Brokoli

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

tema odprta - 23. jul 2002 13:54 | ogledi: 4.538 | odgovori: 2

Prosim, če mi lahko kdo svetuje, kako lahko za zimo spravim brokoli, ki ga imamo tako radi, ali tako kot karfijolo, malo blanširano in potem v skrinjo

Prav tako bi mi prišel prav kak recept za sproti, sedaj je brokolija na vrtu dovolj.!

Hvala. Nana

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

23. jul 2002 21:23

Nam doma je najbolj všeč narastek z brokolijem in sicer: 50dag brokolija 2 jajci 2dl mleka 12dag naribanega sira žlička gorčice sol,poper drobtine maščoba za pekač Brokoli skuhamo in ga razvrstimo v posodo za narastke, ki smo jo prej namazali in potresli z drobtinicami.Jajci, mleko, gorčico, sol, poper in 3/4 naribanega sira zmešamo in prelijemo brokoli.Po vrhu potresemo še ostanek sira in pečemo 30 minut pri 220 stopinjah. Tako lahko naredimo tudi z beluši, cvetačo... Recept sem priredila po knjigi Zelenjava - užitek in zdravje (Jana Klenar in Viktorija Praprotnik) Lep pozdrav Sporočilo je spremenil(a) goga dne 23. jul 2002 21:25:21

sergeja  

član od: 26.7.2002

sporočila: 19

8. avg 2002 13:38

Blanširanje brokolija je obvezno - jaz ga nekaj narežema na drobno za juho ali narastke, nekaj ga pustim v cvetovih za cvrtje. Sergeja Javornik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti