Dvotedenska dieta-nujno; imam voljo

bajamk  

član od: 11.1.2003

sporočila: 3

19. jan 2003 15:03

Zdržala sem 6 dni, zadnjega pa sem se totalno pregrešila, polno luna je preveč vplivala name kajti takrat se mi apetit poveča in se nisem mogla zadržati. Zdaj se bom držala še en teden in upam da tisti dan ne bo pokvaril vsega truda. Shujšala sem že tri kile. Kar se tiče športa, občasno rolam, igram tenis in fitnesiram. V času diete se ne ukvarjam prav preveč s športom ker vedno po treningu čutim lakoto in nimam prav dosti energije, še posebej ker po 7 uri ne jem nič. Vidiš pri meni je pa to drugače, če jem pozno zvečer zjutraj nism lačna, če pa od 7 ure ne jem sem zjutraj lačma, to pa tako ker sem navajena vedno zjutraj jesti. Lep pozdrav Sporočilo je spremenil(a) bajamk dne 19. jan 2003 15:03:47

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

21. jan 2003 9:57

Če je že kdo hujšal po dieti z juho, naj mi prosim sporoči svoje izkušnje, tako dobre kot slabe. Danes sem namreč pričela s to dieto. Juhica se že kuha. A se lahko doda še kakšna druga zelenjava, ali se je treba strogo držati recepta? Upam, da mi bo uspelo, ampak kakšna smola, pokvarila se mi je tehtnica. Pa saj bom po oblekah videla, če se bo kaj poznalo! LP Damjana p.s. Koliko juhe se pravzaprav poje na dan? Sporočilo je spremenil(a) ladybird dne 21. jan 2003 11:18:26

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

23. jan 2003 7:04

drage dame in gospodje, lepo vas prosim, samo ne se prestradat. Raje ne pozabite na telovadbo. Vem, kaj govorim, danes hodim po svetu s 25 kg manj kot pred 10 leti, ampak sem vmes zbolela na želodcu.Zdravje je pa prvo!!!!!! vam držim pesti in lp violeta

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

10. apr 2003 11:09

Zdravo Ladybird! Moram ti povedati, da sem tudi jaz pričela s to dieto, in mi uspeva že četrti dan. Moram reči da je juha dobra, ampak prazna. Sem pa bila prvi in drugi dan neznansko lačna, zdaj pa nič več. Juhe pa pojem en krožnik za malico v službi, in en krožnik ko pridem domov tam nekje ob 16.00. Upam da bo kaj iz tega. Kako pa je tebi uspelo? vesna š.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2003 14:35

V osnovnem receptu za juho piše, da jo začiniš po svojem okusu, torje dodaj še kako začimbo. Jaz vzamem pa še palični mešalnik, jo spasiram, in potem vzamem malo ta cele zelenjave iz preostanka juhe ter vse skupaj zmešam. mi je tako bollj všeč. Letošnjo rundo sem že končala. Lažja za dobre tri kilograme.Pa veliko uspeha in korajže. Loni

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

10. apr 2003 19:29

Hi, Zvonček! Sem poskusila z juho, ampak se mi je zdela tako zanič, da sem jo cel lonec proč vrgla. Saj sem dodala dosti začimb, ki jih imam rada, pa vseeno... Sem pa zdaj že več kot dva tedna na 3M dieti in sem z rezultati zadovoljna, pa tudi lakote ni in želje po kakšni drugi hrani tudi ne, ker je dieta dosti raznovrstna. Želim ti veliko uspehov z juhico! Damjana

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

11. apr 2003 7:29

Kakšna pa je ta dieta 3M? Namreč, jaz sem se po enem tednu že naveličala juhice. vesna š.

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

11. apr 2003 8:31

Zvonček, poglej na stran: http://med.over.net/phorum/index.php?f=0 Tam na forumu Starši staršem že nekaj tednov hujšajo po 3M dieti. Ženske se spodbujajo med sabo, tako da je verjetno mace lažje prebroditi krize, ki se pojavijo med hujšanjem. Spodbudno je tudi brati poročila drugih, koliko so že shujšale. Spodaj sem ti skopirala tole dieto, skupaj s komentarji forumovke, ki je z dieto končala, v treh mesecih je shujšala, mislim da 18 kg. Za zajtrk vseh 90 dni uživate sadje: 2 jabolki ali 2 hruški ali 2 pomaranči ali pest suhega sadja. 90 dnevna dieta je sestavljena iz štirih dnevov, ki si sledijo vedno v istem zaporedju - začnete s proteinskim dnevom, ki nastopi spet po sadnem dnevu. Po končani dieti lahko jeste normalno, vendar za zajtrk še vedno 90 dni jeste sadje. Dieto smete ponoviti šele po 3 mesecih! Pijete lahko le vodo, kavo in čaj lahko uživate v neomejenih količinah brez sladkorja, mleko pa le takrat, ko je proteinski dan. Vsak 29. dan (po sadnem dnevu) sledi vodni dan - ves dan uživate le vodo! 1. dan - PROTEINI Kosilo: 2 kuhana ali pečena zrezka kos kruha solata v neomejeni količini obvezno ob koncu obroka popiti 2 dcl juhe brez zakuhe *Meni je juha delovala zelo blagodejno, vendar le, če sem jo močno pogrela in potem srkala kot čaj. Zrezka sem osolila z vegeto in ju spekla kar v pekaču za tople sendviče (prej sem ga s prtičkom malo namazala s solatnim oljem), velikokrat sem piščančje meso narezala na tanke trakce, jih popekla v voku (včasih dodala tudi mešano zelenjavo - v LeClercu se dobi celo svežo kitajsko zelenjavo - pakirano v vrečkah, v hladilniku in vse skupaj zalila s kitajsko mešanico Maggi ali Kotanyo). Lahko pa se popeče in zraven jedla solato. Nekatere so ta dan jedle celo polpete ali hrenovke. Solati dodaj malo bučnega olja in kisa. Lahko ješ tudi rdečo peso, kumare, zelje, paradižnik. Kruh sem sama jedla enkrat makov, enkrat sosedov, enkrat bel... kar je bilo pri roki in kar mi je dišalo... je pa prijateljica, s katero sva hujšali istočasno, ravno tako shujšala že več kot 12 kg, pa je vedno jedla le žemljice (ne le eno) in doma pečen kruh.* Namesto mesa lahko pojeste 3 jajca ali sir v enaki količini kot meso. Mlečne izdelke lahko uživate samo ta dan (*mleko ali jogurt - vendar samo po potrebi, v primeru lakote*). Večerja: Jeste lahko enako hrano kot za kosilo, vendar brez juhe. Če ste za kosilo jedli meso, ga morate tudi za večerjo, enako velja za jajca ali sir. Količina naj bo za 1 enoto manjša (1 zrezek / 2 jajca / 1 sir). 2. dan - ŠKROB Kosilo: Jeste lahko fižol, grah, lečo, riž ali krompir (obvezno kuhan). Uporabite lahko naslednje začimbe: sol, poper, vegeta, ketchup, kuhan paradižnik in origano. Ob tem lahko pojete kos kruha in solato. *Tukaj je variant ogromno - lahko ješ solato s fižolom, krompir v kosih s soljo ali stlačen krompir s ketchupom, rižoto,... Sama sem največkrat jedla fižolovo juho. V večjem loncu (da sem imela za večkrat) sem 2 mali piksni rjavega fižola na hitro pogrela in zalila z veliko vode, v katero sem vmešala 1 vrečko mešanice za pripravo hrane s fižolom Fant (za močnejši okus lahko uporabiš 2 vrečki), dodala sem še vegeto in kuhala še kakšnih 20 minut. Potem sem fižolovo juho v plastičnih posodah shranila v zamrzovalniku.. in tisti dan, ko sem imela fižol, samo zujtraj vzela iz skrinje in ko smo prišli domov, pogrela :)* Večerja: Jeste enako hrano kot za kosilo, vendar v manjši količini. Količina vsega, kar jeste naj bo za kosilo poln globok krožnik, za večerjo pa polovico manj). 3. dan - OGLJIKOVI HIDRATI Kosilo: Kuhane testenine z dodatkom začimb (glej začimbe prejšnjega dne) ali pizza testo s paradižnikovo polivko ali katerokoli drugo slano pecivo v velikosti pizze. *Sama sem tukaj jedla izmenično - enkrat testenine s ketchupom (prvič morda ni najbolje, a sem zdaj tako navdušena nad njimi, da jih bom še po koncu diete velikokrat jedla), drugič sem testo za pizzo fino raztegnila (da se je hitro zapeklo kot kreker) in pečenega jedla spet s ketchupom (v Mercatorju dobiš od Pekarne Pečjak že zamrznjeno testo - pakirano po 5 kosov, pečeš približno 10-15 min na 200°). Testenine sem ponavadi po telefonu naročila v bližnji gostilni in jih skočila iskat med službo, ketchup sem imela kar v hladilniku. Po testenine sem ponavadi skočila iz službe tam okoli 13. ure, ketchup pa sem imela že v službi.* Večerja: 2 manjša kosa torte ali 3-4 kosi peciva ali 3 kepice sladoleda IN obvezno 1 rebro čokolade za kuhanje (*dobra je jedilna Gorenjka*) *Da ne ješ vedno samo torte in biskvite, sem sama včasih jedla tudi palačinke.* 4. dan - VITAMINI Pri vseh obrokih uživate mešano sadje. Jeste lahko tudi kislo zelje, kislo repo ali zeleno solato z zelo malo olja in kisa. *Sama sem si včasih naredila sadno solato, sem in tja jedla tudi ananas ali breskve iz piksne (brez soka!) in študentsko hrano (rozine, orehiova jedrca lešniki, brazilski lešniki, mandeljni, cashew jerca) - sploh kadar mi je dragi v kinu cedil sline s kokicami he-he. Ker sama navadne vode po rojstvu Lane ne morem piti (par požirkov že, a da bi se nacejala z njo... težko!), zato sem pila Zalo z limono. Seveda je priporočljivo, da se veliko pije, a sem včasih spila samo pol litra, včasih pa tri ali več... Najtežje je bilo na začetku, ker sem zelooo pogrešala svoje sladke prigrizke, a sem se znajdla in sem vsakič, ko me je prijelo, da bi vstala in šla po košček čokolade, spila Zalo... in da ne govorim, koliko sem je stankala :))))))) Predvsem se mi zdi, da zdaj ogromno jem :) Dieta morda deluje malce enolično, a se da ogromno kombinirat. Z dieto ne bi začela, če ne bi poznala že kar nekaj žensk, ki so hujšale, pa baje kilogramov niso dobile nazaj. V povprečju so vse shujšale od 10-25 kg in kar je bistveno "jo-jo" (gor-dol) učinka ni. Tudi Alenka Godec mi je zadnjič povedala, da je hušala po istem postopku... Pravijo, da ti dieta tako uravna metabolizem, da drži 3 leta ob normalnem prehranjevanju, zato je priporočljivo kasneje dieto ponoviti. Sama jo bom verjetno enkrat na leto.* Irena

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

11. apr 2003 13:11

Živjo! No jaz sem pa ugotovila po zelo dolgem času, da ni boljše diete kot šport. Vsak dan kolesarim (sobno kolo) od 30-60 minut, delam po 30 trebušnjakov, razne vaje za stegna, boke in hrbtenico (vadim takšne vaje, ki smo jih imeli v osnovni šoli)sedaj teče že 4 teden in ne samo da sem shujšala tudi celulita je iz dneva v dan manj. Jem normalno pijem pa samo vodo. Tako da vsem, ki želijo shujšati zelo priporočam in dajem na prvo mesto šport (kolo, tek in vaje za trebuh hrbet, vrat, boke in stegna itd.)minimalno 60 minut na dan, potem pa dieto, če bo sploh potrebno. Lp, Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti