Recepti iz tečaja pralinejev mojstra goljata

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. nov 2007 19:21

super, mijan, čestitke...res so dobri, ja. Saj je lisička potem tam spodaj pod recept v komentar prijazno napisala, da je treba počakat, da se ohladijo, ker smo imeli veliko smeha tam ravno zaradi tega katka

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

2. nov 2007 20:14

Veri hvala za nasvete - mogoče si bom celo upala poskusit z vlivanjem v modelčke za gips. Če se bom lotila, vam bom gotovo poročala, kako in kaj. Mijam, kar se tiče obsipavanja s kakavom moram iz prve roke poročati, da smo jih tudi na tečaju, preden smo jih zložile v škatle, še enkrat povaljale v kakavu. Ker so bili nekateri res taki, kot pišeš ti - čisto črni od vpitega kakava. Pri drugem posipavanju pa so ostali lepo "kosmati".

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. nov 2007 22:11

Tadeja L, nekateri modelčki za fimo maso imajo celo napisano, da jih lahko uporabljaš za vlivanje čokolade. Ko jih opereš, jih moraš dobro obrisati oz. osušiti. Ne sme biti ostankov vodnega kamna, zato jih jaz še z vato obrišem. Ko sem delala torto "jesensko tihožitje", sem gobice, ježke, želod, listje ... vse vlivala v takšne modelčke. Na žalost imam slike, ki so bile slikane z navadnim aparatom, pa jih najbrž ne morem spraviti na računalnik. Lep pozdrav! regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. nov 2007 22:26

Tadeja L, zakaj jaz pol stvari iz tečaja ne vem??? hehe regina, če imaš možnost skeniranja slik, potem le pogumno! katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 02. nov 2007 22:27:12

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

2. nov 2007 23:09

Regina -a si kaj mastila modelčke pred vlivanjem? Kako si pa potem čokolado ven dobila? Če je treba fejst udarjat z modelom ob mizo, potem je najbrž boljše, da se dela samo en odlitek naenkrat? Muči me tudi to hlajenje v skrinji - potem se ne bo svetilo ampak bo po možnosti tako bolj sivo (da ne rečem plesnivo). :) Hja, Katka, tačas ko si ti čekirala, kako se dela eurote, sem jaz čekirala, da kaj ne bi manjkalo v moji škatli za domov. :) No, takrat sem res videla, da so tartufi čisto črni in nič "kosmati", zato smo jih še enkrat valjale, preden smo jih dale v škatle.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. nov 2007 23:14

tudi o eurotih ne vem :)))))) reees. meni je bilo preveč vsega, na koncu nisem več mogla sledit :))) katka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. nov 2007 23:58

Modelčkov nisem mastila, ohlajala sem v hladilniku in, ko sem jih jemala ven, sem vsak odlitek samo malo segrela z roko in stresla ven. Malo je že potrebno udarit. Modeli pa morajo biti res zelo čisti. Glede skeniranja slik ni problem, ne vem pa kako potem dalje. Namreč, dela na računalniku glih ne obvladam preveč. regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 0:03

Potem daš slike na internet v moj-album.com (ki zadnje čase štrajka grrr) in lahko sem prilepiš link. Tudi me smo se to naučile, saj ni tako težko, morda pa ti tudi doma lahko kdo pomaga? katka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. nov 2007 11:52

Katka lopatka stana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 13:31

stana katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti