Noč čarovnic

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

29. okt 2007 11:36

Veverica, hvala da si se oglasila! Sem mislila, da samo jaz nimam pojma. gaja 1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. okt 2007 11:43

Tistile duhci tamle so preliti s čokolado. Jaz bom naredila belo kremo iz smetane, moscarponeja, Philadelphie... nekaj v tem smislu in jih samo nabrizgala na čokoladno peno. Bo manj packanja, kot jih še pomakat v čokolado...

 

Sem pa pred kratkim videla biskvit, posut z drobtinami, narejeno travo iz tičino ali barvastega marcipana, piškotke, kjer gor piše RIP in zdraven take duhce. Vmes pa še oranžne biče iz tičino ali marcipana pobarvanega. In imaš recimo v lepem, steklenem pekaču pokopališče. Samo ne vem, kje dobiti piškotke z motivom nagrobnika... ??? Tega ne bom delala letos, ker nimam časa... 

lidka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 11:54

Mah, ja; se mi zdi žalostno, da praznujemo dneve oziroma uvažamo običaje od drugod, pa tudi če so keltski in ne iz Amerike ;-) ko pa tisti tapravi naši izginjajo... tepežkanje, pa koledniki,... veverica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. okt 2007 12:08

Gre za poganski običaj, torej ni izvorno ameriški (vsaj tako mi je bilo povedano), se pa res v ZDA največ praznuje - očitno so pač najbolj padli na tole :) sicer pa lepo praznovanje noči čarovnic vsem, ne glede na to od kod izvira :) Zala

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. okt 2007 12:18

mislim, da je keltska zadeva, ja katka

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

29. okt 2007 12:27

Strinjam se, da je škoda, da domače praznike zamenjujejo "uvoženi", po drugi strani pa mi je vsak praznik, ki s seboj "pripelje" kaj okusno kulinaričnega in primerno živahno okrašenega, kar všeč. Hecna mi je tudi pogruntavščina kolegov, ki vsako leto pripravijo svojo žurko z naslovom Hallo vin in na njej ponudijo prvo vroče kuhano vino. In če prostor okrasijo s kakšno izrezljano bučo, me prav nič ne moti. LP, Jessie

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. okt 2007 12:35

ooo, veverica, kolk imaš pa ti luškano veveričko narisano . Sicer, ko sem na hitro pogledala, sem najprej mislila, da je nekaj drugega in se že sramujem zarad tega Ognjič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. okt 2007 12:38

Ja, točno tega sem mislila. A ni hudo?

 

Pa ja de... Uvoženo ali ne, saj je dosti drugih stvari tudi uvoženih, pa se nobeden ne pritožuje. Jaz sem kako leto opazovala, nad čim vse se navdušujemo, pa nas ne moti. Trn v peti je Helloween, Božič in Valentinovo, medtem ko je zaroka okej, poroka okej, medeni tedni okej, rojstno dnevi za otroke okej... Skomercializiran Pust okej... Čampanjec je okej. Limuzina je okej. Kje pa so tradicionalne poroke? Ali pa običaji poveznai s tem? Goveja muska je tudi bljak? Pa tu ne izražam svojega mnenja, ker meni je po večini vse okej in žur.

Jaz pa pravim, hvalabogu, da je kaj, da se dogaja. Če je za otroke, pa še sploh žur. Koliko bi bili zamorjeni prazniki brez Noči čarovnic, ali pa se samo meni tako zdi, ker jo praznujem že od ??? kar vem zase? Saj je tudI Valentinovo nek cukrast praznik, ampak roko na srce, kolikokrat se vaši moški sicer spomnijo, da kupijo rože? Za rojstni dan, še kdaj? Potem nej živi Valentinovo... Se spet vsaj kaj dogaja..

 

Sem se prejle peljala mimo hiše mojih staršev in imata bčže, na eno je moj mož izrezal pajka, pa mami če vedno prižiga svečko zvečer noter.

Je pa res, da je bila ena buča, velikosti fuzbal žoge na jesenski tržnici na Igu 5 evrov!!! in jih bom naslednje leto posadila sama doma. To pa je oderuško, pol bojo kmetje pa spet jokali, ko ne bo kupcev...

In ker pri nas ni Treack or treet hodov za otroke, sem prišla do zaključka, da naredimo zabavo kar pri nas doma, pe je. Pa se bomo sami zabavali. Če bi šla kam čez mejo, bi si še kostum kupila, pa možu tudi... 

 

Jaz sem letos dobila iz ZDA kit za izrezovanje buš, lepo s šablonami in je super. Sem se do sedaj matrala z niži, zdaj pa naredimo pol cm luknjice lai še manjše v nulo lepo. Brez, da bi buča počila.

 

Evo, iz omare sem navlekla lučke, male bučke in samo čakam komentar od hčerke. Še ni videla... 

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti