Noč čarovnic

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

tema odprta - 28. okt 2007 20:08 | ogledi: 15.595 | odgovori: 69

Dobila sem recept za Torto čarovnice Uršle. Baje bomo imele zborovanje , pa jo moram spečt.

Recept je takle.

 

podlaga iz linškega testa z robom

Nadev iz češpelj:

- 1,4 kg češpelj

- 25 dkg kristalnega sladkorja

- 1/2 l rdečega vina

Zmešaj vanilijev puding 7 dkg v 2 dcl vode, cimet, piment, klinčki, muškat, ingver. Še vroče zlij na podlago, pokrij s fi 24 biskvitom (1 - 2 cm).

 

Bučkina smetana:

1 1/2 l stepene smetane (ne preveč trdo strjene)

bučkin pire: (en kozarec od višenj (predvidevam, da bučk) malo cimeta (zelo malo), stopljena bela čokolada (cover cream)

Vzemi velik zvezdast nastavek in enakomerno nabrizgaj.

 

To je prepis recepta, kakršnega sem dobila. A je katera že pekla kaj podobnega, oz. ali kdo pozna kak drug recept, ki bi bil primeren za Noč čarovnic.

Nena

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. okt 2007 21:02

Takole podobno torto so imeli vsako jesen v naši slaščičarni. Za dol past!!! Mojemu možu se bo kar nasmejako, ko bomo packali. Ampak krhko testo, češplje, pa bučna krema gor...

 

Jaz bom za otroke naredila čokoladno peno nabrizgano v kozarce, gor pa nabrizganega belega duhca, učke mu bom s pikicami čokolade naredila...

Pa torto, po moje prav tole.

Pa kako čokoladno gor pa mrežo in pajka.

Pa vroč cimetov jabolčnik, tko kot to dealjo čez lužo...

 

Sem pa včeraj izdolbla 10 buč, če za mojo sestro, mami... Ker ko si enkrat usran, si pač usran do komolcev. Pa smo dajali gor šablone, izrezali... Vmes sem morala h Goljatu na tečaj, tko da sem v trenutku skočila iz bučne mase v petke in krilo, ostalo so naredili sami. Rezultat? Doma imam bučo z netopirjem, drugo pa z motivom gusarske ladje, ki ima na jadrih kostkota. Sem bila čist paf!

Moja sestra je kupila model v obliki netopirja, s katerim se da piškote delat! Hudo.

 

 

jaz sem nasploh privrženec Noči čarovnic in zdaj še otroka navdušujem...

 

Čau bau, l 

 

lidka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. okt 2007 21:13

Jaz sem popoldne eno bebi bučko izdolbla...ne teh oranžnih ampak kar nekaj kar se je zmešalo iz dveh semen:)))) me pa mika narest te duhce... papa Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 28. okt 2007 21:14:31

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

29. okt 2007 8:16

Majamarko, iz česa pa so tile duhci? A zaupaš recept, prosim... LP;) a1

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

29. okt 2007 9:11

super ideje!!!!!! hvala majamarko! tajka

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

29. okt 2007 9:19

Jaz bi vas pa poprosila za kakšne ideje- rada bi pripravila zabavo za noč čarovnic. Kar tako, še nikoli nisem in tudi nisem bila na kakšni, pa ne vem, kaj bi pripravila. Malo bo odraslih, malo otrok- vsi čez 11 let ;))). Kakšen predlog? hvala vnaprej....

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. okt 2007 9:40

Lepo okrasi mizo, nekaj idej je na zgornjih linkih, buče, prtički, svečke, usklajeno v barvah. Lahko narediš fondi-party, za otroke recimo pizza pajkova mreža pa tudi krofi - čokoladne bučke, piškotki in muffini. Dobra ideja so tudi tista trdokuhana jajčka - očesa. Lahko pa rečeš tudi, da je zaželjeno, da se kaj namaskirajo... Jaz bi kaj od tega, no katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. okt 2007 11:00

Hja, per par leti so imeli v Mullerju kar si hotel za noč čarovnic, zdaj nimajo več. Po moje ni šlo.

Sem pa lani videla v A, ko so vzgojiteljice oblečene v čarovnice na špagci peljale male otroke na sprehod v Celovcu, pa so vsi imeli pajke ali pa netopirje na ličkih narisane. Luštno...

 

No, da se naredit prigrizge, daš mozarella kroglice, gor olivo za učke, pa na toast. Ali pa une male trde koruzne tortilje, nadevaš z nadevom, gor pa učke... Skratka vsi prigrizgi so scary...

Moja kolegica iz ZDA pa je rekla, da naredijo vsako leto celo skledo ostankov hrane, pa noter kaka plastična očesa, proteze, skratka, dol se mrasikaj dobi, potem morajo pa otroci z roko brskat pom tem in stran gledat... mal za hec...

pa punč, jabolčnik...

Pri nas Noč čarovnic niti ni tok popularna, celo kostume prodajajo, ampak jih je pol iz zaloge Pust... Tko da...

 

Jaz bom letos naredila žur, potem pa, ko bom imela več prostora vsako leto povabila otroke na zabavo. In bomo imeli celega vraga doma... 

lidka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

29. okt 2007 11:30

za bolj enostavne zadeve je kakšna takale zadeva (mlajši otroci lahko lepo pomagajo vse skupaj mešati in se lepo zabavajo) -zeleno mleko (mleko+jedilna barva) enako tudi rdeče, kot kri -jogurt pobarvan v poljubno barvo in notri nametane"oči"(rdeče grozdje) -sladka smetana pobarvana in zmiksna, gor pa naloženi munchmelov bonboni na katre narišeš oko -čokoladna krema s pajkovo mrežo p.s. mojemu 5letniku, je bilo najbolj všeč pobarvano mleko in pa tudi jaz bi želela zvedeti kako se naredijo tistili duhci?! plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 29. okt 2007 11:34:00

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. okt 2007 11:31

Prosim, da mi predstavite pomen noči čarovnic, ker mi ni poznan. Hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti