Recepti iz tečaja pralinejev mojstra goljata

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

tema odprta - 31. okt 2007 11:36 | ogledi: 6.926 | odgovori: 43

Kot obljubljeno, pošiljam recepte iz tečaja. Recepti so v obliki bloga, da lahko kar tja pišete komentarje in pripombe, če sem kaj pozabila ali kar vam pač paše

http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka

katka

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

31. okt 2007 14:18

Ha, katka, tisti tartufi z orehi  ... Kolk smeha je bilo zraven, ko jih je bilo več na rokah kot na pladnju.

Za ostale, ki niste bili na tečaju naj povem, da je najbolje, da se masa malo strdi, preden delaš kroglice, ker drugače je en ornk poc.

Gobica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

31. okt 2007 15:58

katka lopatka najlepša hvala!Zelo lepo od tebe :-* Roncolino

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

31. okt 2007 19:02

O hvala katka lopatka, da se bomo še mi ki nismo bili na tečaju kakšno stvar naučili vida u.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

31. okt 2007 19:46

Ja lisička...tartufi so zakon.....na sliki se točno vidi poplnost in perfektnost kroglic ....saj veš kdo jih je na koncu spacal...katka lopatka dej podpri me malo.. kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. okt 2007 19:55

A si polizala vse prste? jaz sem bila sumljivo tiho, ko sem jih delala. Loni Makaroni

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

31. okt 2007 20:37

Hojla! Prvič se oglašam! Hvala Katki za recepte! Povem vam, da se dobijo kandirane češnje v mercatorju in evrospinu (ugodneje)! Se še oglasim! jezek

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

31. okt 2007 20:50

No, drage moje, da ne boste vseh zaslug same pobrale - kdo je naredil prve tri? Kdo, kdo? :) In mislim, da točni ti trije na sliki so moji (no pa do lisičke), ker so bili res profesionalno narejeni. :) Ampak naši degustatorji so bili pa nad temi tartufi najbolj navdušeni in so mi že rekli, da mi kupijo sestavine, samo če jih naredim. Zdaj pa ne vem, kako naj se ven zvlečem. Bom kar rekla, da jaz jih ne znam delat, da naj se na Katko, Lisičko ali pa Kuharco obrnejo. No, meni niso dobri, tako da se tudi ni treba bat, da se bi ob lizanju prstov preveč poredila. :) Sporočilo je spremenil(a) Tadeja L dne 31. okt 2007 23:52:47

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

31. okt 2007 21:23

Imam še eno vprašanje - na tečaju je mojster vliv tudi ene Eurote. Jaz bi jih tudi (no, sicer bi tiste ta prave, kovinske, ampak pustmo stat), pa ne vem, a imam kako finto, kako jih strest iz modela? Jaz bi vlivala čokolado v tiste kalupe za gips, pa mi že ta težko ven gre.

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

31. okt 2007 21:26

Joj, Katka, ne smem gledat tvojega bloga. Se mi dobesedno sline cedijo. Bila sem namreč deležna vaših izdelkov iz Lisičkinih rok. Pa ni bilo videti, da ste ga kaj "biksale" Nena

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 0:38

punce, hvala jezek, dobrodosel/sla s postom, kar še kaj se oglasi, nič bat Vem, da imajo kandirane češnje, a mojster jih je imel vložene v konzervi (kompot), tega pa nekako pi nas še nisem zasledila. Tadeja L, tudi moji jedci so tartufe najprej zmazali. Tudi meni so super, ker marcipan mi nikakor ne diši... Kar se tiče tartufov, ne vem nič , samo lisičkinih rokic se spomnim in žalostnega vprašanja - a je že katera kdaj delala tartufe???? Sem pokala od smeha. Nena, nič ne vem, da smo ga kaj biksale, pravzaprav ne vem nič o ničemer...haha Ma sem polovico zamudila, tudi tiste evre, vem samo, da je mojster rekel, da mu jih je dal en Avstrijec ali kaj, ven so šli pa kot po maslu kuharca, imaš mojo tisočstotriintridesetprocentno podporo katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti