Noč čarovnic

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

29. okt 2007 20:18

otroci niso mogli dočakati noč čarovnic in pri nas buče že polne 3 ure svetijo in se bleščijo. Lepo za videti, ni pa to spet neka posebne stvar ali praznik, brez katerega se ne bi dalo. Buče izrezujemo bolj zaradi otrok, ki kar ne morejo dočakati, da bojo prižgali svečko in potem opazovali. Tamlajši je noč čarovnic letos pričakoval skoraj bolj kot dedka mraza, in to samo zaradi lučk v temi. veliko užitkov pri izrezovanju buč vam želim ariella

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. okt 2007 20:39

Hja, na tržnici so pač zadeve malo dražje, to je res... Tudi lubenice so bile celo poletje po 1E kila... Hodiva tja pogosto, ampak vsega pa si pač ne moreva tam privoščit, pa potem nekaj kupiva kar v trgovini, med drugim tudi bučo, bila je 1,29E, pa je taka velika in čisto lepa, ni je treba nič s sirkovo krtačo čistit;) PS: ko smo mi imeli buče pred hišo (ko sem še živela v hiši), res ni bilo nič dela z njimi, zrasle so same in še več kot bi si želel;) majamarko, tiste duhce imam pa tudi jaz ogledane! Veri

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. okt 2007 20:49

Veverica, Noč čarovnic je grozljiva, tisti krvav prst z dolgim nohtom iz mandlja pa so po moje hecni. Buuuuu! F r i n a

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 22:10

frina je napisal/a:
Veverica, Noč čarovnic je grozljiva, tisti krvav prst z dolgim nohtom iz mandlja pa so po moje hecni.[8] Buuuuu! F r i n a
Frina, hvala... mi je vse kaj drugega rojilo po glavi veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 22:11

tamalaursa je napisal/a:
Veverica kako si dobila to slikico pred tvoje ime?? tamalaursa http:// www.ildivo.com
Poglej na zasebno pošto veverica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. okt 2008 7:36

Obujam temo, se bliža noč čarovnic, morda pade kakšna dobra ideja... Tole pa je od lani pri nas katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. okt 2008 07:37:30

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. okt 2008 8:34

Katka, kje si ti doma? Ker mislim, da bi bilo škoda tiste duhce za sebe obdržat. Jelenckova

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

16. okt 2008 8:57

Meni je zelo všeč noč čarovnic. Ker obožujem njihove maske. Pravijo, če njeno lutko obesiš v hiši pod strop, odganja zle duhove. Vsako leto v Cerknici si ogledam našo Uršulo, katera odganja zimo. V Ameriki je noč čarovnic njihov Pust in praznik mask. Oblečejo se v kostume in imajo zabave, otroci pa ob večerih nabirajo po hišah sladkarije in ostale priboljške. Zanimiv dan, drugačen in lahko poln mističnih občutkov. Za otroke lepo doživetje. Pri nas so ta dan posvojili zaradi komercialnih namenov. Po načelu Vsi imamo lahko kaj od tega. Kakor vzameš, praznuješ tisto, kar ti je všeč. Velika večina pa izkoristi vsak malo drugačen dan. Ne razumem pa ljudi da praznujejo Noč čarovnic, Miklavža, Božička, Dedka mraza, Valentinovo, Dan žena, 40 mučenikov, Veliko noč zraven pa hodijo na pohode Po poteh spomina in tovarištva in obiskujejo Zborovanja partizanov na grobiščih...Za večino teh dni pa kupujejo otrokom darila. Tukaj se torej srečamo z sprenevedanjem in razsipnostjo. Kakorkoli, dobrodošel vsak dan za skupno druženje z družino, svojimi najdražjimi, pa če je to še tako neumen praznik. barbyslo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti