Boleča hrbtenica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 30. okt 2007 18:36 | ogledi: 1.556 | odgovori: 11

Pozdravljene!

Mogoče ima katera od vas tudi to težavo - boleča hrbtenica. Imam takšno službo, kjer pretežen del delovnega časa sedim. Kadar le lahko, vstanem in naredim par korakov. Nekaj časa je potem malo boljše. Poiskušam sedeti zravnano - "ko bi štil požrla", pa nič ne pomaga. Ali poznate kakšne vaje? Oz. baje, naj bi bilo dobro sedeti na žogi. Ali mogoče veste, kej kupiti takšno žogo?

Hvala!

Moycaa

Temo je spremenil(a) Moycaa dne 30. okt 2007 18:49:56

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

30. okt 2007 19:24

Mož je nabavil stol Spinallis (upam, da sem prav črkovala) in je zelo zadovoljen. Težave s hrbtenico ima sicer že podedovane; ne zgolj zaradi sedečega dela oziroma nepravilne drže pred računalnikom. S tem stolom je zelo zadovoljen. Je podobno, kot bi sedel na žogi, se pravi, da moraš imeti hrbtne mišice bolj ali manj napete. Posledično so vedno bolj ojačane, hrbtenica pa ravna; dolgoročno najbrž zmagovita kombinacija. Moram reči, da doma večkrat sedim na žogi, a če je premalo napihnjena, se mi zdi, da znam hitro sedeti v nepravilnem položaju tudi na žogi. veverica

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

30. okt 2007 19:28

Jaz imam opis "vaj za pisalno mizo". Ne znam pripeti k zasebnemu sporočilu (oz. ne vem, če je sploh možno). Če mi pošlješ svoj internetni naslov, ti jih lahko pošljem po mail-u. Pesnica

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

30. okt 2007 19:43

Tudi jaz imam sedeče delo in tudi moja hrbtenica kar precej trpi. Pred odhodom v penzijo mi je kolegica, ki je imela s hrbtenico hude težave, priporočala eno zelo enostavno, a učinkovito vajo: sedeš tako, da imaš noge pravokotno na tla. Nato se pripogneš (napraviš se čisto mehko), kolikor mogoče daleč proti tlom in v tem položaju ostaneš tako dolgo, da prešteješ do trideset. Potem dvigneš noge v vodoravni položaj, roke predročiš in šteješ do dvajset. To vajo nato še enkrat ali dvakrat ponovi. Nato vstaneš, roke in noge samo narahlo streseš. Meni ta vaja zelo pomaga. Ne terja nobenih posebnih priprav, vsega skupaj pa traja slabih pet minut. Poskusi, mogoče pomaga tudi tebi, seveda če ni že prehudo. rdecapesa

yimi  

član od: 10.1.2007

sporočila: 26

30. okt 2007 20:11

Kaj pa če poskusiš z vajami za moč pa tudi z razteznimi vajami. Jaz telovadim kakšen teden pa se bistveno bolše počutim,pa tudi prehodim kakšna 2 km na dan. Prej je bil vedno kakšen izgovor, sedaj, po operaciji hernie disci je pa čas za vse in brez razno raznih izgovorov.Samo začet je treba, pa bo. Meni je zdravnik rekel da brez telovadbe in hoje ne bo šlo, potem sem pa začela malo študirat na svoje zdravje in sem takoj začela z vajami in sprehodi. Pojdi k svojem zdravniku ,ter povej kakšne težave imaš , pa boš videla kaj ti bo svetovala. yimi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. okt 2007 21:45

Prodajalec kozmodiskov ponuja tudi posebno blazino, ki jo namestiš na stol, bodisi na naslon za hrbet, ali pod kolena in te prisili v pravilno držo. Naj bi bila posebej namenjena tistim, ki veliko sedijo v službi.

Morda ima katera s tem že izkušnje?

Cila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. okt 2007 22:36

Spinallis imam tudi jaz v planu, že kar nekaj časa... lidka

neznan uporabnik

31. okt 2007 13:00

mi imamo to žogo doma...in smo jo kupili v interšpatu, bila pa je okoli 9 evrov...smo pa z njo zelo zadovoljni... lovebeyba

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

31. okt 2007 15:08

S takimi težavami se sama profesionalno ukvarjam zato nikar misliti, da boste samo s sedenjem na žogi omilili bolečine. Pravilen položaj pri sedenju je pomemben, zato so dobri stoli za sedenje priporočljivi a res ni treba najdražjega! Edino kar res pomaga je pravilno razgibavanje hrbtenice. O tem bi lahko pisala in pisala, a lahko tudi poiščete v knjižnici ali pa me kontaktirate na privat mail, zapomnite pa si: pravilne vaje, izvajati na pravilen način, z dihanjem in predvsem redno. Na dan vam to "vzame " cca 15 minut. Iz mojih izkušenj je najtežje vsakemu zlasti slednje: še tako dober nasvet povsem zvodeni, če nismo pripravlji tega v resnici storiti! Toliko ljudi sem že srečala, ki so sami sebe prepričali, da so vse na tem svetu že sprobali, a ko jih dalje sprašujem vidim, da niso pripravljeni vsak dan narediti nekaj preprostih vaj! Kupili pa bi karkoli! Vsekakor je žoga v redu, pa ša marsikaj drugega, tako da me ne razumeti, da je vse zanič! no, odločitev o zdravi hrbtenici je vsekakor v rokah posameznika, drugo pa so bolezni, ki se manifestirajo z bolečinami v hrbtu, a o tem tu ne govorim.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

31. okt 2007 16:28

Jaz sem začela z vajami in upam, da bo kaj učinka. Bolelo me je že za umret. Torej so bile izvajane prav.

Sicer pa tudi masaža zelo pomaga. 

Sonja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. okt 2007 16:41

Ja, vendar morajo biti prave roke. Hoja, hoja in še enkrat hoja. Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti