Zdravo--zeleno

neznan uporabnik

tema odprta - 30. okt 2007 19:12 | ogledi: 2.671 | odgovori: 5

nekje sem prebral,daje ohrovt še bolj zdrav in zaželjen na jedilniku kot pa zelje. vitaminsko bogat in pospešuje odvajanje vode.pripravim ga v solati z mozzarello,začinim z tribarvnim poprom..včasih pa ga ocvrem v pivskem testu :vzamem nekaj listov srednje velike glave ohrovta vsak list rahlo potresem z vegeto dodam rezino sira in zložim na četrtino in spnem z zobotrebcem,pomočim v pivsko testo in po vsaki strani ocvrem na vroči maščobi ..verjamem da nihče tako ne pripravlja ohrovta ker sta recepta moja.kaj pa vi je ohrovt res tako zdrava hrana in kako ga pripravite........pa lep pozdrav.

wran

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. okt 2007 19:36

vegete ne uporabljam, dam pa na blanširan list ohrovta rezino šunke, kocke sira, začimbe - in paniram. Pa ne pogosto, ker ne jemo veliko ocvrtega. Je pa precej podobno tvojemu. Sicer pa obožujem govnač, ohrovt z gorgonzolo, kašo z ohrovtom...pa še bi se našlo. Lisa

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

30. okt 2007 19:41

Narezan ohrovt skuham, odcedim, nato pa v posodi popražim drobtinice in stresem ohrovt nanje, pogrejem in na mizo z njim. Zadnjič sem pa pri obiskih požela pohvale z naslednjim receptom: v posodi sem popekla malo sesekljane slanine, gor sem dala narezan ohrovt, prilila malo vode, dodala sol. malo vegete in sladke paprike ter dušila do mehkega. Enkrat sem poskusila delat žlikrofe z ohrovtovim nadevom, dodala sem malo sesekljanega prekajenega mesa. ampak žlikrofi so imeli okus po mesu, ohrovt je bil bolj brez okusa. Sicer je bilo pa kar dobro. Pesnica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. okt 2007 21:59

Iz brstičnega naredim solato in glavnatega pa sarmice, lahko tudi v solati kar surovega, kaka musaka se prileže, tudi juhica je zelo dobra, cvrem pa ga ne nikoli, ker tega pri nas ne maramo. lp Vesna

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

31. okt 2007 13:19

Cmoki iz skutinega testa, namesto sadja pa blanširan brstični ohrovt - zabeljeno z drobtinami in solata. Kristalka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. nov 2007 12:47

WRAN51 zelo zanimiva in verjetno tudi dobra recepta. Napiši v bazo, škoda je, da se tukaj v forumu izgubita. 

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti