Feng shui - rože

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

tema odprta - 29. okt 2007 10:51 | ogledi: 7.508 | odgovori: 12

Zdravo!

Malo sem začel prebirati zadeve na temo Feng Shui-a, a doslej nisem našel jasnega odgovora, kako je z rastlinami v spalnici. Zdelo bi se mi prijetno, da je kakšna zelena stvar v spalnici (do cvetja mi ni, bolj do zelenja), a sem pred časom nekje prebral, naj bi v spalnici ne bilo rastlin, ker nam jemljejo energijo. Je kdo med vami bolje informiran?

Lep dan

dolenjcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2007 11:06

Za feng shui ne vem, kaj pravi, a v spalnici nimam rož, razen na okenski polici z zunanje strani. Ker mi zemlja nekako ne sodi v spalnico, pa kakšne uši na rastlini , buh...Mamamia mamamia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 11:22

Ali ne velja, da ravno rastline izboljšajo energijo v prostoru? veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2007 11:31

Včasih so menili, da zaradi tega, ker rastlinje čez dan izvaja fotosintezo, ponoči pa tega ne more in ergo porablja samo kisik, kar naj bi pomenilo, da je človek na voljo manj kisika ponoči. Zaradi enega lončka z zelenjem se ne bo nihče zadušil. Če pa iz tega delaš rastlinjak, bo pa zrak preveč vlažen in se itak ne bo dalo spati. V osnovi pa imaš tveganje, da ti bodo po spalnici lezle raznorazne živalice, pa če boš preveč zalival, se bo še kakšna plesen naredila in od tu se lahko tudi alergične reakcije postavijo. Glede feng shui je pa takole: v spalnici naj bi obudili svojo erotično energijo (ta je ognjena) in jo potem v nadaljevanju tantrično zbalansirali do najvišjega nivoja. Pri tem pa rastline v zemlji (označeno z zemljo in vodo) ta potek malo motijo. V smislu, če hočeš obuditi ogenj, nanj ne mečeš zemlje in vode. Je pa res, da bolj kot en lonček z zelenjem, v spalnici fengshujevsko, dizajnersko in sploh motijo ogledala (razen, če nisi težek voajer). Skratka, v splanico daj kaj rdečega, ogledalom se odpovej, rastlinjak v splanici pa tudi ni priporočljiv. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2007 12:08

Saj se mi je zdelo, da bo odsotnost rož razlog za plamteč ogenj v naši spalnici....Zdaj vem tudi, kako ga pogasiti, če bo sila, hehe....z glavobolom  namreč nimam težav, pa tudi malce zlizan izgovor je to, njemu bo pa tudi ljubše, če bo imel občutek, da se njemu ni....rožice, rožice, za kaj vse pridete prav....

 

Saj pravim, tale Kulslo je neverejtn vir uporabnih informacij....Mamamia

mamamia

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

29. okt 2007 13:03

kolikor se približno spomnim.... Vsak prostor je razdelljen na t.i. mrežo.... v glavnem, priporočljivi so okrogli in mesnati listi in v glavnem okrogline, ker če so listi ostrih oblik potem ni ok, ker je to slaba energija.... tudi ni dobro, če je stranišče v zgornjem levem kotu stanovanja ( to je če gledaš tloris od vhoda...)... če ga pa že imate tam, potem zapirajte straniščno školjko, da vam ne bo odtekal denar.... lp eranna24

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

29. okt 2007 14:33

Nekatere rože npr. monstera niso primerne za v spalnico ker so strupene, zato zelo previdno pri izbiri, da ne bo prišlo do glavobola, pa izvor ne bi bil znan. Kakšna vijolica na okenski polički pa nebi delala težav. Zato imam jaz edino v spalnici umetno vrtnico. kordelina

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

29. okt 2007 15:23

zamija....prinaša denar Petra 1 Priporočam knjigo...Karen Kongston Čiščenje nereda in Feng Šui Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 29. okt 2007 15:29:30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. okt 2007 16:12

Monstera ni prav nič bolj strupena, kot druge rastline (ali pa manj), ki jih gojimo doma. Njeni plodovi so užitni, kar dobri, sladkasti. Ko je že toliko geologinj in geografinj tule: v avli na Aškerčevi, spodaj desno, na geologiji, so imeli eno prastaro monstero, ki je redno cvetela in plodila. Nazadnje pa sem jo jedla v Botaničnem vru v Ljubljani. No, doma je pa ne bi imela, ker mi ni všeč, pa še prevelika postane.

     

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. okt 2007 19:19

Petra 1 je napisal/a:
zamija....prinaša denar Petra 1 Priporočam knjigo...Karen Kongston Čiščenje nereda in Feng Šui

 

 O, a zamija tudi. Imam krasulo, ki se ji reče tudi drevo denarja, imam zamijo, a pri denarju  nič kaj bolje ne kaže .

Pa rož v spalnici tudi ne, ker tam samo  spim in bi jih gledali le komarji in pajki.

Cila

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 22:21

Cila je napisal/a:

Petra 1 je napisal/a:
zamija....prinaša denar Petra 1 Priporočam knjigo...Karen Kongston Čiščenje nereda in Feng Šui

 

 O, a zamija tudi. Imam krasulo, ki se ji reče tudi drevo denarja, imam zamijo, a pri denarju  nič kaj bolje ne kaže .

Pa rož v spalnici tudi ne, ker tam samo  spim in bi jih gledali le komarji in pajki.

Cila
Cila, lahko pa se vprašaš, kako bi šele bilo, če teh rožic ne bi imela???? veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti