Testomat oz. piškotomat

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. okt 2007 0:05

No, prvi Testomat češke izdelave sem videla v začetku leta 1969, isto leto smo ga kupili tudi pri nas.

Zaradi navdušenja nad njim je moja mama predlagala družinskemu prijatelju ( ki je bil koopernat Pocajta ), ki ji je prinesel za rojstni dan strojček za valjanje in rezanje rezancev, da bi to delali  tudi pri njih. Tako se je pričela proizvodnja slovenskih, Pocajtovih testomatov.

Testomati so imeli že v škatli nekaj receptov. Pred nekaj leti sem kupila novega, za majhen denar, kupila sem v Intersparu tudi takega, na pištolo.

Receptov je res veliko. Pri nas uporabljamo recept s kislo smetano. Meni so dobri.

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2007 7:25

Jaz imam kovinskega iz Merkurja, videla sem ga še pred kratkim na njihovih policah. Loni Makaroni

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

30. okt 2007 7:45

Loni, moja mama ima aluminijast testomat že več kot 25 let, zadevo poznam in sem tudi delala piškote že s tem. A si mogoče probala, če gre tudi z brezglutensko moko? Oziroma ali misliš, da bi šlo? Jajca in maslo niso problem. S tistim maminim nočem probat, se mi zdi, da ga ne bi nikoli popolnoma oprala od glutena. Bi pa jaz tudi kdaj imela lepe piškote, zdaj običajno delam kar skalce ali kvečjemu poljubčke. Lp, Pistacija. PISTACIJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2007 8:09

Pistacija, a veš, da še nisem, si pa dala dobro idejo. Včeraj sem delala za Nejca bučne kukije, glede na to, da se pekarije zanj še vedno lotim z velikim strahospoštovanjem, sem bila nad rezultatom navdušena. Zelo okusni piškoti, uporabila sem pa kar navadno jajce, imajo pač več fenila, ampak saj jih ne bo pojedel vseh naenkrat. Dva ali trije mu še gredo, potem ima pa kar dovolj. Loni Makaroni

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

30. okt 2007 8:40

pozdravljene jaz imam plastični testomat od Dr. Oetkerja in sem pred 14 dnevi prvič delala piškote po receptu iz kulinarike (samo beljaki - upam, da ga katera pozna). Zelo dobri piškoti, in zelo uporaben recept za porabo beljakov. Samo sem mela problem, ker niso šli od testomata na pekač, tako da sem jih na koncu naredila na strojček. Kaj bi bilo narobe, ali je testomat zanič? LP smrkolina

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

30. okt 2007 11:34

Lansko leto decemra je bil v trgovini Eduscho - Avstrija električni piškotomat. Vendar je bil zelo hitro razprodan, bil je zelo luštkan in cenovno zelo dostopen. Sva ga hoteli s sodelovko naročiti po povzetju, pa se ni dalo. Zelo bi ga rada imela. Če ga bo katera kje zasledila, prosim, če takoj sporoči. V Sloveniji pa ga nisem še zasledila. Drugače ga imam, ampak je tako zoprn, ker ni na pištolo, ampak na ročko, in se mi večkrat zgodi, da se mi izmakne pri pritiskanju keksov na pekač.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. okt 2007 12:38

Smrkolina - isti problem imamo. Keks se ni hotel ločiti od testomata. Ali mogoče pozna katera kakšno finto, kako prepričati keks, da se prilepi na pekač? Moycaa

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

30. okt 2007 14:01

Moycaa,

sama pekača nisem namazala, pa ni bilo problema s prijemanjem...

lp veverica cak

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

30. okt 2007 14:43

Moycaa, s keksomatom moraš "štepat" zelo na hitro, kot bi s pištolco streljala, skratka, na hitro pritisnit ročko in testomat skoraj v istem hipu dvignit s pekača. Ne pozabi, da bo hrupno! Lp PISTACIJA

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

30. okt 2007 16:04

 

Tudi meni se včasih zgodi, da se piškoti iz testomata nočejo "prijeti" na podlago. Potem dam testo za nekaj časa v hladilnik in potem vse skupaj deluje.

marja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti