Čili in čokolada

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 30. okt 2007 12:19 | ogledi: 6.971 | odgovori: 17

Meni je zelo zanimiva kombinacija čilija in čokolade. Zato sem včeraj eksperimentirala z obojim. Naredila sem čokoladno omako, ki gre tako, da nad paro žvrkljaš dve jajci, dodajaš kakav v prahu, malo polivaš z vodo (kot voda za čokolado) in potem sem dodala še mlet čili (vzela na eksotični stalaži pri sosedu, pozabila brand). Za polivko čez govedino je kar šlo. Moram pa zadevo še malo uvežbati, da bo bolj latino delovalo. Bi pa rada naredila še čokoladno torto s čilijem - ker se poznam, vem, da prvi trije poskusi ne bodo bogvekaj, ampak enkrat do decembra se bom že naučila. Ladies, tiste, ki vam eksperimentiranje ni tuje, kako ve stojite s čili in čokolada kombinacijo? Darling mamamia, a maš kej na lagerju. Teta torta, kje si?

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2007 12:35

Vendelina jr., ta kombinacija mi je pri čokoladah najljubša. Ravno včeraj je šla ena iz Rustike z mano domov. Eksperimentirala nisem pa še nič. Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. okt 2007 12:37

Speci čokoladni biskvit (samo en oblat). Ohlajenega objemi s tornim obročem. Stopi čokolado in jo vmešaj v smetano. Dodaj čili. Ko se nekoliko ohladi, primešaj želatino. Kremo daj na hladno, da začne želirati, potem pa jo namaži čez oblat. Pusti v hladilniku, da se strdi. Zgornji del lahko prav tako obložiš z oblatom (pač po želiji) in v tem primeru prelij s čokoladnim oblivom. Okrasi s sexy rdečim čilijem. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2007 13:23

no, jaz sem jejdla mole poblano, je že zgoraj vse povedano.

 

Imam pa doma mlet mehiški čili, pa me nekaj mika, sploh te dni, ko bom vse do ponedeljka doma, da bi nekaj poskušala. Sem imel v mislih sushi, ampak zna biti, da bom sledila Vendelini jr.

 

Morda naredim kakšne praline na temo čilija....

 

Mamamia

 

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. okt 2007 13:39

Najboljša čokolada! Ognjič

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. okt 2007 13:58

Jaz si naredim vročo čokolado, taka gosta mora bit in jo izdatno posujem s čilijem v prahu. Zmešam in .....mljask!

LP

cervus

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

30. okt 2007 14:07

Če me spomin ne vara, je mojster Goljat omenil zadnjič na tečaju pralin, da naj bi se ta čokolada s čilijem delala s čilijevim oljem in ne s čilijem v prahu ipd. Miškolina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. okt 2007 14:19

Ta kombinacija je vsekakor enkratna. Zame osebno se poleg poda tudi okus pomaranče ali višnje. Vsekakor bi vrh torte malček dekorirala s pomarančno lupinico. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. okt 2007 14:55

Miškolina je napisal/a:
Če me spomin ne vara, je mojster Goljat omenil zadnjič na tečaju pralin, da naj bi se ta čokolada s čilijem delala s čilijevim oljem in ne s čilijem v prahu ipd. Miškolina

Ja res je to rekel. Kdaj si pa bila na tečaju?

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti