Dvotedenska dieta-nujno; imam voljo

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. apr 2003 17:38

Bravo Staša! Končno nekaj pametnega v tem forumu! Predvsem pa poudarek na gibanje in spremembo načina življenja, s katero se avtomatično spremeni tudi način prehrane! Za začetek aktivnega vsakodnevnega gibanja nismo nikoli prestari in nikoli pretežki! Temu se le prilagodi način in intenzivnost vadbe. Božanskii je občutek, ko po nekaj mesečni redni vadbi kar naenkrat začutimo višek energije, izboljšano gibljivost, nekoliko večjo čvrstost telesa, kakšen kilogram manj in predvsem samozavest. Dosti boljši kot občutekn izčrpanosti in depresije po nekajtedenski dieti, ko je kil manj, telo pa je še vedno mlahavo in utrujeno. Pri prehodu na zdravo in uravnovešeno prehrano gredo seveda kilogramčki počasneje dol, kot pri krutih enostranskih dietah. Ampak tam potem tudi ostanejo! Vsem vam želim pogum za začetek, voljo za vztajnost in veselje ob prvih rezultatih! (Bolj važno je da jih čutite in se jih zavedate vi sami, kot pa da sosedje in prijatelji padejo "okoli", ko se kar naenkrat pojavite s 15 kilogrami manj!) Srečno!

Cokolada  

član od: 22.4.2003

sporočila: 22

22. apr 2003 21:36

Živjo! Nočem ti vzeti volje, ampak kar se tiče teh diet..., kot je rekel g. Drago - lahko obiščeš zdravnika, kar pa si najbrž ne želiš. Sama se hujšala po dieti brez ogljikovih hidratov, to pomeni en teden brez sadja, zelenjave, mleka, jogurta... in posledica ledvice me začnejo boleti, ko popiha najmanjša sapica. Hujšala sem z namenom, da bom lahko nosila kratke majčke, pa sem se jim morala zaradi posledic diete odpovedati. Svetujem ti naslednje: jej veliko sadja, normalne obroke hrane, nič čokolade, piškotov in podobno. Če si zaželiš čokolade, pojej EN košček in telo bo zadovoljno. Predvsem pa veliko se gibaj! Lep pozdrav!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. apr 2003 9:03

Staša, tale tvoj odgovor je resnično super. Diete so vse za v ta prvo kanto z odpadki. Letos takoj po novem letu sem začela hoditi v fitnes, prej sem vsa leta hodila na aerobiko, drugače pa še kolesarim in tečem. Pa še psa imam doma, tako da sem se dejansko prisiljena gibati. Hotela sem pa reči to, da so moji dietni dnevi "predpisani" s strani zdravnika, pa še ti trajajo le po nekaj dni. Imam namreč probleme z ledvicami, pa preveč živahno črevesje, navadno to počnem, preden grem na kak ultrazvok ali kak drug pregled. Aja, jaz rada malo preveč nakladam in pozabim, kaj sem hotela napisati. V zvezi s fitnesom; moram reči, da je moje telo z vajami dobilo kar nekam lepše linije, kar se pa kilaže tiče, je šla gor, ma vidi se pa prav nikjer ne, nasprotno, ta zadnje kavbojke sem morala kupiti že številko manjše kot ponavadi. In kot pravi gor Čokolada; ko imam željo po sladkem, si to tudi privoščim, najslabše je namreč sanjati o nečem... sicer sladkosneda nikoli nisem bila, sem bolj sirova in italijanska - njoki in pašta na vse načine... Čudim se ljudem, ki imajo voljo delati eno dieto za drugo. Kaj se jim resnično ne zasveti, da mora biti nekaj narobe, če skačejo iz ene v drugo. Če bi bilo vse lepo in prav, bi verjetno morala zadoščati že ena, a ne??? Pa vsa tista postenja ob lunah, jaz sem na tiste dneve še bolj lačna kot navadno. In mi je že ob sami misli, da bi morala stradati, slabo. tukaj naj samo omenim modrost naših non, naša mama je zmeraj rekla, da stradali bomo v času vojne in drugih katastrof... Lep pozdrav vsem skupaj... Loni

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

23. apr 2003 9:58

Kaj pa ko se gibaš, pa zdravo ješ, pa kile še vedno rastejo??? Ok diete niso zdrave, sploh ne tiste, ki te silijo jesti le eno vrsto živil. Drugo je z dieto, pri kateri lahko ješ vse, vendar morda na nek nerazumljen način. Pač naša logika je, da k mesu vedno jemo krompir, pašto ali riž in redko le zelenjavo. Saj ne rečem, da je tale 3MD resnično zdrava in ne vem kaj vse, a nekako moraš začeti. Nekako moraš spremeniti prehrano in nekako moraš priti na svoje željene kile. Kako pa potem?? Logično, da če boš 3 mesece ful gibal in gledal kaj ješ in kaj ne, potem pa karnaenkrat, ležal pred TV z čipsem v eni in kokto v drugi roki, da bo prišlo do JO-JO pa še kaj več boš dobil. Problem je kako potem, ko po kakršnikoli dieti, ki jo spremlja telesna aktivnost potem vzdržati to težo. Potem nastane šele problem. Vsaka dieta ima to pomankljivost. Potem si zopet sam pri sebi. Do takrat veš točno kaj in koliko jesti, vsak dan posebej, potem pa bum. Zopet po starem, zopet preveč in v narobnih kombinacijah in potem zopet kile gor. Torej namesto vse tole je ok, da se napiše in tisto iz diete v dieto je res malo grozno, če pa se nekdo odloči, se drži neke diete, potem bi bilo dobro imeti neko znanje o tem kako naprej, kako to težo vzdrževati. Predvsem pa je pri dieti potrebno paziti, da se res je vse. Sadje, meso, zelenjavo, testenine, riž, stročnice, mlečne izdelke in konec koncev tudi malo sladkarij. Vse te sestavine ti dajo med dieto potrebne minerale in vitamine in kar pač potrebujemo. Če pa se držiš le enostranske diete je problem. Poleg tega je potrebno izdelati načrt in hujšati po nekem programu, si narediti jedilnik, ki ni le iz danes na jutri ampak na daljši rok. Pa še to, tisti, ki misli da bo v 2 tednih shujšal za 20 kg je nor. Lepo počasi, max 5kg na mesec je dovolj in s tem ko počasi hujšaš je tudi manj možnosti za jo-jo varianto. In s tem ko se držiš neke diete par mesecov si nekako spremeniš tudi prehranjevalne navade. Predvsem pa je pomembno, da med dieto nisi nikoli lačen in nikoli prenažrt, pač pa prijetno sit. Da po kosilu ne padeš v posteljo in od prenažrtja ne moreš niti premakniti dalinca, da bi prižgal TV. Torej dieta res ne sme biti stradanje, ampak le počasno zmanjševanje količine in vrste hrane in s tem počasno hujšanje. Pa po dieti ne smeš zopet na svoje normalne porcije. Ko imaš cca 15kg manj, so tudi normalne porcije drugačne. Tu je napaka. Shujšaš, potem pa zopet ista količina hrane kot si jo imel prej, a sedaj moraš nahraniti 15kg manj. Ok kontra vam, a ne povsem. Kar se pa tiče fitnesa. Jaz sem hodila eno leto skoraj vsak dan. Dobila sem lepše linije, a problem je nastal pri moji gibčnosti. Pred fitnesom sem bila mnogo bolj gibčna kot sedaj. Komot sem se sklonila naprej in segla do ene stopnice nižje, pa dala nogo skoraj za vrat, pa podobno, sedaj pa vse to ne morem več. Ker sem hodila zjutraj, sem običajno delala vaje pod nadzorom inštruktorja, torej so bile pravilno delane, in po vsaki je sledilo raztezanje, pa sem vseeno malo zakrknila. LP, pa priznam trenutno se držim diete, ki pa mi je všeč, lahko jem vse, a imam urnik in po dnevih napisano kaj jem in kaj ne. Meni je tako lažje, kako bo potem pa povem jeseni, ko bom videla a je šlo po planu ali je prišlo kaj vmes. Mica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. apr 2003 10:59

Saj ne vem, kaj bi človek še napisal. Sto ljudi, sto čudi. Jaz sem po fitnesu precej bolj gibčna, no, špago sem naredila že prej brez problemov, nogo pa tudi lahko dam za vrat, ampak to imamo pri nas malce v genih. Kar se pa tiče kombiniranja hrane, sem jaz absolutno za, skoraj nikoli ne jem mesa s krompirjem, ampak vedno z zelenjavo. Moram pa na žalost reči to, da bi z največjim veseljem tako nezdravo kombinirala hrano, pa je iz zdravstvenih razlogov ne morem. Ledvice me bodo takoj opomnile. Tako da večino časa mesa sploh ne jem. Torej bi se dalo reči, da sem na neke vrste dieti, ampak ne za izgubljanje kilogramov, pač pa iz zdravstvenih razlogov. Jaz se moram od časa do časa kvečjemu malce zrediti. Da ne omejam še alergije na mlečne izdelke, dobro, da gre za blago obliko, brez jogurtov in sira bi me gvišno kmalu pobralo. Pri dietah mene moti to, ker pozabijo omenit, da je treba kaj narediti tudi potem ko je dieta mimo. Zdravo živeti, namreč. LP Loni

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. apr 2003 18:55

O locevanju ogljikovih hidratov in beljakovin smo pisali veliko pri temi Knjiga jem torej hujsam, celotna metoda pa je opisana v knjigi. Dana

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. apr 2003 20:54

Dobiš direkten prepis iz knjige, ko pridem do nje - za vikend. lp Dana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. apr 2003 7:50

Res me je pritegnila tale debata. Ko berem različne knjige: Montignaka, Proč s sladkorjem, zakonca Daimond, knjigo vitkost za vse življenje in še kup drugih, ki se jih zdajle ne spomnim, opazim, da če hočeš dati vse na isti imenovalec, to nikakor ne gre. Eden trdi, da je za debelost kriva nepravilna kombinacija, drugi da so to kalorije, tretji da kalorije niso važne, važne je GI, četrii, da so to maščobe, peti, da so to ogljikovi hidrati....kako se sploh znajdete v vsej tej zmedi. Najbolj me je zbodlo da ananas topi maščobe, na drugi strani pa ima visok GI in redi. Enkart veliko sadja, drugič pa malo oz. izbranega, saj ima veliko fruktoze, ki redi...So pa vsi avtorji strašno prepričljivi v svojih tdritvah in laika hitro prepričajo, da je to edino tisto ta-pravo. Imam prijateljico, ki je z Montignakom, torej z upoštevanjem GI uspešno shujšala. In ji nizka teža tudi ostaja. Rekla je da brez problemov in kar precej, pa niti ni bila ne vem kako debela. To povem zato, ker vsi vemo, da gre hujšanje hitro tistim močno predebelim, težje pa je, ko si že blizu idealne teže in ne gre in ne gre. Človeku se ponuja edina logična pot, jej raznoliko a manj in se več gibaj. No, veliko uspeha vsem, ki se lotevate hujšanja.

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

1. maj 2003 14:03

Zivjo vsem! Priznam, da debate okoli hujsnja na tem forumu nisem spremljala prevec vneto. Sem se pa z voljo lotila dijete UKC. Pridno se drzim navodil, kilogrami pa se kar topijo. Naj se povem, da sem sicer imela povecano tezo, vendar ne pretirano. Ker dijeta se vedno poteka, vam ne morem povedati, koliko sem izgubila, vendar so mi obleke ze veselo preohlapne in kar je najboljse, tudi drugi opazijo spremembo. Res je tudi, da sem imela tretji dan hudo krizo, vendar sem jo premagala in sedaj se pocutim odlicno. Toliko za spodbudo tistim, ki bi se morda lotili te dijete. Lenka

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

4. maj 2003 19:27

Dietia iz kliničnega je res dobra. Jaz sem se je sicer držala le en teden, ker sem si zadala cilj izgubiti le kaka dva kilograma. Res sem izgubila 3 kg in po tistem se nisem več zredila, kljub temu, da sem močno "mahnjena" na čokolado in sladoled. Piti tudi jaz ne morem veliko, vendar se trudim. Res pomaga. renatana Sporočilo je spremenil(a) renatana dne 20. dec 2007 09:15:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti