Aranžma

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

tema odprta - 29. okt 2007 18:17 | ogledi: 3.845 | odgovori: 8

pred nekaj časa je lucka dala temo v zvezi z aranžiranjem pa je žal ne morem najti, zato sem odprla novo

kot sem obljubila sem naredila zelo preprost aranžma za na pokopališče iz samih krizantem in zelenja ter tudi naredila nekaj slikic ki si jih lahko ogledate na spodnji povezavi

vesela bom če bodo tudi drugi poslali slike nagrobnih aranžmajev

Lep pozdrav!

povezava:

http://www.moj-album.com/uredi/kordelinna/99

kordelina

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

29. okt 2007 19:41

Vse pohvale. Tudi jaz vsako leto naredim aranžma za na grob vendar veliko nižjega in podolgovatega, tako da pokrije sredino groba. Uporabim domače zelenje; lovorikovec, srebrno cipreso, tiso in če je potrebno tudi božje drevce, včasih uporabim list banane, če seveda ne pomrzne, ali liste kan, kot cvetje pa kombiniram dve vrste krizantem ali pa eno vrsto krizanteme - večji cvetovi ter nageljčki ali vrnice, v kontrastnih barvah. Včasih mi uspe narediti tako, da poberem ven cvetje, ko je to preč in ostane čudovit aranžma zelenja. lipa1

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

30. okt 2007 6:31

saj pravim- se dobro, da imamo forume in tako razlicne teme! Clovek se, ce se le nima za prevec pametnega, marsikaj nauci. Jaz o dekoriranju nisem imela pojma-ideje-to ze, ampak izvedba je bila prakticno nemogoca.Porabila pa sem po raznih cvetlicarnah tudi toliko, da ni za povedat..Pa je v bistvu zelo enostavno,samo dober nasvet,kaksno navodilo, pa slikca prav pride, pa je!lp lucka52

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. okt 2007 6:43

Bravo Kordelina! Super si naredila tole ikebano. Jaz vsako leto naredim suh aranžma za na grob pozimi, ko po praznikih odstranim uvelo sveže cvetje. Letos imam v načrtu s storžkov,  ker smreka čez čas pada dol in nasmeti grob. Bom videla, kaj bo nastalo.

Sveže cvetje pa vedno dam v vazo, ker je premalo prostora za kaki večji aranžma.

Kyara

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

30. okt 2007 16:59

Kyara tudi jaz imam enako zamisel kot ti, da kasneje pobrem aranžma ki bo ovenel in naredim majhen aranžma za božič. Smreki res padajo iglice, lahko pa narediš iz pušpana, lovorikovca (jaz sem ga uporabila na tem aranžmaju iz krizantem), tudi mah je super. Takrat bom delala aranžmaje iz sveč tudi doma za okrasitev hiše. Pa še kakšen venček. Mogoče bom naredila celo venček za pokopališče (iz maha in plodov). Še veliko dela nas čaka. Lep pozdrav! kordelina

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. okt 2007 18:25

Zelo lepo.Jaz sem glede rož čisti anti talent(v celi hiši nimam niti ena ,ker se mi vse posuši ali pa se nekaj z njimi zgodi). Pa me zanima,a ve vse te rože kupite ali doma vzgajate?(ne se smejat)

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

30. okt 2007 20:04

balonka jaz si delam potaknjence le iz pelargonij in zelenih lončnic, ki pa niso zahtevne se mi je pa tudi bonsaj posušil, ugotovila sem da niso zame rastline ki me rabijo vsak dan, preprosto nimam časa ali pa pozabim... tiste krizanteme pa so bile kar kupljene, ker so mamine na vrtu že odcvetele (ko sem delala v rastlinjaku smo jih pokrivali da so se odprle ravno nekaj dni pred 1. novembrom) kordelina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. okt 2007 0:07

Kordelina, super! Punce, res ste dobre, da se tole spravite...Jaz pa nisem za tako, kar kupim ikebanco katka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

31. okt 2007 21:43

Kordelina, čestitke! Če bi jaz morala vsako leto kupiti ikebane za na grobove, bi bankrotirala. Zato jih tudi pripravljam sama. Zelo bom vesela, če boš še kdaj tako nazorno prikazala postopek dela kakšnih aranžmajev. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti