Vlažne krpe oziroma robčki

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 30. okt 2007 9:51 | ogledi: 4.294 | odgovori: 12

V trgovinah prodajajo marsikaj. Med drugim večkrat opazujem (univerzalne) vlažne krpe oziroma robčke, za katere trdijo, da z eno potezo odstranite umazanijo z vseh površin – tako kot v vseh reklamah, ali ne?

Kakšne izkušnje imate s temi krpami in od katerega proizvajalca se obnesejo? Kaj vse z njimi brišete? Kako se obnesejo za parket in lesene površine?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2007 9:54

Kupujem Muellerjevo domačo znamko, imaš univerzalne, za tla se dobijo posebej, čeprav bi lahkov erjetno tudi z univerzalnimi probala, samo so malo majhne. Te za po tleh so večjega formata, tudi sparovo znamko smo že preverili. In DMovo tudi, nisem opazila kakih razlik. Krpa kot krpa.

So mi pa izrednov šeč za brisanje omaric v kuhinji. 

Loni Makaroni

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. nov 2007 20:28

Živ, tudi pri nas kupujemo Mullerjevo znamko. Uporabni so pa za vse - od čiščenja umazanih rokic in otroške ritke, do brisanja prahu, čiščenja tal in podobno. Kakšne posebne razlike med robčki pravzaprav ne opazim; razen v ceni, seveda. Mislim, da so Mullerjevi najcenejši. LP, Pija. Pingvin

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. nov 2007 20:35

Pija, verjetno misliš druge čistilne robčke, teli  ne bi bili ravno za čiščenje otroške  ritke. Meni so najbolj všeč pri čiščenju WC-ja, ker se vržejo  stran, pa za kuhinjske omarice, včasih z njimi brišem prah.

Lijana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. nov 2007 20:55

Meni so tudi tile robčki za stanovanje (različnih znamk, tudi tisti iz 99 cent shop) zelo priročni. katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2007 21:04

Sicer se dobi tudi robčke za čiščenje WCja, pa take za okna - imam vse doma, pa tisti za okna so res OK, se mi nikoli ne da špricati in potem brisati. Tako pa z robčkom obrišem in nato samo sem ter tja kako packo še s časopisom podrgnem. Loni Makaroni

evanika  

član od: 13.11.2007

sporočila: 31

20. nov 2007 21:06

Jaz uporabljam vlažne krpe predvsem za WC iz DM. Se mi zdi tako hitro in enostavno čiščenje. Uporavljam pa tudi vlažne robčke za tla (pakret in ploščice), ki se dajo na tisti "joger" od vilede in so tla hitro čista. Se mi to zdi zelo praktično. evanika

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. nov 2007 21:34

Ups, ja, očitno mislim druge robčke. Teh za čiščenje WCja pa ne poznam. No, ja, sem spet nekaj novega zvedela. LP, Pija. Pingvin

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

20. nov 2007 21:53

Jaz jih ne uporabljam, se mi zdi, da samo razmažeš umazanijo. Še otroških nisem marala uporabljati, ko so bili majhni. Uporabljam jih samo takrat, kadar ni možno priti do vode in se temeljito umiti. LENČA

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

21. nov 2007 10:14

Za nahitro kako umazanijo spucat so super. Reklamam v stilu "vse pobrišete z eno potezo, brez drgnjenja!" pa že dolgo ne nasedam več. Urša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2007 10:57

Čistilni robčki različnih proizvajalcev se razlikujejo toliko kot se med seboj razlikujejo navadni papirnati robčki. Skratka minorna razlika. Tudi cenovno ni kake silne razlike. Jaz jih uporabljam predvsem kot dodatek: osnovno čistilo/loščilo pošpricam, potem pa s tem brišem. Z robčki za razmastitev + kapljica čistila se lepo očistijo okenski okvirji, luči, stikala, radiatorji, kuhinjske omarice ipd. Z robčki za pohištvo + kapljica loščila se lepo očisti prah. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti