je sicer leča, ampak so vse vrečke enake, le napisi so različni. Obstajata luščeni in neluščeni sezam.

Za sladke piškote ne vem, se pa dobijo one sladke ploščice s sezamom, pa slane palčke (grisini).

rimljanka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. nov 2007 14:21

Kolikor vem obstajajo sezamove tablice, ki so sladke in trde in lepljive. Jaz sem jih kupila v Mullerju. Tudi piškoti so, ampak ne vem če so čisto samo sezamovi. zraven so še rozine in suho sadje in druga semena. so pa zeeeelo dobri, prodajajo jih v šparu (mislim da celo šparova znamka)....če pa bi rada vedela za recept za sezamove piškote ti pa žal ne znam pomagat....bi pa tudi jaz rada vedela za kakšnega. lp saš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2007 14:40

Aha, sem se spomnila, v Hoferju imajo ene fine sladke (pa ne zelo) piškotke s sezamom, v prozorni, celofanski vrečki so. Tam na policah, med ostlimi piškoti, stalno so na zalogi. Pa eni so z bučnicami, enako pakirani. rimljanka

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

2. nov 2007 15:03

V vsaki trgovini ga imajo Mercator, Spar, Tuš. Lahko pa tudi spečeš kvašene marmeladne mini kifelčke, jih premažeš z rumenjakom in posuješ z sezamom ali makom. evamaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2007 19:03

Sezam imajo zdaj že povsod, jaz ga imam vedno na zalogi,ker ga veliko uporabljamo.

Super so tiste sladke ploščice s sezamom in medom, tudi piškoti se dobijo, pa slano pecivo, grisini.

 

Sama včasih s sezamom potresem piščanca, ko ga celega pečem v pečici, pa prepražena semena dam na kumarično solato, ali pražena semena zmešač s sušenim jajaronom in soljo ter poprom in v to potem namakam kruh, ki ga prej namočiš v olivno olje.

Da ne bo sezam samo za sladice.

 

Mamamia

mamamia

laci  

član od: 22.10.2007

sporočila: 1

2. nov 2007 19:13

V Sparu najdete sezam na polici z diabetičnimi izdelki. Sezam je Sparove blagovne znamke Natur pur, stane pa manj kot 1 €. laci

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

7. nov 2007 15:39

Danes sem videla sezam tudi v Tuševi drogeriji. Pa imeli so tudi riževe kosmiče, vem, da je enkrat ena spraševala zanje med receti, samo tistega ne najdem več. To pomeni, da se res najde povsod. Mislim, da je bila znamka enaka, kot predstavlja fotografija od rimljanke. teacher

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti