Noč čarovnic

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. okt 2007 12:55

Največ veselja imajo s tem praznikom, po ameriško kičasto obarvanim, seveda trgovci, zaradi novcev, kajpak.

Strahce iz buč pa smo že desetletja nazaj, ko so buče z njiv vozili, torej že na začetku oktobra, vedno izrezovali, ampak take, bolj prijazne. S svečko smo jih vsak večer razsvetlili.

No, pokopališča pa jaz na pekaču ne bi delala. Mi je pokopališče svet kraj, kjer počivajo naši dragi, kraj spomina nanje, ne pa nekaj, kar bi v zabavo spreminjala, po meri in komandi komercializirane tujine (in menda tudi domovine).

Sicer pa, vsak po svoje.............

Lidka, upam, da ti bodo buče dobro uspevale, kar same od sebe, z njimi res ni nobenega dela. Še z njive same pridejo na tržnico.

rimljanka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. okt 2007 13:06

Tudi iz panjev bi se dalo narediti duhce. Enostavno jih preliješ z belo čokolado ali ledom (lahko tudi iz temno čokolado) in narišeš učke. Pomoje dobiš ven nekaj takega, kot je poslala majamarko. kobra 1

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 13:09

Ognjič je napisal/a:
ooo, veverica, kolk imaš pa ti luškano veveričko narisano [ploskanje]. Sicer, ko sem na hitro pogledala, sem najprej mislila, da je nekaj drugega in se že sramujem zarad tega Ognjič [vrtnica]
Kaj pa? Si malo ogledujem... pa morda bi lahko bilo kakšno debelo črevo??!! veverica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. okt 2007 13:24

Meni je Noč čarovnic preveč plastična, pa fimla si ne upam pogledati, čeprav se že leta trudim. Največ imajo od praznika  trgovci.

Sem pa za sosedove puže izdella posebne klobuke, pa črna oblačila jim posodim, če že hočejo.

Imam eno bučo, ki bo šla na polico, ker je kot otrok nisem nikoli imela.

Ker je tema kulinarična, naj omenim idejo za sendvič: v štručko damo hrenovko, na koncu katere smo pritdili pol mandlja. Pa hrenovko pokapamo s kečapom.

Ideja s Hellow vin pa je odlična !

F r i n a

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 14:10

frina je napisal/a:
Ker je tema kulinarična, naj omenim idejo za sendvič: v štručko damo hrenovko, na koncu katere smo pritdili pol mandlja. Pa hrenovko pokapamo s kečapom.

Ideja s Hellow vin pa je odlična ![vino]

F r i n a
Tista o vinu je res luštna ideja... ...ampak Frina, ob tisti hrenovki v štručki pa imam jaz čudne ideje... veverica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. okt 2007 17:33

a1 je napisal/a:
Majamarko, iz česa pa so tile duhci? A zaupaš recept, prosim... LP;) a1
se opravičujem za pozno javljanje... zadevo je iz spodnjega linka http://www.marthastewart.com/portal/site/mslo/menuitem.fc7 ne zgleda kaj posebno težkega... za izdelavo posameznih (3 delov) pa imaš podlinke žal sama še nisem veliko študirala, ker sem bolj malo doma... je pa še kar nekaj idej na http://www.marthastewart.com/ p

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. okt 2007 17:38

Rimljanka, prav veliko dela z bučami ni. Sploh te, jesenske rastejo bolj kot ne same, a? 

 

In jih bom posadila pri mami na njivi, pa jaz sama zastonj dala tistim, ki jih bojo želeli. Vsaj za našo familijo bo. 10 evrov za dve buči se mi zdi oderuško... Pa mami 15 evrov, je kupila tri, pa sestra 25, jih je kupila pet, pa ima nekdo že fajn zaslužek, a? Pa ne misli, da so neke uau buče, smo jih s sirkovo krtačo prvo ščistili. Toliko o komercializaciji trgovcev, prazaprav kmetov, ki zavohajo denar. Seveda prodajo brez računa, ne odvajajo davka ipd. RES JE, da sem kupila, ker sem pač šla na tržnico in si pol rečeš, ma dam, sam da bo mir. Drugo leto me pa sigurno ne bo več tja. So le mal predragi...

lidka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. okt 2007 18:18

Lidika buče kmetje še vedno zelo dobro prodajamo,pa čeprav za 5€.Se pač najdejo takšne mestne srajce,ki jim je noč čarovnic sveta in bi dali za te buče tudi 10€.Jaz nimam nič proti,denarnica pa tudi ne :D.Če se ti zdi oderuško jih posadi sama (kot si pač rekla).Ampak posparvljanje 300 buč pa tudi ni mačji kašel,hrbti tudi trpijo in potem si jih predrzneži še prodajat upaja.Grozno ane... Pri nas se za noč čarovnic samo postavi izrezana buča in to je to. Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 29. okt 2007 18:23:08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. okt 2007 18:33

Lidka, po naši zakonodaji lahko kmetje svoj pridelek prodajo brez računov. Ni pa res, da NE plačajo davkov, katastrski dohodek, ki ga plačajo na posest, je pač davek, ne?

Sicer pa - deluje trg: kupiš ali ne, tvoja odločitev.

Koliko je pa kilogram bučk v trgovini, trenutno? Več kot 1 € že, kajne? Potem takšna buča, ki ima 3 ali 4 kg, ki stane 5 € ni prav nič dražja. Pa veš, da na eni rastlini zraste malo velikih ali veliko malih buč(k)?

In veliko sreče pri bučah prihodnje leto. Sploh, ker bodo rasle na mamini njivi.

Vidim, Roncolino, da sva enakega mnenja.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. okt 2007 18:58:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti