Zakaj se potica drobi

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. nov 2007 14:06

Ja, ampak je Goljat tudi rekel, da vsaka potica poči, če pa ovijemo čez in čez testo, je pa testa tok okrog, da je grdo in samo testo... Pa Goljat jo peče na 160 stopinj, koliko minut??? bi morala v zapiske pogledat, ampak potice se ne pače, da so vse temno rjave, ker so prepečene in presuhe. Goljatove so sočne in mehke, prav vse... lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2007 14:40

Lidka, to ni še nič. Moja mami je bila na peki potic pri našem lokalnem kuharskem matadorju Boštjanu Novaku, mislim, da se je izrednod obro odrezal na tekmovanju mladih kuharjev, pa v Poletovi akciji... Oni so pekli potico na 120°C. Sicer sem tudi pozabila, kako dolgo, a je ratala. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. nov 2007 14:47

O, hudo, a res? Ker mi smo zadnjič pri mojstru imeli zlatorjave potice, rahle, sočne... Mehke, puhaste... In sem tu prišla do spoznanja, da ni fora v nedevu ampak v peki potice.

 

Sem pa pri moji mami zadnjič dobila eno pecivo, ki je bilo temno rjavo, kot čokolada... Pa premazano z rumenjakom, da se je svetilo. Skratka pečeno do meje zažganosti. Meni je bilo prav odbijajoče na poglad in sem pomislila, pa kako lahko tako mučijo neko potico v pečici? Posledično je tudi skorja zažgana do polovice potice.

lidka

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

2. nov 2007 14:58

Jaz pa tako delam: potico namazem z nadevom povsod, jo na tesno zavijem, dam v pekac namazan z margarino, jo namzem s stopljeno margarino, potem sele prespikam z vilicami in brez vzhajanaja direkt v pecico, ki jo segrejem na 50-70 stopinj. Tako jo pustim priblizno 15 min, potem pa dam na najvec 170 stopinj, jo pokrijem s peki papirjem in jo pecem se priblizno eno uro. Moja potica ni nikoli zazgana, se ne drobi in nima v sredini nobene luknje. Je lepe zlatorjave barve. Vedno delam po receptu za kokosovo potico iz baze, ce dam za nadev orehe, spustim kakav pri testu. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 02. nov 2007 14:59:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti