Recepti iz tečaja pralinejev mojstra goljata

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. nov 2007 13:28

mam eno vprasanje-na eni kuharski oddaji BBC sem videla cudovit desert,imenovan "ujete, zaprte,vklenjene " ne spomnim se vec ali so bile breskve ali kaj.Skledice so bile narejene iz karameliziranega sladkorja, in sicer iz dveh polovic- ko si odprl je bila v sredini breskev , oblita z nekim oblivom. Izgledalo je cudovito, bila je prava kletka iz sladkorja. Ker je od tega ze nekaj let sem pozabila tako postopek kot recept, vendar sem se ob Katkinih kosaricah iz karamela spomnila na to. Ali katera pozna to zadevo, oz. ali bi jo znala realizirati- mislim da bi to bila lahko lepa ideja za silvestrovo. Pa se to:sladkorne polovicke je kuhar oblikoval kar na zajemalki in potem sestavil skupaj. lucka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 14:38

po moje je to podobno, kot je bilo tu...karamelo poliješ v obliki mreže na zajemalko?!??? katka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. nov 2007 14:48

Katka, šele zdaj sem si ogledala tvoja navodila in slike - odlično, res lepo narejeno. Marsikateri nasvet bo prav prišel - za tiste čokoladne skodelice sem pa tudi že sama razmišljala, kje bi jih kupila, saj se mi ni sanjalo, kako jih lahko naredim. Hvala! matilda

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

1. nov 2007 19:22

Prosim pomoč: že staninega albuma mi ni hotelo odpreti, katkinega mi pa tudi noče. Kaj je narobe? Tanja

boj_ana  

član od: 15.5.2007

sporočila: 18

1. nov 2007 19:56

Tudi jaz ne morem odpreti albuma. boj_ana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. nov 2007 20:07

Tadeja, evrote je vlil v polikarbonatski modelček, ki se ga ne sme pomivat in potem kar padejo ven (njegova pomočnica mu jih je oprala prejšnjič, zato niso ravno kar padli ven, je moral parkrat kar dobro usekat z njimi po mizi - tega pa taki za gips ne bi prenesli, ti rečem, je tako fejst usekal...). On pravi, da se v tiste iz gipsa ne da vlivat. Jaz pravim, da se da, moraš met pa živce;) Namaži z malim slojem olja ali pa vazeline, pa bo šlo. Daj čokolado v modelčkih v hladilnik, da se dobro strdi in ko jih probaš dobit ven, če ne grejo, daj model iz spodnje strani malo nad paro, da se bo spodaj malo stalilo in bo šlo lažje ven. To je vse. Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. nov 2007 20:27

boj_ana je napisal/a:
Tudi jaz ne morem odpreti albuma. boj_ana

meni se zdi da danes cel dan neki nagaja. 

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 21:49

že cele praznike nagaja, po moje delajo kaj na serverju ali kaj podobnega... katka

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

1. nov 2007 22:06

Hojla! Enkrat sem že naredila češnjevo piramido( po receptu iz revije dober tek) in sem uporabla češnje, ki se dobijo pri nas, pa je blo čisto OK! Piramido sem čez noč pustila vhladilniku, pa je bla drugi dan tako trda da se je lomila in drobila ko sem jo rezala,tako da sem jo morala nekaj časa greti v pečici na 40 stopinj.Potem je blo pa super, samo premalo za vse sladkosnede. jezek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti