Papa test

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 28. okt 2007 20:59 | ogledi: 2.349 | odgovori: 4

Se opravičujem ker tema ni kulinarična, ampak bi bila zelo vesela vsakega nasveta glede papa testa. Sem že preletela vse zdravstvene forume, pa mi ni več nič jasno. Odkrit je pap test 3.

Hvala, za informacije

pinka

Del vsebine sem izbrisala, ker punčica išče po internetu nasvete, pa sem mogoče napisala malo preveč.

Temo je spremenil(a) pinka dne 28. okt 2007 22:54:31

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. okt 2007 21:13

Kolikor vem, ni papa test, ampak "pap". In sicer so oznake pap 1, pap 2 in pap 3. To so pravzapav rezultati testa. Je pa to rezultat klasičnega brisa materničnega vratu. Ti rezultati pravzaprav povedo nekaj o celičnih spremembah na materničnem vratu. Tako odkrivajo vnetja, prisotnost raznig gljivic in pa seveda tudi spremembe, ki lahko (pazi, poudarek je na "lahko") kažejo tudi na rak materničnega vratu. Sama sem imela pap4 ko sem bila v četrtem mesecu nosečnosti s hčerko. Tudi sama sem šla na "odščip". V resnici je to neboleč ampak neprijeten poseg, pri katerem ti vzamejo drobček tkiva z materničnega vratu, ki ga potem dalje analizirajo. Ne želim delati zadeve nepomembne, ampak kar potolažite se, ni še vse tako črno! Čisto lahko ugotovijo, da so spremembe posledica pogostih vnetij in zadeva še zdaleč ni podobna raku. Sama nimam nobenih problemov, razen da sem upravičena do letnih preventivnih pregledov in ne do triletnih, kakor je pred leti odločila politika. Težav nimam, hčerko sem donosila. In ponavljam besede mojega zdravnika "Ne čutite se takoj na smrt obsojena, še zdaleč to ne pomeni, da imate raka!" Torej le optimistično naprej in počakajte na rezultate. Držim pesti. Issi

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. okt 2007 21:21

hvala! Joj zlate ste, hvala vam! lp, pinka

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

29. okt 2007 9:46

Veliko informacij tudi na strani www.kala.si LP dzoana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti