Breskvice

PUJSI  

član od: 23.1.2007

sporočila: 15

tema odprta - 29. okt 2007 8:20 | ogledi: 3.042 | odgovori: 8

že pred nekaj časa , dva meseca sem zasledila v "TRENUTNI RECEPT" breskvice, ne vem kdo je dal mnenje o receptu da maso brizga z vrečko na pekač, to pomeni, da je masa skoraj tekoča. Te breskvice sem že enkrat naredila, bile so odlične nič niso pokale, žal pa sem recept nekam založila oziroma ga izgubila, a mogoče kdo ve kako bi ta recept našla na kulinariki.

PUJSI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. okt 2007 12:23

Sem pregledala recepte pod breskvice, pa nisem zasledila mnenja, da nekdo brizga z vrečko testo. Morda sem spregledala.

ker nimaš pluska, bo iskanje malo bolj počasno, ampak vseeno poskusi - ne levi strani klikni na vrhu iskanje, pa potem vtipkavaš (imena avtorjev receptov so Marinka, ogi7, zaraa, meli*, val, peresce, mikrob), ali pa pojdi na Recepti, pa tam iščeš.

 

Ali ti pa jaz pošljem linke, pa preglej recepte. Mamamia

mamamia

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

29. okt 2007 18:58

25 dag sladkorja in 10 dag masla penasto zmešaš,dodaš 3 jajca in 3 žlice kisle smetane,ročno pa vmešaš 50 dag moke in 1pecilni prašek.Brizgaš jih z brizgo,pa ne velike ,ker narastejo. SINEJA

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. nov 2007 17:09

Ali je kdo že pekel te breskvice, ki jih brizgaš? Kakšne so vam ratale?

Danes sem jih sama pekla po nasvetu od Pitončice, ampak mi niso uspele, škoda.  

katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. nov 2007 22:33

Brizganih še nisem pekla,imam pa svoj recept in so mi še vedno ratali.Jih pečem po naročilu in do sedaj ni bilo pripomb.Kaj je bilo narobe Katti? lp goga

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 6:47

Tudi sama jih ne brizgam, pa vedno ratajo dobre. lahko napišem kako jih delam, verjetno pa jih vsaka dela po svoje za breskvice naredim tole testo 35 dag moke pol vrečke pecilnega praška 12 dag sladkorja v prahu 1 zavitek limoninega sladkorja 1,5 dl olja 2 rumenjaka žlico kisle smetane Testo zamesim, po potrebi dodajam še moko, če je pregosto malo mleka, če je presuho malo olja, pač po občutku. Bistvo breskvic je olje, ker potem ne razpokajo. Dobro je, da testo par ur počiva v hladilniku. Ko ga vzamem ven, ga pustim malo na sobni temperaturi, da ni tako trdo ali pa dam za par sekund v mikrovalovko. Potem si naoljim roke in iz njega oblikujem valj, ki ga narešem na enake kvadratke. Iz vsakega kvadratka z naoljenimi rokami oblikujem kroglico, ki jo med prsti vrtim kar nekaj časa, saj površina ne sme biti nagubana, ampak povsem gladka, ker drugače bodo razpokale. Delam bolj majhne breskvice, da se jih da lažje v usta...Pečem jih na 180 stopinj 7 minut, v bistvu so še bolj svetle in še malo mehke, ampak take morajo biti, če ne, so potem trde. Pustim na zraku cca 10 minut, da se začnejo trditi, da se lažje izdolbejo. Potem jih izdolbem in pustim, da se čisto ohladijo, Barvam nenadevane, ker mi je všeč, da so čisto pobarvane, ne pa "flekaste" (stvar okusa). Uporabim rdečo in rumeno barvo iz tubice. Malo barve izstisnem na krožniček od kave, nato pa s čopičem barvam polovičke. Včasih naredim vsako polovico svoje barve, eno rdečo in eno rumeno, včasih pa vsako polovico pobarvam tako, da je pol rdeče, pol rumene (lahko si ogledate na sliki pri recepti košara za praznovanja od avtorice Trzinke), Pobarvam tudi spodnji, notranji del breskvice. Potem pripravim nadev po receptih iz baze, tu ni kakega problema, mora pa biti kar kompakten, torej marmelada, mleti orehi, nutella...V vsako polovičko dam žličko nadeva, potem stistem skupaj tako, da ob straneh malo ven pokuka in okrog obrišem s papirčkom, da se lepo poravna. Na koncu še povaljam breskvice v kristalnem sladkorju. ena slika, recimo, kakšne so moje je pri tem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7258 druga pa tu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6365 Spodaj pa je recept mojstra Goljata, ki jih je brizgal (me ni bilo zraven) http://katka-lopatka.moj-album.com/album/1 dobro peko in veliko sladkanja! katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. nov 2007 06:48:05

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. nov 2007 12:10

Hvala za nasvete.

No kaj je šlo narobe? Pomoje skor vse. Pompokale so, spodaj so bile rjave, tako, da jih sploh ni blo možno izdolbsti, tudi sladkorja ni bilo v receptu, tako, da... lahko bi že sama prej pomislila, da brez sladkorja ne gre.

Ko se jih bom drugič lotila bom orej prebral te nasvete. Gogad bi mi še ti zaupala svoj recet, lahko na zs pa , da malo primerjam. 

katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

24. nov 2007 19:21

Seveda katti,takoj ko bom imela čas. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti