Breskvice

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

tema odprta - 30. okt 2007 12:44 | ogledi: 8.114 | odgovori: 6

A je že kdo delal breskvice po receptu iz Goljatove knjige Slastno pecivo? Jaz sem probala že dvakrat, pa mi ne uspejo! Testo je redko in se razleze, namesto da bi ostali kupčki na pekaču! Prav tako mi ne rata preliv za Sacher rezine. Z ostalim pecivom, ki sem ga probala pa sem zadovoljna!

Pozdravček

petika

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

14. avg 2012 22:19

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj.

Breskvice sem pekla večkrat in sicer zmeraj po temle receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/2035/sladice/breskve/

prvič so mi uspele super, bile so lepe na pogled. Vsako naslednjo rundo ko sem pekla je bilo vse super, dokler nisem začela breskvic namakat. Namreč breskvice somi začele razpadat in niso se hotle posušit, tudi če sem jih sušila cel dan. Razumela bi, da bi breskvice preveč namakala v sladkorni vodi, vendar sem jih res samo za hip pomočla not.

Kaj delam narobe? Se je kateri kdaj že zgodilo podobno?

Hvala za nasvete in lp

 

ledenka_

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. avg 2012 22:51

Ma, jaz jih pomočim( ne namakam ) v mleko in doslej niso ne razpadle, niti niso bile pretrde.

V primeru, da so zelo trde, jih malo pomočim v toplo mleko, da se malo zmehčajo, če pa so mehke, pa v mrzlo, pa le za hip. V vodi pa nikoli



Kotarca

Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 14. 2012 22:52

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

14. avg 2012 23:23

Dobra ideja, na mleko nisem niti pomislila :) Kako pa potem obarvate breskvice?

ledenka_

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

15. avg 2012 5:38

Jaz jih barvam malo, le toliko, da dajo slutiti, da "zorijo".

S čopičem nanesem malo sladkornega sirupa temne barve (malina , gozdni sadeži), nato pa povaljam v ne pregrobo mletem sladkorju.

Barvala sem tudi z barvo v prahu, vendar nisem bila preveč zadovoljna.

Barvo v prahu  raztopiš v vodi in nanešeš. Nekateri uporabljajo rumeno in rdečo, nekateri tudi zeleno, nekateri mešajo.Nemara obstajajo tudi pripravljene, kot tekočina.

Meni tiste divje rdeče-rumene močne barve pač niso všeč.

Kotarca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. avg 2012 22:18

Jaz jih obarvam in namakam  sirupu od malin..sirup,sladkor in nikoli ne razpadajo.lepo se posušijo in so tako mehke ,da se topijo v ustih..

lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. avg 2012 11:43

petika je napisal/a:

A je že kdo delal breskvice po receptu iz Goljatove knjige Slastno pecivo? Jaz sem probala že dvakrat, pa mi ne uspejo! Testo je redko in se razleze, namesto da bi ostali kupčki na pekaču! Prav tako mi ne rata preliv za Sacher rezine. Z ostalim pecivom, ki sem ga probala pa sem zadovoljna!

Pozdravček

 

petika

Stara tema, vem. A meni tudi tele ne uspejo - pa tako vabljivo se mi je zdelo nabrizgati jih namesto delati kroglice.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti