Kje ste člani kulinarike...

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

2. nov 2007 11:59

Simona84 je napisal/a:
Če pa povem po pravici, pa me na momente mine tudi zato, ker nekaj napišeš, pa te določene članice v momentu napadejo.
Tudi mene je minilo oglašanje na ne-kulinaričnih temah. Sicer sem pa ugotovila, da te ponavadi družno napadejo tiste, ki se med sabo poznajo oz. so si nekako bližje pa četudi tista od njih, ki je "začela" nima prav. Najbolj mi je smešno, ko te "napadejo", ti se nato "braniš" in nato te obtožijo, da jih ti "napadaš" ipd. Smešno..:) Kako pa nekateri pametujejo in sodijo o stvareh o katerih se jim ne sanja ali pa nikakor nočejo uvideti resnice je pa tudi svoje vrste zanimivost:) Škoda časa in živcev.. Jaz vem zakaj sem tu gor - zaradi kulinarike. Za kaj drugega grem kam drugam.. Miškolina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. nov 2007 12:00

Saj ne gre za negativce, največji problem je nestrpnost. Ne le tukaj, ampak povsod, ne le na forumih, ampak tudi v življenju. Če so ljudje nestrpni na ulici bodo tudi na forumu. Ko pa nekateri tako nostalgično zrete v preteklost, kako je bilo super, zdaj pa ni več... Res nekaj osebkov se najde ki se vključijo le zato, da bi žalili. Molk ali prizadetost ni odgovor ker s tem dosežejo svoj namen. Da pa je tega vedno več je pa razlog preprost. Odprite statistiko obiska. Lažje je biti složen med 1000 obiskovalci kot med 150.000. Glede na to, da je na Kulinarika.net vsak deseti Slovenec (od tega je treba odšteti dojenčke, tiste brez računalnika), je jasno, da prihaja do nesoglasij. Pa tudi naravna pot je taka, da je en član/članica bolj zavzeta v enem obdobju življenja, potem pa se življenje malo spremeni ali pa se naveliča, pa je redkeje tukaj. Eni pridejo, drugi odidejo, tako je vedno bilo. Nekaterim izmed 150.000 jaz nisem všeč, kar je edino logično, nekaterim zdaj ni všeč moderatorka. Resnici na ljubo se bo vedno našlo precej uporabnikov, ki jim nekaj ne bo všeč. To je zato, ker nimajo vsi ljudje enakega mnenja. Jaz pač hodim po tanki črti med oglaševalci, uporabniki, gostinci... tako, da se bo čim manj ljudi počutilo nezaželjene, ampak ker ne morem vsem ustreči delam pač po svoji lastni vesti. Ne rečem da je tako prav, ampak boljšega načina nisem našel. In ja, nekateri se med seboj poznajo in se branijo. Ali je v tem kaj narobe? Vsi mi se postavimo za prijatelje, znance, kolege. Seveda so se med vsemi uporabniki izoblikovale tudi prijateljske vezi. Tega se ne da preprečiti. Občasno potem pride do tega da se člani med skupinami zbadajo. Ali ste ostali pa vsi idealni, vedno in povsod? Kako lahko nekomu forum postane tako pomemben, da ga lahko nekdo drug spravi čisto ob živce, ga dotolče, užali (še poznata se ne), mi pa res ni jasno. Saj ni naše življenje na tem ali kateremkoli forumu, ampak med bližnjimi! Lep primer je en mulček, ki je zadnjič se včlanil samo zato, da je šel lahko na klepet. In tam je nekaj časa ždel, potem pa malo pogledal kdo klepeta, pa je eni članici napisal, da jo pozna, da je grda in debela itd... Ker se je zdelo osbno, je bila članica na moč prizadeta, tipček je pa užival namesto da bi se drugžil s prijatelji. Niti jo je poznal, samo izkoristil je priliko, pa jo je zmerjal. To je pa približno tako, kot bi bili užaljeni, če dobimo e-smeti za viagro. Pa ni nihče užaljen, da ne rabi viagre, a ne? Ker je pismo smet, ni vredno naše pozornosti in užaljenosti. Včasih se mi na forumu res zdi, kot da smo v otroškem vrtcu, ne pa da prevladujejo zrele matere in žene (pa kakšen gospod). Vsaka beseda nekoga prizadene. To pa zato, ker pustimo. Mene prizadenejo lahko samo bližji, ostali ne zaslužijo, da bi me lahko prizadeli, ker me niti ne poznajo dovolj. Sicer pa nasvet: Izogibajte se foruma OSTALO, pa ne bo hudega Pa uživajte v soncu. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. nov 2007 12:12

Ja, glede klepeta in klepetalnic. Je problem to tudi na COBISS-u, ko imamo bibliotekarji storitev vprašaj knjižničarja. Tam je tudi klepetalnica od 9 do 15 ure se mi zdi. Tam so dežurni knjižničarji iz katere od knjižnic ali splošnih ali visokošolskih. Večrat se zgodi, da pridejo mulci in zanalašči pišejo kakšne bedarije noter, samo to se pri nas ignorira. Kaj pa čmo! Pametnejši odneha. Jelenckova

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

2. nov 2007 12:14

Se strinjam Jernej, bi pa še omenila mogoče najbolj relevanten razlog zaradi katerega pride na forumih dostikrat do nesoglasij - način komuniciranja. Tu mislim na komunikacijo preko računalnika, ki je neosebna, pri kateri ne vidiš sogovornika, ne vidiš njegove mimike, izraza oz. njegovih čustev, ko govori o nečem oz., v našem primeru, ko piše o neki stvari. In tudi vemo, da ljudje določen tekst ( v našem primeru post), ko ga prebermo, različno dojemamo oz. si ga lahko različno razlagamo. Lahko si določen post razlagamo npr. veliko huje kot pa je sam pisec to čutil oz. mislil. No, zadosti..:) Miškolina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2007 12:18

Jernej, tako je!!!!............ Pa saj v bistvu nam je to vsem bolj ali manj jasno, včasih je le treba, da nas kdo na to malce spomni Pa lepo in radi se imejte! katjushka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. nov 2007 12:20

Miškolina: Tudi to je ja. Prizadetost je osebna, sogovornik je pa neoseben... Pač prišli so računalniki in internet in je bil velik bum. Zdaj se je pa prvo navdušenje poleglo, sankcij za kršetelje (preverjeno!) ni, forumi pa izgubljajo svoj čas. Vsak s 5 minut volje lahko en forum s parimi komentarji totalno sesuje in spre. Nihče ga ne vidi in nič mu nihče ne more. IP se res beleži, a ponudniki interneta ne reagirajo. Torej si praktično anonimen. Kaj je lepšega kot sproščati napetost. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2007 12:29

he, he, se zmeraj spomnim na Franca Murka.

Drugače sem pa sama raje tiho, ampak vedno pa tudi ne. Sploh pa, če me kdo napade čisto brez razloga.

Loni Makaroni

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2007 12:59

Loni, jaz pa sem ravno v tem primeru tiho in se ne spuščam na njegov nivo (čeprav verjemi, da to ni ravno lahko, ampak se trudim, da ga preprosto ignoriram in se sploh ne odzivam na njegove provokacije), saj z mojo reakcijo dosežem ravno to kar si on želi, da je opažen, saj ga v resnici moje mnenje sploh ne zanima. LP katjushka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. nov 2007 13:06

No, saj Kulinarika kljub vsemu ostaja v nekih sprejemljivih okvirih, kar se tiče kontaktiranja na forumih.

Bi mi pa bilo ljubše, če bi vsakdo, ki se z nekim mnenjem ne strinja, napisal da je tako njegovo osebno mnenje, do česar ima vsakdo pravico. Res mi  ni všeč, da se prevečkrat piše v smislu : ti nimaš prav. To, kaj je resnično prav in kaj ni, je v splošnih temah lahko zelo nedoločeno, kar je danes prav morda včeraj ni bilo in jutri znova ne bo.Prav zato ne bi smeli pljuvati po tistih, ki drugače razmišlajo. Žal se tukaj  nekaj posameznih deklariranih pripadnic/pripadnikov strpnosti  obnaša zelo nestrpno in agresivno. Ravno tako me zbodejo   nasveti v smislu, kako si mora slehernik kar najbolj optimalno organizirati življenje. Smo, kar smo in živimo kakor znamo in zmoremo, eni bolj, drugi manj uspešno. Ne bi škodilo, če bi včasih poskušali malo bolj premisliti tudi o nasprotnem mnenju, kajti gotovo je v njem tudi nekaj zrnc resnice, ki bi nam nič ne škodila.

V klepetalnici se ravno zato ne pojavljam, ker imam rada čas za premislek. Marsikdaj, ko sem nek prispevek prvič prebrala, sem bila povsem nasprotnega prepričanja, po temeljitejšem razmišljanju pa ne več.

Res smo tukaj kot anonimni člani, a vsaj jaz vsak nik poosebim, za njim si predstavljam  neko osebo, ki je lahko daleč od resničnosti, a jo vseeno smatram za čisto konkretno. Še sploh, če se kje pojavi njena fotografija.

Cila

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

2. nov 2007 15:31

Tudi sama nimam rada napadalnih ljudi, spoštujem pa različna mnenja,saj bi res bilo hudo, če bi mislili vsi enako, bili bi kot roboti. Toda prav je, da sogovorniku na miren in lep način povemo, kaj nam pri določenem primeru ni všeč. S pogovori se vse lepo doseže,napadalnost in užaljenost nas nikamor ne pripeljeta. Lepa beseda lepo mesto najde - me je učil moj oče že davno v prejšnjem stoletju, a to še vedno ali pa še bolj drži v današnjam času, ki drvi naprej ne oziraje se na posameznika. Zato je lepo, da se tu pogovarjamo v pozitivnem smislu, saj je življenje prekratko, da bi se obremenjevali z negativci. Sama sem zelo vesela, da sem se vam pridružila, marsikatero uro prebijem na kulinariki in čeprav vas osebno ne poznam, sem se na vas zelo navezala, še posebno na tiste, ki ste mi pisali na zasebno pošto, zato se vam še posebej zahvaljujem. Mislim, da je med nami veliko ljudi z zelo velikim srcem, ki človeku znajo priskočiti na pomoč, ko jih rabi. Zato, ljubi kulinariki, držimo skupaj in radi se imejmo! daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti