Recepti iz tečaja pralinejev mojstra goljata

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 22:46

Jezek, hvala, bom probala. Mislila pa sem malo s temi vloženimi češnjami tudi na torto črni gozdiček, ki je običajno z višnjami, pa nam okus ni preveč všeč, ker je prekisel, mojster pa je uporabil vložene češnje, ki jih pri nas kakor ni, in je bilo zelo super. katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 22:48

Aja piramido smo mi rezali takoj, ko se je čokolada ohladila, čez noč je bil paketek v hladilniku, drugi dan pa vse zelo dobro. katka

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

1. nov 2007 23:06

Katka... kandirane češnje v kozarcih za kompot sem včeraj videla v Celovcu. Pa marsikaj drugega tudi :)))). Tvoje mojstrovine si ogledam čim bom lahko, danes žal ne dela, in potem se mogoče spravim tartufe celo delat. Mi je pa žal, da si včeraj nisem nabavila čokoladnih skodelic za pralineje v bliki lunic, kroglic in srčkov. Jah nič... bo treba ponoviti izlet. Jupiiiii :))) lp Neroli

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 23:50

Neroli, boš poročala... V delu imam še recepte iz tečaja tort, samo mi nekako ne gre, se bom pa potrudila. katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. nov 2007 2:50

Hvala Katki,ki se trudi z nazornimi razlagami za tiste,ki smo bolj " TELEBAJSKI ",, pa se jade za link! lucka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2007 7:27

He, her, problem se da rešiti tudi tako, da se češnje vloži. Mi jih imamo kar precej kozarcev, pa zamrznjenih in razkoščičenih tudi. Loni Makaroni

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

2. nov 2007 15:13

HOJLA! Mislim da so navadne češnje iz kompota premehke, pa tudi barve niso tako lepe. Katka verjetno govori o kompotu "UWE" (ali nekaj takega) kjer so češnje napol kandirane. jezek

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. nov 2007 15:28

joj ne vem, od daleč sem videla, da je to bela konzerva n gor narisane češnje, po sem pa pozabila bližje pogledat... katka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

2. nov 2007 17:39

Ker sem si že prvi dan po objavi gledala Katkin Lopatkin link in sem si ga preoblikovala in shranila v Wordov dokument, sem danes že delala malo eksperimentov. Naredila sem orehove tartufe in lahko rečem le...odlični. Sama sem kroglice oblikovala kar med rokami in ne z žličkama, ker se mi je zdelo slednje malo zamudno. Narejene kroglice sem takoj povaljala v kakav, ampak je kakav kroglica kar posrkala vase in je potem ta tartuf postal kar nekam črn. Vse v kakav povaljane tarufe sem zato dala za cca. eno uro v hladilnik in ko sem jih ponovno posula s kakavom, je ta ostal na vrhu krogljice, kot na sliki Katke Lopatke. Menim, da sem bila pri prvem posipanju s kakavom, kar malo neučakana in masa še ni bila prav ohlajena, zato se je v prvo kakav na tartufu stopil. Je pa priprava teh tartufov tako enostavna zadeva, da je bila glavni pomočnik pri izdelavi, moja štiriletna hči. Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti